3 a půl měsíční miminko vůbec nespí

77
11.5.17 10:18

3 a půl měsíční miminko vůbec nespí

Vím, že už se tu nespavé miminka řešily několikrát, ale stejně se zeptám, jestli něco neporadíte…
Mám tří a půl měsíční holčičku, která od malička trpěla na bolení bříška a moc toho nenaspala. Ve druhém měsíci jsme si libovali, že začala aspoň spát v noci a párkrát se podařilo, že spala od půl deváté až třeba do tří do rána a pak se vzbudila až v šest. Jenže to před měsícem skončilo. Z ničeho nic se začala budit každou hodinu, po probuzení furt hledá prso a musí dostat najíst. To samé přes den, má každou hodinu až hodinu a půl hlad… Říkala jsem si ve třech měsících růstový spurt, ale no už to trvá víc než měsíc… Takže každý den spím tak tři až čtyři hodiny a to většinou ne víc než po půl hodině, protože už jsem tak přetažená, že nedokážu hned zabrat :zed: Přes den nevydrží déle než hodinu a půl a už začne kňourat, mnout si očička a chce spát. To pak spí cca 30-45 minut. Zkoušeli jsme na radu doktorky na noc i sunar, ale vzhledem k tomu, že odmítá dudlík (mám jich doma asi 7 druhů) je problém do ní cokoli nacpat z flašky, i stříkačky… Navíc ho plivala ven, takže jí asi nechutnal :nevim: Včera jsem teda vyzkoušela nakrmit a dokrmit odstříkaným mlékem, vypila cca 60 ml odstříkaného, tak jsem si říkala, že ji to zasytí a pokud se teda budí hladem, bude spát déle. Spala od devíti do dvanácti a pak se zase budila s pláčem po hodině. Ve tři ráno jsem si ji vzala k sobě do postele, ale ve čtyři se probudila s hysterickým pláčem, tak jsem si říkala asi bříško… Jenže jsem ji vzala, že ji přebalím a ona na mě hodila úsměv od ucha k uchu a další hodinu a půl se smála. Takže bříško to určitě nebylo. Nějaké noční můry??? Já už fakt nevím, ale asi brzo umřu :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

419
11.5.17 10:23

Zkus dítě zavinout. Uklidní se. Mě to syn kolem 3 měsíce začal taky dělat, nechtěl v noci spát nebo se třeba ve dvě ráno vzbudil s řevem, často se budil co hodinu. Až mi došla trpělivost a normálně jsem ho svázala a během vteřiny spal jak zabitý.
Ovšem musíš vyloučit, že skutečně nemá hlad, nebolí jí bříško, nejsou to zuby, není horko, zima, nejsou to prdy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
11.5.17 10:27

To jsem právě zkoušela na začátku, bílý šum, zavinování, probiotika atd. atd… Pak jsem zjistila, že na bříško jí pomáhá, když spí na břiše (se zapnutým monitorem dechu) a zlepšilo se to. Mně právě přijde, že má hlad, ale dr. zase tvrdí, že miminka mají problém poznat, jestli mají plný nebo prázdný žaludek, že jenom ví, že je něco se žaludkem :nevim: Ale asi zase po delší době to zavinutí zkusím. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.5.17 10:33

Knedli na doktorku. Dítě ví že má hlad a dokáže to dát doooost hlasitě najevo :lol:. Zkus tedy pořádně nakrmit, ať už odstříkaným MM nebo když nebude zbytí tak UM. Pro jednou se svět nezboří. Ale sunar dělá co jsem tak slyšela někdy dětem břichabol. Takže raději jinou značku, kdyby fakt bylo potřeba dokrmovat UM a tvoje MM jí nestačilo. Pokud dobře spí na bříšku, tak jí tak dávej, monitor máš tak je to v klidu. A to zavinování. U nás nestačí zavinovačka, ale mám velkou mušelínovou plenku 120×120 cm. Zavinu, aby měl ručičky u těla, uklidní se, pustím mu Hummíka (medvídek s bílým šumem MyHummy) a spí jak zabitý. Do 3 měsíců nebylo třeba, ale pak začal v noci mávat ručička, bouchal se do hlavy a to ho rušilo a nebyl schopen prostě spát. Takže zavinuju a na řeči, že by tak staré dítě se zavinovat nemělo knedlím. Hlavně, že je malý spokojený a spí. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 10:33

@Eejka reflux? My meli tohle taky. Ukazalo se, ze jen hledal prso na uklidneni. Nesnesl horizontalni polohu. Jak se zvedl byl klid. Zkusit nutriton do toho odstrikaneho mleka nebo ryzovou kasi pred spanim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 10:35

@kvmatonka prave ze mimino nema prso jen na piti. Mozna ho neco boli a proto chce dudat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.5.17 10:40

NO tak samo že jo. To snad ale nemusím tady psát, že jo. U každého ale jinak. Náš mladej má prso jenom na krmení a nebo na hraní :pankac: Když ho něco bolí, tak ho nechce ani vidět. Chce se jenom mazlit. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
11.5.17 10:40

@kvmatonka když ona právě sunar ani nezkusila, nevypila snad ani kapičku. Jak jsem psala v hlavním příspěvku, nechce vůbec pít cokoli z flašky, kromě toho odstříkaného mlíka a to byl taky boj jí to naučit a najít tu správnou flašku. Zavinovala jsem jí vždycky hodně napevno do plíny, takže to vážně asi znovu zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
11.5.17 10:43

Já právě věřím, že jí to dudlání uklidňuje. Ale ona u toho hltá jak prokopnutá. Po tom večerním včerejším krmení taky vypila dle mého ještě docela dost navíc a to bylo snad poprvé. Jindy mi trvalo dostat do ní 20 Ml tak za 20 min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.5.17 10:46

Rozumím, náš mladej dudlík do pusy nevezme, flašku taky ne, stříkačku taky ne. Jedině ze lžičky. Tak ještě to můžeš zkusit. Cokoliv umělohmotnýho prostě do pusy nevezme. Zavinutí zkus. Pokud to nepomůže, můžeš pátrat dále. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
11.5.17 10:47

@kvmatonka Každopádně díky, určitě vyzkouším. Stejně mi nic jiného nezbyde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.5.17 10:48

No pokud u toho hltá, tak se může taky dost nalokat vzduchu a pak jí může bolet bříško. U nás musí po každém kojení proběhnout odříhnutí, jinak se vzteká a pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.5.17 10:55

Hele určitě zkoušej. Já měla od narození nespáče. Přes den ho uspat byl nadlidský výkon. A teď? V devět jsem ho zavinutého dala spát a on furt spí… :dance: za to odpoledne co se vrátí manžel z práce spát nechce, chce být s ním. :roll: Takže v šest večer je už protivnej jak dud :zed: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
11.5.17 11:03

Jsem si právě myslela, že je to bříško. Ale právě že se mi dnes ráno potvrdilo, že není. Kdyby jí bolelo břicho, tak by řvala delší dobu a ne se hned začala smát. Zkušenosti s bolením břicha mám právě docela dlouhé… toho tání se právě snažím korigovat tím, že jí prsou cpu víc do pusy, částečně to pomáhá :lol: to hltání se právě snažím korigovat tím, že jí prsu cpu víc do pusy, částečně to pomáhá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
11.5.17 11:08

Radu tedy nemam, jen podporu. Nas malej spal velmi podobne, od pateho mesice pres den naspal v uhrnu 50 minut, v noci nacuclej porad. Ted je mu necelych 9 mesici a konecne pres den zacal vice spat (2×hodinka) a v noci se budi JEN trikrat :D zlepsilo se to, co se zacal vice hybat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama