2 metrový odstup - dodržují lidé ve Vašem okolí?

Napsat příspěvek
lebambule
7.4.20 00:19
@Anonymní píše:
vždyť ta uživatelka na kterou jsem tím reagovala psala konkrétně o rodičovském příspěvku, to mi chceš říct, že kdyby se dočasně o něco snížil, že VĚTŠINA lidí to neustojí? však by se to mohlo snížit jen těm, které by to existenčně neohrozilo. Vše mi přijde lepší než obětovat ty nejslabší a nejzranitelnější články, to je sice z hlediska evoluce asi správné, ale určitě ne lidské v tom smyslu, jak tedy lidskost chápu já.

Ty jsi asi Hurvínek a představuješ si válku mi přijde… 8o jinak už fakt nevím. Nic proti teda.

Edit : opravdu teda tvrdíš, obětujme kohokoliv, aby nemocní a staří přežili? Takhle napsaný nic moc, co? Přitom přesně tohle chceš. Vlastně jsi taky dost nelidska, amoralni a co ja vim. Jen to nevidíš, no. Takový to páchání dobra :poblion:

Příspěvek upraven 07.04.20 v 00:24

• Nahlásit
  • Citovat
lebambule
7.4.20 00:20
@pe-terka píše:
@Kelsey tak to přeju nekomplikované zapojení trouby…Nám se zas pokazila myčka, taky už x krát opravovaná, tak budeme kupovat novou…Jinak já včera dělala z lehce prošlých kvasnic pomazánku a nebylo to špatný.

Ja miluju droždovou polívku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
13630
7.4.20 00:21
@Anonymní píše:
vždyť ta uživatelka na kterou jsem tím reagovala psala konkrétně o rodičovském příspěvku, to mi chceš říct, že kdyby se dočasně o něco snížil, že VĚTŠINA lidí to neustojí? však by se to mohlo snížit jen těm, které by to existenčně neohrozilo. Vše mi přijde lepší než obětovat ty nejslabší a nejzranitelnější články, to je sice z hlediska evoluce asi správné, ale určitě ne lidské v tom smyslu, jak tedy lidskost chápu já.

pokud jde jen o rodičák, tak většinu to neohrozí, ale jak to budeš posuzovat, komu ho sebereš.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 00:21

@lebambule ale já jsem ti přece už odpověděla. Momentální opatření fungují a šíří se to u nás málo. Podržela bych finančně na nutném minimu ty, co zůstali díky této situaci bez příjmů a nemohou s tím nic dělat. Mnoho firem funguje a pracuje se dál s těmito omezeními, která šíření brání. Ekonomika se zpomalila, nezastavila. Setrvala bych takto dokud nebude účinná léčba a očkování pro všechny. Prostě bychom se na čas kousli a vydrželi, solidárně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22580
7.4.20 00:22
@Tamtama píše:
tak s měkkým to stojí za prd..

taky si myslím…Ale tadyhle @sirikit na to má jinej názor, co? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13630
7.4.20 00:22
@Anonymní píše:
@lebambule ale já jsem ti přece už odpověděla. Momentální opatření fungují a šíří se to u nás málo. Podržela bych finančně na nutném minimu ty, co zůstali díky této situaci bez příjmů a nemohou s tím nic dělat. Mnoho firem funguje a pracuje se dál s těmito omezeními, která šíření brání. Ekonomika se zpomalila, nezastavila. Setrvala bych takto dokud nebude účinná léčba a očkování pro všechny. Prostě bychom se na čas kousli a vydrželi, solidárně. :nevim:

z čeho je chceš držet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38187
7.4.20 00:24
@pe-terka píše:
já žádám Prymulu s tvrdým :jazyk:

Tak je to už taky starší pán… :think: :think:
Navíc teď ty štresy… :nevim: Jestli Ty toho od něj v této vypjaté situaci nechceš moc. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 00:25

@lebambule Co navrhuješ ty? Víš já opravdu nemohu napsat, že tak by to bylo určitě, ale čistě teoreticky, kdyby se to chovalo jako dřívejší epidemie koronaviru která zabíjela především mladé lidi se silnou imunitou, více než ty staré a nemocné, nedejbože - nepřeji si to, ale čistě teoreticky kdyby.. taky by se uvažovalo o promoření populace? Pochybuji. Jenže „vadné“ a „zrezivělé“ kusy se obětovávají těm zdravým a silným nějak přirozeněji. Jenže mi to nepřipadá humánní. Já to chápu, jen mi to nepřijde dost lidské a proto s tím nesouhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
lebambule
7.4.20 00:26
@Anonymní píše:
@lebambule ale já jsem ti přece už odpověděla. Momentální opatření fungují a šíří se to u nás málo. Podržela bych finančně na nutném minimu ty, co zůstali díky této situaci bez příjmů a nemohou s tím nic dělat. Mnoho firem funguje a pracuje se dál s těmito omezeními, která šíření brání. Ekonomika se zpomalila, nezastavila. Setrvala bych takto dokud nebude účinná léčba a očkování pro všechny. Prostě bychom se na čas kousli a vydrželi, solidárně. :nevim:

Aha aha… A jak si tu solidaritu představujes? A časově? Prosím konkrétně, mě už ty obecný kecy faaakt nebaví, sorry.

• Nahlásit
  • Citovat
22580
7.4.20 00:26
@Anonymní píše:

Ale ten virus tu může být řadu let, ve vlnách…Španělská chřipka se cyklila tuším tři roky… To chceš bejt furt zalezlá někde v krytu nebo v zákopech, vylejzat jen s náhublekm a stranit se všech lidí? Jak dlouho to lidi vydrží a z čeho budou žít?
Garantuju ti, že s takovým přístupem za chvíli budou plný blázince…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
7.4.20 00:27
@Tamtama píše:
z čeho je chceš držet?

Asi má silný ruce

• Nahlásit
  • Citovat
38187
7.4.20 00:28
@pe-terka píše:
taky si myslím…Ale tadyhle @sirikit na to má jinej názor, co? :mrgreen:

Já jsem s chlapama skončila (až do doby rozvolnění protikoronových opatření :oops: :andel: ), tak neprovokujte! :cert: :cert:
A třeba mi do tý doby koneckonců proběhne přechod, chlapi mi začnou bejt u zadele už definitivně a veškerou přebytečnou energii napřu sem na Vás! :srdce: :*
A to teprve poznáte středověk! :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
7.4.20 00:29
@sirikit píše:
Tak je to už taky starší pán… :think: :think:
Navíc teď ty štresy… :nevim: Jestli Ty toho od něj v této vypjaté situaci nechceš moc. :roll:

to je fakt…Ale na těch rouškách by se ještě pochlapit mohl, aspon pro oko…Klidně i s tou PrImulou v dlaních…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48777
7.4.20 00:29
@pe-terka píše:
@Kelsey tak to přeju nekomplikované zapojení trouby…Nám se zas pokazila myčka, taky už x krát opravovaná, tak budeme kupovat novou…Jinak já včera dělala z lehce prošlých kvasnic pomazánku a nebylo to špatný.

Auuu, bez mycky. Kdyz je plny barak.
Trouba stara je necelych 5r. doma. A rozhodla se svinucha, ze nam bude komplikovat zivot. Asi by sla opravit, ale nikdo ted npujde opravovat. Takze jsme to vyresili jinak. Kdo vi, jak dlouho to bude trvat a varit musim. Je tady moc hladovych krku.
Nam v jeden tyden 2× kolaps, ze cosi se stalo kablu/ privodu k wifine. To jsme volali, at si to prijede opravit, ze mlade maji plno ukolu i na netu, odesilani zpet a starsi ma znamkovane ukoly, kdo neodevzda, tak je vyhrozovano 5, ze dostane. Prace na netu atd. Ani to neni opraveno, ze po prvnim dubnu se stavi, jeste tady nebyl, ale dal nam svuj prenosny zdroj netu, nez to opravi. A to dovezl, zavolal, ze je to v tasce na klice. Pak ta trouba. Cekam, co bude dalsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38187
7.4.20 00:30
@lebambule píše:
Ja miluju droždovou polívku :srdce:

A houbovku z lanýžů. A koupele v šampaňským. :zed:  :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek