2 metrový odstup - dodržují lidé ve Vašem okolí?

Napsat příspěvek
14508
7.4.20 00:31
@Anonymní píše:
@lebambule ale já jsem ti přece už odpověděla. Momentální opatření fungují a šíří se to u nás málo. Podržela bych finančně na nutném minimu ty, co zůstali díky této situaci bez příjmů a nemohou s tím nic dělat. Mnoho firem funguje a pracuje se dál s těmito omezeními, která šíření brání. Ekonomika se zpomalila, nezastavila. Setrvala bych takto dokud nebude účinná léčba a očkování pro všechny. Prostě bychom se na čas kousli a vydrželi, solidárně. :nevim:

Stát nemá tiskárnu na peníze a ač nadávám jak špaček, tak na rovinu přiznávám, že bych nechtěla být v kůži Prymuli, Babiše a Hamáčka a rozhodovat, co je v tuto chvíli menší oběť. Nezlob se zlato, ale o ekonomice tohoto státu víš prd a tvoje představy jsou silně naivní. Spíš by Hurvínek ukočíroval válku, než ty tento stát v době takové krize. Jak chceš napustit plnou přehradu z vodovodního kohoutku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22473
7.4.20 00:35
@Kelsey píše:
Auuu, bez mycky. Kdyz je plny barak.
Trouba stara je necelych 5r. doma. A rozhodla se svinucha, ze nam bude komplikovat zivot. Asi by sla opravit, ale nikdo ted npujde opravovat. Takze jsme to vyresili jinak. Kdo vi, jak dlouho to bude trvat a varit musim. Je tady moc hladovych krku.
Nam v jeden tyden 2× kolaps, ze cosi se stalo kablu/ privodu k wifine. To jsme volali, at si to prijede opravit, ze mlade maji plno ukolu i na netu, odesilani zpet a starsi ma znamkovane ukoly, kdo neodevzda, tak je vyhrozovano 5, ze dostane. Prace na netu atd. Ani to neni opraveno, ze po prvnim dubnu se stavi, jeste tady nebyl, ale dal nam svuj prenosny zdroj netu, nez to opravi. A to dovezl, zavolal, ze je to v tasce na klice. Pak ta trouba. Cekam, co bude dalsi.

nooo, pěkně se vám ty havárie kupí, to znám…Nám jednu doby blbnul internet, již zmíněná myčka a neustále něco s autem… Furt dokolečka…A pokaženou spirálu na troubě taky znám…Už je to dlouho, chlap tuším kdesi objednal a pak ještě nějaký čas šlapala…Ale dneska ty spotřebiče nedělají na dlouho, bohužel…Jo otázka, mělo - li by to u pět let staré trouby smysl, nějaké velké záchrany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 00:35
@Tamtama píše:
z čeho je chceš držet?

nemyslím si, že by to bylo tak nereálné.. hodně lidí stále pracuje, mluví se o zavřených hospodách, ale jen v mém okolí mám dva kuchaře, kde obě kuchyně nyní jedou na rozvoz a oba kuchaři pracují a to je jedno z nejzasaženějších odvětví, kde je to skutečně kritické pro některé ty podniky. Ale je i mnoho firem, kde se pokračuje zcela běžně, nemáš kolem sebe takové lidi - já tedy mnoho IT, jazyky, úřady, pošta, řidiči, lékárny, obchody, chovy, zemědělství, energetika, e-shopy.. ekonomika funguje dál, ano zpomalí se, ano, budou ztráty, ale aby to nepokrylo OČR matkám, které nemají jinou možnost, to se mi zas nezdá. Mnoho z nich je schopno se s partnerem střídat, pracují z domova, já i s miminkem pořád „pracuji“ z domova, teď tedy ne oficiálně, protože nemohu, ale pořád jsem se zaměstnavatelem v kontaktu a pracovat budu brzy. HO je dnes běžný. Ty ekonomické dopady mi navíc připadají pořád snesitelnější takto, než miliardy které bude stát léčba desítek tisíc nemocných doma, kteří nebudou pracovat a ekonomika bude stát stejně, ne li že se zastaví ještě více.. nejsem jasnovidec ani na toto nemám školu, tak píši jen svůj názor, ani tě nenutím souhlasit, ale nejsem pro lidi roztřídit na ty, co se jim uleví, aby nezažili náročné časy a na ty, které za tu cenu zabijeme. To je prostě špatně. Prodělat nemoc je jedna věc, ale tady u toho koronaviru ti mrtví budou, pokud nepočkáme s uvolněním opatření na léky a očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
14508
7.4.20 00:36

@pe-terka ty ještě nemáš srdéčko, to musím napravit! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22473
7.4.20 00:39
@Janli píše:
@pe-terka ty ještě nemáš srdéčko, to musím napravit! :mavam:

o díky :* :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2214
7.4.20 00:41

Já to tady tak pobaveně čtu, a nemůžu si pomoct, ale neustále se mně vybavuje, jak šlo Kefalínovi hlavně o člověka a co mu poručík Hamáček (jak příhodné!) odpověděl :mrgreen: Málokdy se mně stává že bych stála na Hamáčkově straně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14508
7.4.20 00:44
@Lily Evans píše:
Já to tady tak pobaveně čtu, a nemůžu si pomoct, ale neustále se mně vybavuje, jak šlo Kefalínovi hlavně o člověka a co mu poručík Hamáček (jak příhodné!) odpověděl :mrgreen: Málokdy se mně stává že bych stála na Hamáčkově straně :mrgreen:

Ježíš připomeň mi to nebo neusnu, četla jsem to tolikrát, ale mateřsko-korovavirová demence mi to z hlavy vymazala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48702
7.4.20 00:46
@Anonymní píše:
nemyslím si, že by to bylo tak nereálné.. hodně lidí stále pracuje, mluví se o zavřených hospodách, ale jen v mém okolí mám dva kuchaře, kde obě kuchyně nyní jedou na rozvoz a oba kuchaři pracují a to je jedno z nejzasaženějších odvětví, kde je to skutečně kritické pro některé ty podniky. Ale je i mnoho firem, kde se pokračuje zcela běžně, nemáš kolem sebe takové lidi - já tedy mnoho IT, jazyky, úřady, pošta, řidiči, lékárny, obchody, chovy, zemědělství, energetika, e-shopy.. ekonomika funguje dál, ano zpomalí se, ano, budou ztráty, ale aby to nepokrylo OČR matkám, které nemají jinou možnost, to se mi zas nezdá. Mnoho z nich je schopno se s partnerem střídat, pracují z domova, já i s miminkem pořád „pracuji“ z domova, teď tedy ne oficiálně, protože nemohu, ale pořád jsem se zaměstnavatelem v kontaktu a pracovat budu brzy. HO je dnes běžný. Ty ekonomické dopady mi navíc připadají pořád snesitelnější takto, než miliardy které bude stát léčba desítek tisíc nemocných doma, kteří nebudou pracovat a ekonomika bude stát stejně, ne li že se zastaví ještě více.. nejsem jasnovidec ani na toto nemám školu, tak píši jen svůj názor, ani tě nenutím souhlasit, ale nejsem pro lidi roztřídit na ty, co se jim uleví, aby nezažili náročné časy a na ty, které za tu cenu zabijeme. To je prostě špatně. Prodělat nemoc je jedna věc, ale tady u toho koronaviru ti mrtví budou, pokud nepočkáme s uvolněním opatření na léky a očkování.

U nas ma rozvoz nebo oknem vydej i pivovar.
Podnikatele se snazi, at se udrzi. Ale dlouhodobe to neutahnou. Ted maji minimalmi zisky. Jedou o preziti.
Znas v okoli dva kuchare, kde vari. To neznamena, ze si majitel firmy necha vsechny. Treba si necha prave ty dva kuchare a ostatnim zamestnancum bude muset rict, at se nezlobi, ale na vyplaty neni, takze se rozlouci. Proste je propusti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2214
7.4.20 00:47

@Janli „Kefalín, lidí je na světě jako s*aček.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 00:50

Musím jít spát, stejně budu za chvíli zase vstávat kvůli prckovi pravděpodobně, tak se tu mějte a nechápejte to tak, že mi nezáleží na tom, jaké by měla taková solidarita dopady, samozřejmě záleží, ale věřím, že kdyby takové diskuzní fórum bylo někde na skupině pro kardiaky, pro seniory, nebo lidi s nemocnými plícemi, nebo onkologické pacienty, jen málo kdo z nich by byl pro se nechat v zájmu střední silné třídy popravit, nehledě na to, že tam mohou být výjimky, které nikdo nečekáme.. já bych prostě raději utáhla opasek než mít na svědomí ty nevinné lidi a na to jak, komu, o kolik, to by měli vědět ti, co na to tu školu a zkušenosti mají..doposud jsme žili v blahobytu a přebytku v mnoha směrech, takže těžko mohu věřit, že uskromnění se by bylo až tak dramaticky vážné, že by stálo tolik životů, jako koronavirus, který projde populací před léky a očkováním :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
58486
7.4.20 01:35
@Anonymní píše:
Vadí mi, že lidé u nás toto opatření vůbec nedodržují. Ven chodíme naprosto minimálně a pokud, tak do lesa. Část cesty kde je hustší porost je potřeba jít po cestě, po té stejné každý den, kdy ven na procházku jdeme /snažíme se 2-3× týdně na hodinu. Za celou dobu co to opatření trvá se dva lidé snažili vyhnout ke straně cesty, jinak na to každý naprosto kašle, lidé se míjí na pár centimetrů, nemálo z nich má roušky na krku místo na obličeji. Funguje tu takové to, v lese mě policie nevidí, tak na to kašlu. Na ulici venku, v obchodě, tam to dodržují, ale nechci se toulat po centru, takže chodíme jen do toho lesa a tam to vypadá takto. Pravidelně se z té cesty stahujeme do porostu, abychom se vyhnuli tak, jak se má a od druhých ani náznak, že by šli aspoň ke straně, s ostatními lidmi se míjí těsně. Nenapadlo by mě někomu nadávat, nebo udávat, ale prostě si připadám jako blázen. Je nějaké nařízení z nějakého důvodu a ten virus je v lese stejně infekční jako před obchodem na náměstí, tak proč tam lidé ty rozestupy a roušky mají a v lese ne? Prostě tu mentalitu nechápu. Je to ve Vašem okolí stejně, nebo žijeme mezi divnými lidmi? :nevim: (prosím anonym kdybych nějak upřesňovala bydliště, ať se mi to nespojí s nickem)

Dneska jsme se horkotezko vtesnala do busu harmoniky.. Lidi jeli z fabrik že sichty.. Takže asi tak.. Není ani šance se nějak vyhýbat.. Jo, stala jsem frontu asi 50 m na poštu.. A nazpět šla pěšky a rouškou v ruce.. Za celou dobu jsem nepotkala zivacka, takže být jsem šla po městě, neměla jsme roušku na xichtu, Bo nebyl důvod :think: asi to moc nezeru :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
7.4.20 01:47
@Anonymní píše:
Myslíš že je to manipulace? Víš kolik malých dětí má rakovinu, vadu srdíčka, astma..? Já bych klidně setrvala v tom stavu jaký je, roušky, omezení pohybu atd. i za cenu ztrát finančních, dokud nebude účinný lék nebo vakcína pro všechny, i kdyby to mělo trvat dva roky. Raději ať se zdraví a silní uskromní a chrání ty nemocné a slabší, podle mě je to projev vyspělé společnosti :nevim:

Uvědomujes si, že takhle musíš ale setrvat do konce života? Protože všude jinde už na to přišli, že nic jiného, než promoreni nezbývá? A stát nemůže zavřít hranice do nekonečna? Příjemnou zábavu.. Asi m jiné představy o tom, já mám můj život příštích pár let vypadat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
7.4.20 01:51
@Anonymní píše:

Twl..tak pojď za mě dělat home off s predskolakem.. Mám tik v oku už teď.. Mě moji práci nikdo neodpustí a dělat ji a dítětem za zadkem se kvalitně jaksi nedá.. A po nocích atd též ne, Bo kontakt se zkz pouze 8-17..a teď co jako.. Mám se rozpulit? Neumím.. Co tam máš dal? Takhle se nedá dlouhodobě fungovat. Maluchovi chybí děcka že školky atd.. Už aby to zrušili :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
7.4.20 06:25
@Anonymní píše:
Musím jít spát, stejně budu za chvíli zase vstávat kvůli prckovi pravděpodobně, tak se tu mějte a nechápejte to tak, že mi nezáleží na tom, jaké by měla taková solidarita dopady, samozřejmě záleží, ale věřím, že kdyby takové diskuzní fórum bylo někde na skupině pro kardiaky, pro seniory, nebo lidi s nemocnými plícemi, nebo onkologické pacienty, jen málo kdo z nich by byl pro se nechat v zájmu střední silné třídy popravit, nehledě na to, že tam mohou být výjimky, které nikdo nečekáme.. já bych prostě raději utáhla opasek než mít na svědomí ty nevinné lidi a na to jak, komu, o kolik, to by měli vědět ti, co na to tu školu a zkušenosti mají..doposud jsme žili v blahobytu a přebytku v mnoha směrech, takže těžko mohu věřit, že uskromnění se by bylo až tak dramaticky vážné, že by stálo tolik životů, jako koronavirus, který projde populací před léky a očkováním :nevim:

A když je epidemie běžné chřipky, tak jsi taky tak uvedomela a sedíš zavřená doma? Ta totiž taky zabíjí staré a nemocné a kardiaky a onkopacienty… Taky nosis roušku i na poli? Protože jestli ne, tak jsi jen pokrytec zmasírovaný mediální kampaní a o nemocné ti ani tak moc nejde. Jen si teď honis triko nad každým opatřením, které se vydá, aniž bys použila mozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39072
7.4.20 07:59
@Anonymní píše:
@lebambule Co navrhuješ ty? Víš já opravdu nemohu napsat, že tak by to bylo určitě, ale čistě teoreticky, kdyby se to chovalo jako dřívejší epidemie koronaviru která zabíjela především mladé lidi se silnou imunitou, více než ty staré a nemocné, nedejbože - nepřeji si to, ale čistě teoreticky kdyby.. taky by se uvažovalo o promoření populace? Pochybuji. Jenže „vadné“ a „zrezivělé“ kusy se obětovávají těm zdravým a silným nějak přirozeněji. Jenže mi to nepřipadá humánní. Já to chápu, jen mi to nepřijde dost lidské a proto s tím nesouhlasím.

napis konkretni reseni-jak se vyhnout corone, kdo to bude platit. Stát to platit nemuze, stat je v dluzich, do te doby resis kokotiny- konkretne dvoumetrove obchazeni na lesni ceste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama