3 autosedacky vzadu ve Fabii???A 4 deti v aute???

2.6.07 17:42

Autosedacka Maxi Cosi - vleze se do krátké Fabie?

Autosedacka Maxi Cosi - vleze se do krátké Fabie? A budou stačit pásy na ni?? Holky, moc Vás prosím o radu, chceme koupit pro mimi autosedacku, která je co nejvíce vleže- je to Maxi Cosi???Jenom mne odrazuje, ze sklon sedadel ve Fabii vzadu je dozadu, tudiz, dite bude jeste vice sedet???
Jake mate zkusenosti???
Mame 3 deti a potřebujeme vecpat 3 autosedacky…Event. nevíte, jak to řeší rodiny se 4 detmi??
Moc dík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.6.07 17:43

3 autosedacky vzadu ve Fabii???A 4 deti v aute???

Ahojky holky,
nevim, jak se vecpat cela rodina do kratke Fabie..Nebo jak to resite???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
2.6.07 18:39

ahoj,
my měli nejprve taky krátkou Fabii, ale měli jsme autosedačku od Chicca, tam nebyl žádnej problém se sklonem sedadel, aspoń mi to nepřišlo..
a k počtu dětí - myslím že 3 autosedačky dozadu do auta nedáš, to by muselo to auto mít všechny pásy „dlouhý“ - většinou je ten prostřední krátkej jen přes nohy a nevede přes prsa. Myslím že větší rodiny to řeší větším autem :) je to zkrátka těžký.
Proto ještě do konce roku 2008 platí ten zákon, že když je víc dětí, může jedno být bez sedačky, nebo tak nějak to je, ale to asi platí pro větší dítě.. (kdyžtak mě někdo doplńte přesněji, nevím to přesně, zatím budem jen se dvěma dětmi :D )

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.6.07 20:25

Mame tri, dvakrat podsedak a jedna do 18kg, dodatecne jsme si nechali pridelat jen prostredni tribodovy pas. Jsme spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
6927
2.6.07 20:28

Ahoj,

tak tri sedacky urcite do Fabie nenacpes, jednak neni k tomu uspusobena-pasy a velikostne tez ne.
Myslim, ze rodiny s vetsim poctem deti, to resi vetsim autem :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
2.6.07 22:40

Máme 3 děti a favorita.Nejmenší Tomík (9m) je v sedačce (té nejmenší houpací) na předním sedadle.Já sedím narvaná vzadu mezi dvěma sedačkama. Naštěstí je jedna dole užší, tak se tam vejdu. Až Tomík povyroste tak nevím. Nejstarší (3,5r)asi pujde doprostřed na bobek(pásy budem muset taky nechat předělat). A já dopředu. Co z okolí vidím: jak čekají čtvrtý mimi, tak kupují sedmi místné auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
3.6.07 09:47

Já bych teda taky další dítě řešila větším autem… já teda dokoupením dalšího sedadla dozadu… mám 5-místné auto s možností dokoupení dalších 2 sedadel do kufru.

Tak abych mohla mít pro každé dítě kvalitní a bezpečnou sedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
3.6.07 10:39

Se ctyrmi detmi jednoznacne vetsi auto. My mame oktavku a pri porizeni tretiho ditete budeme muset poridit vetsi auto, protoze tam tri sedacky nevlezou. Nejde to u nas udelat ani tak, ze mimi vepredu a ja vzadu, protoze je tam i se dvema sedackama strasne malo mista a to nejsem tloustik!

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.07 11:22

Ahojky holky,

no právě…Já jsem taky uplně šokovaná z toho, že do oktávky se 3 autosedačky nevejdou..Zkoušela jsem to u sousedů a nic…
Tak jsem zkousela ve Fabii dat Maxi cosi vajičko dopředu, ale aby vyšly pásy, musím sedačku narvat dozadu, takže kdo sedí vzadu, je téměř bez místa…A já se teda mezi ty dvě vzadu nenarvu, takže sedím na krajíčku sedadla…To je fakt des bes…Kupovali jsme Fabii před 6 lety a netusili, že bude pro rodinu nepouzitelna…
A jake auta to jsou, kde se daji pridelat dalsi sedadla???
No a c kocarem nemluve…Jeste ze mam deset let starou Inglesinu, kde je rozchod kol 54 cm, jinak větší rozchod kol, což jsou dnes všechny hluboke kocary- by znamenalo 2 kolečka vždy sdělat..Na podvozek od Ingl. dam korbu, oddělám zadní plato, a už se mi tam nevleze ani mleko…No des bes…
Tak jsme z toho spatni, protoze takove veci jsme holt nepredvidali…
Moc Vám děkuju za Vaše názory a rady!!
A jak to řešíte s těmi pásy???Prodlužujete???Nebo přidáváte třetí doprostřed???A co Isofix? co to vlastně je???Máme ještě k tomu Fabii nejmin vybavenou, takže nemáme ani dělená sedadla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
3.6.07 13:51

Máme 3 děti a Formana. Děti: 4 a 1/2 r. sedí v autosedačce 15-36kg, 22 měs. v 9-18(36)kg, 2 měs. je ve „vajíčku“. Na prostřední pozici můžem upevnit jen tu 9-18kg sedačku, i když je tam jen ten pás „kolem pasu“. Sedačky tam jsou nacvakané fakt na milimetry, ale vejdou se… Jak bude nejmenšímu rok, nastanou škatule hejbejte se, jen tomu nejstaršímu koupíme podsedák. Až bude i ten nejmenší příliš velký na 9-18 kg sedačku, tak asi budem muset pořídit jiné auto… Zatím to nechci řešit :-)

Zadní sedadlo ve Fabii má jen dvě místa - na rozdíl třeba od toho Favorita/Formana.

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
3.6.07 22:10

Tři sedačky dozadu dáš určitě do Citroen Picasso nebo Renalt Scenic. Máme druhý jmenovaný, ale jezdíme se dvěma sedačkama a jedním dospělým vzadu a všichni sedí pohodlně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
3.6.07 22:49

No mi máme Ford Mondeo a vzadu jsou všechny tři pásy tříbodové, ale tři sedačky jsem nezkoušela dát, asi by se vešli.
Jinak víc dětí = větší auto :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
5.6.07 21:34

Ahojda,
dalsi sedadla jdou pridat treba do Volva xc90 (7mistne bude:) ) , ale musi byt ve vybave. Ofico informace jsou, ze ty pridavny sedacky jsou plnohodnotny do 160cm, ale jela jsem tam vic jak 4 hodiny a uplne v poho a to mam skoro 1,7 :D . Je to sice drazsi auto, ale zase s ohledem na bezpecnost bych rekla, ze se to vyplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama