2tyd. stale u prsa a starsi dite 22 m, jak zkloubit

28
15.12.19 13:18

2tyd. stale u prsa a starsi dite 22 m, jak zkloubit

Ahojky, pred dvema tydny se mi narodila holcicka, doma mame uz jednu dceru 22 mesicu, ktera se celé těhotenství kojila. Po porodu jsme najeli na tandem. Mladsi dcera hodne plakala a porad hledala, bylo videt, ze by chtěla po kojeni spinkat, ale neslo ji to a tak jsem ji mela u prsa třeba i ctyri hodiny v noci, jinak obrovsky neutišitelný krik. Pred dvema dny jsme byli na prevazeni a mala skoro nic nepribrala, 40g za týden. Takže jsem musela ukoncit tandem a snazit se starsi dceri vysvetlit, ze prso uz mit nebude. Docela to i prijala. Ale ted ma otazka, mala uz pribira, ale u prsa chce být velice často a dlouho. Ano chapu, ze me potřebuje, ze me chce citit a ja bych ji to hrozne chtela doprat. Ale mam doma druhou dceru, ktere musim dat jidlo, piti, prebalit, ale i se ji aspon chvilku za den věnovat. Je tady nekdo, kdo si prosel podobnou situaci? Jak jste to dělali, aby jste neochudili ani jedno z deti? Prosim piste jen vy, co jste si zazili, jak jste to zvladli. Kdo totiz nezazil, tak opravdu nemuze pochopit. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7153
15.12.19 13:23

Mám děti od sebe 20 měsíců s tím, že už jsem staršího nekojila. Malá po narození málo sála, usínala a nepřibírala, starší do toho onemocněl a visel na mně ve dne v noci. Nemohla jsem tím pádem mit malou u sebe(měl syndrom ruka, pusa noha a fakt jsem nechtěla, aby to od něj chytila. Byla jsem zoufalá. Odsávala jsem, dělalo se mi méně a méně mléka a nakonec malá dostává UM. Je jí 5 měsíců, jsme spokojeni všichni. Pokud by s kojením problém nebyl, kojila bych, ale za ty nervy a obě nešťastné děti mi to nestálo. Vím, že to není přesně váš případ, ale chápu, jak se cítíš. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
15.12.19 13:40

Já mám děti od sebe 20 měsíců, začátek hrůza, kojení katastrofa, mladší měla oslabený hledací reflex a vrozený problém s přisáváním. No, dokola jsem odsávala, přikládala, nespala, měla do krve bradavky a záněty. Dala jsem jí lahev a hned byla spokojenější. Kojila jsem z jedné třetiny a zbytek UM. Díky tomu se to stabilizovalo a i jsem měla víc času na starší, když jsem nemusela pořád bojovat s kojením. Za týden má mladší 5 měsíců a s kojením už bohužel končím, protože 3 záněty průdušek udělaly své. Mléka jsem měla víc, než malá zvládla polykat a jak se mi tím dusila, tak to odmítala. Teď si občas cucne v noci. Ale jsme spokojené obě a mám klidné nervy a čas na obě děti. Jinak neporadím. Asi, kdyby už od začátku nebyly s kojením takové problémy, tak bych kojila, nicméně jsem ji co nejdřív naučila na dudlík a usínat samotnou, protože se rozkrájet neumím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 14:16

@Aduš8 ani nevis, jak mi pomaha slyset, ze nekdo to zvladl ku spokojenosti vsech clenu rodiny. Ja uz mam doma do zásoby nutrilon, ale zatim se branim zuby, nehty. Ses dobra, ze jsi to ustala a dekuji za podporu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
15.12.19 14:16

Porid si satek ring sling, v nem muzes mit miminko u prsu a pritom zvladat ostatni veci ohledne starsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 14:22

@LenaMarry no mala prave dudlik vůbec nechce, uz tyden davame asi 20×denne a chvilku cuca jen kdyz je tam espumizan. Chci kojit, ale nee za cenu nespokojene cele rodiny. Takze mi prijde, ze stejne na UM skoncime asi taky. Tady trosku asi i bojuje moje ego, jednu kojit skoro do dvou let a druhou vubec, ale jak pises, rozkrajet se neumim. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 14:24

@Adelka951 satek mam a rve v nem jako silena, docela jsem na nej spolihala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
15.12.19 14:32

Mam deti sice od sebe vice (2roky a 8 mesicu), ale starsi ma poruchu chovani a komunikace, takze je opravdu narocny a v te dobe treba kakal jen do slipu. Tech prvnich 6 tydnu byl jeden nebo druhy casto nekym hlidany nebo byl nekdo s nami, abych na ne nebyla sama. Byla jsem po druhem cisari a jizva me bolela dobre 4 tydny. Pak se holt muselo miminko prispusobit starsimu. Kojila jsem a prebalovala vsude. Mel na kojeni max. 15 minut a to casto jsem musela jeste odbehnout za starsim, ktery zrovna musel nekde neco nekaleho provadet. Doma jsem starsinu na tech 15 minut pustila pohadku. Miminko umelo i z lahve pit sunar, kdyz byla krize. Ve 4 mesicich jsme pomerne rychle najeli na prikrmy, aby se mu dalo brzy dat neco do ruky k jidlu. Kdyby kojeni neslo celkem dobre, tak bych presla na UM. Kojíla jsem nakonec 10 mesicu, pak uz nechtel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9429
15.12.19 14:39

@Keena1 Nemohl by s tebou někdo být týden 10 dní doma? Manžel nebo maminka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4492
15.12.19 14:50

Kluci jsou od sebe 20 měsíců. Šestinedělí bylo peklo. Starší syn byl v podstatě u rodičů od rána do večera, protože jsem kojila 2.5 hodiny v kuse. Půl hodina spánek a zase vše dokola. Prostě bych staršímu nebyla schopná dát ani oběd a nakrmit ho. Byla jsem ráda za hlídání. Malý přibral 60 gr za týden a doktorce se to nelíbilo. Kojením vysiluju mě a i malého (vždy vypil max 20 ml dle váhy). U kojení hned usínal..takže jsem poté vždy odstrikala a dala dokrm MM a UM. Také jsem se bránila UM..ale po měsíci jsem kojení ukončila kvůli zánětu, 40 horečky, mykóza na bradavkách a syndrom bělavé bradavky. Už jsem to nedávala psychicky..naspala jsem 2 hodiny denně! Brečela jsem několikrát denně, že se nedokážu postarat o staršího a že se kojení mladšího pořád neustaluje. Doktorka a laktační vždy řekly..to kojení se upraví do 14 dnů.. poté do 3 týdnů..a nic…já furt bojovala.

Starší byl kojený týden přes kloboučky. No, ani u druhého kojení nevyšlo..asi na to nemám dostatek mléčné žlázy. Nakonec jsem ráda za UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
15.12.19 15:16

Zkusila bych aspon obcas pevne zavinuti a bily sum. Kojeni bych se snazila udrzet. Moje mladsi nemela saci reflex, odsavala jsem 9mesicu 7× denne, bylo to narocne a vubec nevim, jak jsem to s tou starsi zvladla. Hodne pomohl manzel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
15.12.19 15:35

Zažila jsem to jednou (děti rok po sobě) - a to mě zachránila kolébka, ve které se nechalo miminko utišit - jinak kromě kojení nezabral ani dudlík, ani nošení, ani houpání…prostě nic. Prostě zabral ten pohyb kolébky. A jinak jsem kojila všude (na zemi, na gauči, při obědě u stolu )a za každých okolností, ve dne v noci. Jen aby nebyl řev. Tandem se mi podařilo 5 měsíců udržet. A teď to prožívám znovu s dvojčaty. Ta tedy nejsou tak moc ubrečená, ale za to se střídají, tudíž permanentně na mě jedno visí nebo jednou za čas obě najednou. A v ten okamžik už starší děti přinášejí knížku, že je čas na čtení, samy mi ji drží před očima a otáčejí stránky :-). S dvojčaty mě zachránila hacka. Zas se povedlo najít místo, kde se uklidní bez kojení. Jinak kočár, manduca, šátek, kolébka, dudlík..NIC nezabírá. Když máme jít k někomu na návštěvu, starám se o to, zda je tam někde trám, kam hacku zavěsit. Pokud není, nejedem :-) Je to období, přejde to. Zkus najít něco, kde se to miminko zklidní bez kojení. To byla záchrana pro mě a pro kojení. Moc ti držím palce. A jinak nejsem zastánce kojení za každou cenu, všechny moje děti zvládaly a zvládají prso i flašku - podle situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 17:46

@Oriseka tak to klobouk dolu, jesteze jsi mohla mit aspon někoho u sebe. Vim, ze si to sedne, ale momentálně spis asi potrebuji presne tohle slyset, ze si to sedlo i u tech, co to meli narocnejsi. Nechci starsi dceru odsunovat na druhou kolej a zase chci mladsi doprat vse, co jsem doprala prvni. Asi to chce proste skrtat den za dnem…dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 17:50

@ivašot. Ted se mnou manzel doma je, ale zitra a v utery musi do prace a proto me zachvacuje o to vetsi panika. Od te doby, co jsem dojela z porodnice, tak zkousim, jestli zvladnu vse sama a od urcitych veci ho odhanim se slovy, ze co budu delat, az tady budu sama. A kazdy den narazim na strasne moc situaci, kdy se bez nej neobejdu a musi mi pomoct. Takze absolutne nechapu, jak zvladnu ted dva dny. No a pak je doma az do 5.1. ale pak bude cely leden na sluzebkach: Italie, Slovinsko a bude doma jen vikendy a toho se hrozim, proto se snazim ted uz zkouset, jak zvladnu sama a nezvladam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.12.19 17:55

@S.maya Tak tohle je jako bych to psala ja. Uplne mi tecou slzy, kdyz to ctu. S tim rozdilem, ze ja malou nemam kam dat, manzel je ted se mnou doma, ale zitra a utery jde do prace a ja silim. V lednu ma jet nekolik sluzebek a bude doma asi jen vikendy a toho se hrozim nejvic. Vubec si to nedovedu představit. Trosku se desim i toho, ze dam UM a lepsi to nebude, takhle ho mam zatim v zaloze jako nadeji, ale mam asi i strach, ze ho dam a i tak bude brečet a ja uz ji nebudu koct utisit ani tím prsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama