3 antibiotika po sobě a nezabírají. Je to normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 14:46
3 antibiotika po sobě a nezabírají. Je to normální?

Ahoj holky, obracím se na Vás, protože jsem už bezradná :nevim: Už 3 týdny v kuse beru antibiotika a můj stav se nějak nelepší. První antibiotika jsem 4.8.2018 v sobotu na pohotovosti, když jsem tam přijela s velkou bolestí v krku, horeckami a byla jsem totálně nepoužitelná. Co jsem dobrala antibiotika, mé problémy se vrátily, a tak jsem šla už ke své dr. 13.8.2018. Opět mi napsala Penicilín jako předtím. Konečně jsem si myslela, že potíže ustoupily, ale opět po dobrání mne začalo bolet v krku, nemohla jsem polykat a měla zvýšenou teplotu. Dr. Mne tedy poslala 21.8.2018 na ORL, kde mi nečekaně nasadili další antibiotika - a opět penicilín. Při každé návštěvě mám negativní vítěr krku, hodně zvětšené uzliny, zvýšenou teplotu a denně klidně prospím 15 hodin a někdy i víc. :nevim: teď tedy beru ten penicilin, ale zdá se mi, že vůbec nezabírá :,( na ORL mi přišlo, jako bych jim pridelavala starosti a řekli mi, že mne měla radši poslat na infekční oddělení, kde se o mě postarají - navíc mi naznačili, že to vypadá, jakože si vymyslím - cítila jsem se trapně a už ani na kontrolu tam jít nechci. Furt ležím, spím a nic nezabírá :( antibiotika jsem měla naposledy před 15 lety, když mi bylo 5. Teď je mi 20 a já jsem totálně bezradná. Co by jste prosím dělaly na mém místě vy? :,( nemám moc zkušeností v tomhle ohledu a ani nikoho, kdo by mi poradil :nevim: pritel je na měsíc na služební cestě a já doma fungovat sama nedokážu :( navíc v září nastupuji do školy a nemůžu si dovolit chybět :( díky moc za jakoukoliv radu či poznatek.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martule Lukáš
Stálice 62 příspěvků 23.08.18 14:54

No tak podle té únavy a to že atb nezabírají bych to tipla na infekční mononukleózu. Přesně tyhle příznaky měla dcera. Ale že by to doktory nenapadlo… :think: :zed:

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 14:58

@Martule Lukáš - to jsem vlastně zapomněla napsat. Výsledky na mononukleozu vyšli negativně. Prý jsem jí v dětství prodělala, tudíž teď to být mononukleoza nemůže. :nevim: tak mi to bylo vysvětleno :nevim:

nikousek1
Kecalka 353 příspěvků 23.08.18 14:59

@Uzivatelka123 Brali ti odběry krve?CRP či krevní obraz?Výtěr z krku na mikrobiologii?Na­sadit 3×po sobě PNC je totální blbost.Můžeš mít v krku bakterii,na kterou PNC neúčinkuje.

-Evka-
Závislačka 3686 příspěvků 23.08.18 15:03

Jeden rok jsem také trpěla na angíny. V krku „hrozný“ nález, výtěr ale v pořádku (také opakovaně ATB). U mne to byly projevy alergie, ten rok v zimě mi došly antihistaminika, které dle lékařů nebyly nutné brát i přes zimu, tak jsem si nešla napsat další.

tininas
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 23.08.18 15:04
@Uzivatelka123 píše:
Ahoj holky, obracím se na Vás, protože jsem už bezradná :nevim: Už 3 týdny v kuse beru antibiotika a můj stav se nějak nelepší. První antibiotika jsem 4.8.2018 v sobotu na pohotovosti, když jsem tam přijela s velkou bolestí v krku, horeckami a byla jsem totálně nepoužitelná. Co jsem dobrala antibiotika, mé problémy se vrátily, a tak jsem šla už ke své dr. 13.8.2018. Opět mi napsala Penicilín jako předtím. Konečně jsem si myslela, že potíže ustoupily, ale opět po dobrání mne začalo bolet v krku, nemohla jsem polykat a měla zvýšenou teplotu. Dr. Mne tedy poslala 21.8.2018 na ORL, kde mi nečekaně nasadili další antibiotika - a opět penicilín. Při každé návštěvě mám negativní vítěr krku, hodně zvětšené uzliny, zvýšenou teplotu a denně klidně prospím 15 hodin a někdy i víc. :nevim: teď tedy beru ten penicilin, ale zdá se mi, že vůbec nezabírá :,( na ORL mi přišlo, jako bych jim pridelavala starosti a řekli mi, že mne měla radši poslat na infekční oddělení, kde se o mě postarají - navíc mi naznačili, že to vypadá, jakože si vymyslím - cítila jsem se trapně a už ani na kontrolu tam jít nechci. Furt ležím, spím a nic nezabírá :( antibiotika jsem měla naposledy před 15 lety, když mi bylo 5. Teď je mi 20 a já jsem totálně bezradná. Co by jste prosím dělaly na mém místě vy? :,( nemám moc zkušeností v tomhle ohledu a ani nikoho, kdo by mi poradil :nevim: pritel je na měsíc na služební cestě a já doma fungovat sama nedokážu :( navíc v září nastupuji do školy a nemůžu si dovolit chybět :( díky moc za jakoukoliv radu či poznatek.

Nejsem lékař, takže nevím a netuším.

Ale má spolubydlící měla podobné příznaky a nakonec se zjistilo, - a teď to napíšu laicky - „nevstřebaný“ brzlík. Nevím, jak to popsat - klukům zůstává, ale holkám by se měl ztratil.

Nicméně jí ten brzlík zůstal - takže kolem 20. roku jí vyvolával obrovskou únavu - spala až 18 hodin denně. Taky si všichni mysleli, že je jen líná a hraje to, ale nakonec z toho byla operace. Odhalili to v Brně.

Nicméně poté vše OK a žije poklidným životem.

Edit: Gramatika

Příspěvek upraven 23.08.18 v 15:25

Martule Lukáš
Stálice 62 příspěvků 23.08.18 15:09

@Uzivatelka123
Aha,tak to jo. Mně to bylo divný,že by to doktory na ORL nenapadlo,i když,ob­čas je možné vše. :mrgreen: Ta imunita je prý pak opravdu doživotní. V tom případě přeji pevné nervy a ať je co nejdříve lépe. :mavam:

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 15:13

@nikousek1 krev mi brali. Moc se v tom ALE nevyznám. Na zprávě od dr. mám napsáno je to, že mi během týdne klesly leukocyty z 17,16 na 12,38 :nevim: a pokud se nepletu CRP mělo vyjít negativní :nevim: v oboru zdravotnictví jsem ale laik, takze fakt nevím :( předtím ty antibiotika alespoň bolest v krku tlumily, ale teď už vůbec..

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 15:14

@Martule Lukáš to napadlo už moji dr. hned napoprvé právě :think: ale uvidíme co z toho nakonec vyleze :nevim: každopádně dekuju moc :)

Ivulita
Kecalka 457 příspěvků 23.08.18 15:15

Když nezabírala antibiotika mně (6 různých druhů, vždy se střídaly penicilinové a „umělé“) doktorka mi vysvětlovala, že je to proto, že dá antibiotika - zaberou, uleví se, ale také zlikvidují část imunity, takže když se doberou a není ta původní choroba 100% zaléčená (nebo přijdeš do styku s jinou), opět onemocníš. Mně nakonec pomohla až operace - odebrání krčních mandlí.
Držím palce a přeju ať se to brzy vyřeší. :kytka:

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 15:15

@tininas aha, tak takovým směrem jsem nepřemýšlela, ale díky. Zkusím se na to zeptat dr., protože mi to prijde opravdu divné :nevim:

Uzivatelka123
Nováček 7 příspěvků 23.08.18 15:18

@Ivulita aha. Ja prave na nemoce nikdy netrpela a přišlo to až teď právě… :nevim: takže jsem trochu vyděšená. A Díky moc! :)

nikousek1
Kecalka 353 příspěvků 23.08.18 15:25

@Uzivatelka123 Nech si udělat výtěr z krku.Dle toho by pak Dr.měla volit léčbu.

Uživatel je onlineeliskaj
Kelišová 5519 příspěvků 23.08.18 15:30

Dle me mononukleóza :nevim:

Už čtu, ze negativní… no, tak mononukleóza ma ještě jednu “odnož” nebo jak to říct - cytomegalovirova infekce. Nevím, jestli je to na stejne odběry…

Lucie_Sx
Závislačka 3055 příspěvků 23.08.18 15:45

Dělali ti test, jestli je EB vir po mononukleoze stále aktivní? Protože jestli ano, způsobuje to únavový syndrom, zvýšená teplota, nepoužitelnost. Měla jsem to v podobném věku. Akorát ta bolest v krku mi moc nesedí, ale chytala se mě tenkrát každá infekce, tak to může být podobné. Nic moc se s tím ale nedá dělat :nevim: . Šla bych k dr. znova, nenechala se odbýt, anebo to zkusila jinudy - třeba čínskou medicínu. Když mi před pár lety našli v krku hemofila, atd nezabrala, až toto.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >