2.trimestr a těhotenské břicho

20.10.19 12:53

2.trimestr a těhotenské břicho

Ahoj holky, tak jsem si říkala, že když přežiju první trimestr, tak přežiju všechno. Dokonce se mi fakt ulevilo a stal se ze mě zase celkem pragmatický člověk. Jenže netrvalo to ani týden a začal mě přepadat strach. To, že se vám uleví a cítíte se fajn - s tím jsem počítala. Nějak hrozně jsem netrpěla ani předtím. Cítím se teď úplbě normálně. Vše odeznělo. Těhotenství teď poznám jen podle velkých prsou :) Jsem malá a hubená. Už mě ani nikde netlačí nebo nepíchá (což mě trochu znervozňuje). Jsem teď na začátku 15. týdne a nemám žádně břicho. Ne jako některé holky, co posílali do diskuzí fotky svých začinajích bříšek a měly obavu, že jim neroste. Já také nečekám, že budu mít teď buben. Ale tu někdo, kdo měl v této době břicho jako před těhotenstvím? Nic ho netlačilo, nepíchalo, nebolelo. Prostě měl příznaky během prvního trimestru, ale teď necítí nic, možná jen to, že by musí připomínat, že je vůbec těhotný? Přiznám se, že se bojím. Normálně bych neřešila příznaky nebo tlačení ve spod, protože bych si řekla, že je to normální. Ale tím, že nemám ani náznak břicha, tak se přiznám, že mě to vážně děsí. Všude člove vidí aspoň něco, co se rýsuje, a to i na netu. Takže mě to vůbec neuklidňuje, když se stresují holky, co se jim klube břicho. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1619
20.10.19 12:59

@tralala12345 Ja! :mavam: A me nic nebylo ani v 1.trimestru. Poznala jsem tehotenstvi jen diky prohlidkam a angelsounds.. :lol: Bricho zacinam mit az ted v 18.tydnu docela videt.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:11

@KarolB Ani v prvním trimestru? No to mne trochu bylo. :-/ tak ja ti nevim, no. Obcas me nekde zatlacilo. :nevim: Na Angelsound jsem myslela, ale mam obavu, ze bych treba neco neslysela nebo nemohla najit. Ale citim se spis desne. Uplne hrozny strach, chci byt flegmatik a pohodar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
20.10.19 13:21

Ja, tehotenske bricho jsem zacala az ke konci tehotenstbi :mrgreen: jinak jsem celou nemela zadne potize, priznaky, nic.
Celou dobu tezka pohoda. A ani jsem se nijak nesetrila, stehovali jsme se, narocna prace, tury, dovolene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
20.10.19 13:24

@tralala12345 No jen uplne na zacatku me bylo spatne trochu, ale od cca 9.tydne mi neni vubec nic. V tomhle tydnu co jsi uz se srdicko hleda hezky. ;) Jsi tehotna poprve? Chapu ten strach, ja uz jsem podruhe a prvni dcera je jeste malicka, takze na to nemam moc cas myslet.. :lol: Ale ted cca od pondelka uz se zacinam docela tehotne citit.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:26

@tralala12345 Já sem zjistila že sem těhotná až ve druhém měsíci, měla sem dost rozházenou menstruaci a měla sem jí třeba po 52 dnech. Nic mi nebylo ani mi neotékali nohy a do 6 měsíce sem jezdila na kole a břicho mi začalo růst až v 6 měsíci ale i když sem šla rodit tak sem měla malé bříško 8,5 kg navíc a to sem nechala v porodnici. Buď ráda, aspoň tě zatím nic netrápí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 13:29

Já mám teda menší bříško, ale můžu ti říct, že ho ještě statečně zatahuju, protože to vypadá spíš jako špek a stydím se za něj. Těhotně se taky necítím. Občas mě píchne buď v kříži nebo v břiše, ale toho si nevšímám, snažím se připravit na to, že bude hůř :D

• Nahlásit
  • Citovat
20.10.19 13:29

@Jogrr Taky dobry :-) no ja priznaky mela, ale bylo to promenlive, tak me to pak uz nestresovalo, kdyz jsem na UTZ videla, ze vse ok :-) Postupne odeznely. Ale spis si rikam, jestli to teda neni divne, kdyz to bricho neroste :-) nikde me netlaci uz. Byla jsem minuly ctvrtek na prvotrimestralnim screeningu a vse bylo ok. Nevim, co delam, ale paradoxne mam ted snad vetsi strach. A jak rikam, kdyz se s nekym bavim o tehotenstvi, tak jsou pro me vsechny veci tak daleko, ze by clovek fakr zapomnel, ze je tehotny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:34

@KarolB Jj, poprvé :-) tedy měla jsem jedno ZT. Takže si myslím, že i tohle má vliv na můj strach. Když vím, že je vše ok, tak nepotřebuji příznaky. Ale měla jsem nadmuté břicho skoro celou dobu a teď když splasklo, tak bych uvítala aspoň trošičku něco :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:37

Aspoň tě loupne někde. To já nic. Teď bez břicha a bez příznaků je to divné :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:38

@Simonkaa01 ale jo, to já jsem ráda. Ale zároveň mě to stresuje, když něco bylo a teď nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:44

@tralala12345 Ahoj vůbec se nestresuj. Jsem 17 TT a nemám břicho žádné a těhotenské příznaky taky nikdy nebyli nějak veliké, žádná nevolnost nic. Občas mě píchalo u vaječníků a nebo mě jakoby tlačilo bříško ale to už je taky pryč. Ber to s klidem a zbytečně se nenervuj každá jsme jiná :kissing_heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:48

@Martina919 Díky :kytka: Musím na tom zamakat. Snad nebude mimino hned po porodu obracet oči vsloup a ťukat si na čelo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
20.10.19 16:11

@tralala12345 bud uplne v klidu. Mne nebylo vubec blbe, nic me nebolelo… ve 23tt jsem mela bricho minimalni viz foto. Za mesic mam rodit a teprve si toho lidi vsimaji a mysli ze jsem tak v 6.mesici :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 16:40

@Showme_a Prijde mi velke :-) a vyrostlo nejak postupne nebo se pak proste vylouplo? Ja mam plochy podbrisek a nad nim mini mekky spicek (proste normalni bricho). Bricho je mekke i to tehotenske? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama