2x konizace a hrozí odstranění dělohy

197
5.2.21 21:22

2x konizace a hrozí odstranění dělohy

Ahojky holky,
máte některá zkušenost? V lednu 2019 1. konizace, září 2020 rekonizaze a teď mi hrozí odstranění dělohy, z důvodu, že už na čípku není co brát a druhý důvod preventivně. Výsledky opět špatné… Je mi 37 let, jaký je život bez dělohy?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7886
5.2.21 21:32

Už máš děti?
Tchýně je asi od stejného věku bez dělohy a v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.2.21 21:44

@bublinek ano mám dvě děti…jen před druhou konizaci jsem se bavila s doktorem a říkal, že odstranění dělohy u problému s děložním čípkem je problém v tom, že HPV viry můžou přejít např. do análního otvoru a pro to prevence není nebo stěry dělat z pahýlu a zjistit přítomnost HPV viru je nadlidský výkon. Proto se ptám na zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 21:46

Moje mama je beze vseho taky zhruba v tomto veku, rakovina delozniho cipku. Uz je to 30 let. Myslim ze to bylo tezke, byt tak mlada v umelem prechodu… ale ja si jako dite neuvedumuji ze by nejak trpela, ale treba to jen dobre skryvala. Netusim

• Citovat
  • Nahlásit
19067
5.2.21 21:52
@Anonymní píše:
Moje mama je beze vseho taky zhruba v tomto veku, rakovina delozniho cipku. Uz je to 30 let. Myslim ze to bylo tezke, byt tak mlada v umelem prechodu… ale ja si jako dite neuvedumuji ze by nejak trpela, ale treba to jen dobre skryvala. Netusim

Po odstranění dělohy nejsi v přechodu, vaječníky se ve většině případů zachovávají. V mé rodině je přechod kolem čtyřicítky normální a chudinky fakt nejsme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 21:52

Mamce brali dělohu cca kolem 40ti let, bála se toho, oddalovala to… a nakonec musela. Říkala že jediné čeho lituje že to neudělala dříve. Po operaci už asi za 3 týdny jsme šli na Lysou horu spolu :-), do práce v pohodě šla za 2 měsíce. Přechod nenastal nebo vaječníky ji zůstali. A nemá od té doby menstruaci. Určitě jdi na to a podstup to. Pokud máš děti a neplánuješ další!
Anonym, info o mamce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 22:25

Oběma mým ségrám vzali dělohu kolem 40 let, obě jsou naprosto v pohodě, protože jim nechali vaječníky. Stěr jim dělají jednou za rok z pahýlu a mají klid. Ta jedna se jen mlátí do hlavy, že už to neudělala před deseti lety, když jí to doporučovali a ohrožovala tak své zdraví. Jedna z věcí, co do budoucna hrozí je pokles močového měchýře a s ním spojená inkontinence. Řeší se to ale operativně.

• Citovat
  • Nahlásit
7886
5.2.21 22:26
@Holouška píše:
@bublinek ano mám dvě děti…jen před druhou konizaci jsem se bavila s doktorem a říkal, že odstranění dělohy u problému s děložním čípkem je problém v tom, že HPV viry můžou přejít např. do análního otvoru a pro to prevence není nebo stěry dělat z pahýlu a zjistit přítomnost HPV viru je nadlidský výkon. Proto se ptám na zkušenosti

to nevím, tchyně byla trubka nechala si dlouho nitroděložní tělísko, tak to vzali z gruntu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.2.21 22:32

Holky já se jen bojím, že by se ty HPV viry mohli pak usadit někde jinde…Prevence análního otvoru není a z pahýlu to prý jde těžko taky zjistit. Bojím se jen, že kdyby mi vzali dělohu, že mé problémy nezmizí. Jen chci vědět zkušenosti, zda má někdo zkušenost a nepřerustá to, nebo byl tímto problém vyřešen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
5.2.21 22:37
@Anonymní píše:
Oběma mým ségrám vzali dělohu kolem 40 let, obě jsou naprosto v pohodě, protože jim nechali vaječníky. Stěr jim dělají jednou za rok z pahýlu a mají klid. Ta jedna se jen mlátí do hlavy, že už to neudělala před deseti lety, když jí to doporučovali a ohrožovala tak své zdraví. Jedna z věcí, co do budoucna hrozí je pokles močového měchýře a s ním spojená inkontinence. Řeší se to ale operativně.

Jo to taky vím, ale tohle se dá řešit operativně. Po druhém porodu jsem s inkontinencí bojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
7.2.21 23:20

Holky, to doopravdy nemáte někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 13:39
@Holouška píše:
Holky, to doopravdy nemáte někdo zkušenosti?

Ahoj, mne je 32 a o delohu jsem prisla ted v lete 2020. Ani jsem nestihla dve konizace-hned po prvni mi rekli, ze blby, a ze jediny reseni je hysterektomie a ze potom uz budu mit klid. Nastesti jsem stihla dve deti.

Ohledne HPV - byla jsem primo u pana prof. Slamy v Apolinari a vyslovne jsem se ho ptala, zda nemam chodit na kotroly ORL, rektoskopie atd.,mam z toho taky strach. Mne zjistili karcinogenni HPV 16. Rekl mi, ze tou hysterektomii se to vyresilo, ze uz budu zdrava a dokonce ani ockovani nedoporucil (i kdyz ja nad tim stale premyslim),pry, ze rezervoar toho viru je cipek a pokud se s delohou odstrani, zpravidla vymizi vir z celeho tela, pry se nema kde dlouhodobe drzet.

Ja mam teda trochu strach porad, ale slova pana profesora me docela uklidnila.

Zdravotne - jsem na tom v pohode, dokonce jsem po operaci mela i narok na lazne a tam mi hodne pomohli. Spis je to pro me narocne psychicky - precejen mi je “jen” 32,kolem me same tehule atd, to mi nepridava. V sexu to poznat neni, orgasmus mi (ne)funguje jako predtim (stejne jako predtim ho dosahuji jen “sama”, s chlapem mi to neslo nikdy :,( ).

V prechodu nejsem, vajecniky mi nechali, dokonce na sobe stale citim i vykyvy cyklu, i kdyz nemam menstruaci (ta mi docela chybi, prijdu si tak divne kdyz ji nemam vubec).

Ale vzdy si reknu, dikybohu za to, lepe nez lecit se a umirat na rakovinu…

Drzim palecky at se rozhodnes jakkoliv :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
12.2.21 19:10
@Anonymní píše:
Ahoj, mne je 32 a o delohu jsem prisla ted v lete 2020. Ani jsem nestihla dve konizace-hned po prvni mi rekli, ze blby, a ze jediny reseni je hysterektomie a ze potom uz budu mit klid. Nastesti jsem stihla dve deti.

Ohledne HPV - byla jsem primo u pana prof. Slamy v Apolinari a vyslovne jsem se ho ptala, zda nemam chodit na kotroly ORL, rektoskopie atd.,mam z toho taky strach. Mne zjistili karcinogenni HPV 16. Rekl mi, ze tou hysterektomii se to vyresilo, ze uz budu zdrava a dokonce ani ockovani nedoporucil (i kdyz ja nad tim stale premyslim),pry, ze rezervoar toho viru je cipek a pokud se s delohou odstrani, zpravidla vymizi vir z celeho tela, pry se nema kde dlouhodobe drzet.

Ja mam teda trochu strach porad, ale slova pana profesora me docela uklidnila.

Zdravotne - jsem na tom v pohode, dokonce jsem po operaci mela i narok na lazne a tam mi hodne pomohli. Spis je to pro me narocne psychicky - precejen mi je “jen” 32,kolem me same tehule atd, to mi nepridava. V sexu to poznat neni, orgasmus mi (ne)funguje jako predtim (stejne jako predtim ho dosahuji jen “sama”, s chlapem mi to neslo nikdy :,( ).

V prechodu nejsem, vajecniky mi nechali, dokonce na sobe stale citim i vykyvy cyklu, i kdyz nemam menstruaci (ta mi docela chybi, prijdu si tak divne kdyz ji nemam vubec).

Ale vzdy si reknu, dikybohu za to, lepe nez lecit se a umirat na rakovinu…

Drzim palecky at se rozhodnes jakkoliv :kytka:

A mohu se zeptat, jaké jsi měla problémy, než ti na to přišli? Šla jsi sama z nějakých důvodů, nebo při preventivním vyšetření?
Děkuji :mavam: a přeji mnoho sil a zdraví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:24

Nemela jsem vubec zadne problemy, sla jsem na klasickou prevenci, dokonce drive nez po roce. V zivote jsem cytologii zhorsenou nemela… V unoru jsem mela na cipku lehke zmeny a v cervnu uz tam byl adenokarcinom in situ, tj. posledni predrakovinne stadium. Pry kdybych 1 rok na prevenci nesla, bylo by pozde, nejaky agresivni typ to byl :?

• Citovat
  • Nahlásit
12.2.21 20:52
@Anonymní píše:
Nemela jsem vubec zadne problemy, sla jsem na klasickou prevenci, dokonce drive nez po roce. V zivote jsem cytologii zhorsenou nemela… V unoru jsem mela na cipku lehke zmeny a v cervnu uz tam byl adenokarcinom in situ, tj. posledni predrakovinne stadium. Pry kdybych 1 rok na prevenci nesla, bylo by pozde, nejaky agresivni typ to byl :?

Tak to jste měla velke štěstí :andel:
Ať se vás drží :kytka: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat