3 autosedačky 15-36 kg vzadu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hapwom
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 1 inzerát 11.06.19 13:34
3 autosedačky 15-36 kg vzadu

Ahoj,
potřebuju do auta (opel zafira A s trojbodovým pásem uprostřed vzadu) nacpat do druhé řady sedadel tři sedačky 15-36 kg, k podsedáku se uchylovat nechci. Nejstarší má teprve 5 let.
Upřednostňuju bezpečnost, proto pro mě nejlepší Romer Kid II, kterou už jednu máme, nebo Cybex Solution (jsou teda asi jen s isofixem? který nemáme, ale myslím, že jsou homologované i na použití s pásem). Příp. tedy Romer Adventure, která by měla být užší v ramenou, tam už je ale bezpečnost o něco horší…
Jde mi o to, že nikde nemůžu najít šířku v ramenní části. V sedací je uvádí výrobci.
Nemáte někdo doma:
Cybex solution M-fix
Cybex solution X-fix
Romer Adventure???

a mohli byste mi je změřit, v jaké výšce mají nejširší část od podložky a kolik je ta šířka?

Díky moc za reakce.

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 2 inzeráty 11.06.19 13:40

Máme Cybex m fix. Výšku si nastavuje dle výšky dítěte, takže měřit to na naší sedacce nemá cenu. Šířku jsme nedávno naměřili tusim 46, je to krava velka, ale bezpecna. My jsme problém tři sedaček vzadu řešili koupí většího auta.

Janli
Echt Kelišová 8780 příspěvků 11.06.19 13:45

Máme romera i cybexe a já doporučuju cybex. Cybex solution je bez isofixu.

Hoa Mai
Kelišová 6435 příspěvků 7 inzerátů 11.06.19 13:52

@hapwom 3 Cybexky tam nenarves, ani jeden typ. Zkouseli to kamaradi, kteri maji Zafiru. Romer Adventure nevim, ale dam ti typ jeste na jednu sedacku : Besafe Izi Flex. Resili jsme podobny problem, jen v aute Peugeot 308SW, ktery ma 3 oddelene sedacky s izofixem, ale taky se tam nevejde kdeco a taky mi zalezi na bezpecnosti. Besafe Izi Flex ma v DTestu (potazmo v Adac, jen tam nevim z hlavy tu skalu hodnoceni) 73procent, coz je hodne dobre hodnoceni. A je primo delana na to, aby se vesly tri dozadu, mrkni na youtube na videa. Ma odnimatelnou cast bocni ochrany na vnitrnich stranach, kde nema moc vyznam a tim padem je mozne ji zuzit. Je tedy s izofixem, ale podle toho, co nam rikala pani ve specializovane prodejne, se dnes uz s izofixem delaji vsechny sedacky a pokud auto izofix nema, proste se nepouzije. To si ale radsi over, pro me ta informace nebyla podstatna, protoze ho mame. Jinak jsme se sedackou velmi spokojeni, maji ji oba synove a dostane ji pozdeji i dcera. Kluci si ji pochvaluji. Predtim jsme meli pro starsiho taky Cybex Solution M-fix a mel 54cm v nejširším místě, uvádí to na webu a mým měřením mi to tak vyšlo taky.

Vergle1
Povídálka 50 příspěvků 11.06.19 15:18

Zkus doprostřed dát tu nejobyčejnejší Cybex Solution CBXC. Má šíři 45 cm. A na kraj se nejspíš budou vejít i širší sedačky, ale bez isofixu.

steeve
Kelišová 7076 příspěvků 11.06.19 16:25

@Hoa Mai Besafe IZI lex má sice v bezpečnosti 73 %, ale i se sundanou boční ochranou má 46 cm( pokud je uprostřed můžou se sundat obě strany boční ochrany, ) pokud je na kraji musí ta ochrana zůstat nasazené na straně u dveří a pak už má šířku 50 cm ( s oběma nasazenými ochranami má 53 cm) - takže se tam určitě tyto 3 Besafe nevejdou.
Ta Adventure má z bezpečnosti 69%( aktuální test květen 2019) a má šířku 42 cm, takže je užší.
Jinak je pravda, že všechny isofixové sedačky se můžou použít i bez isofixu.

Hoa Mai
Kelišová 6435 příspěvků 7 inzerátů 11.06.19 20:49

@steeve Opel Zafira je širší, než Peugeot 308 SW. V druhé řadě sedadel má na max. šířce o 6cm víc, na min. šířce o 7cm víc. Vzhledem k tomu, že nám se do Peugeota 308 SW vlezou 3 Besafe Izi Flex i s bočními ochranami na obou stranách (zatím máme dvě, ale máme vyzkoušené i ty tři a sice je mezi sedačkou a dveřmi jen kousíček, nedotýkají se), měly by se vlézt i do Zafiry.

monika215
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 11.06.19 22:47

Ahoj, máme Zafiru a 2 Cybexy na isofixech na krajích a 1 Romer Adventure uprostřed. Vejdou se, ale hodně špatně se zapínají pásy. Dospělá ruka se tam vejde tak tak a dětem se tam zase ruce vejdou v pohodě, ale jak na to nevidí, tak jim to jde taky blbě zapnout. Nechávali jsme ty pásy nakonec zapnuté a kluk se do té prostřední sedačky soukal jako hadí muž.

Váš příspěvek
Reklama