Reklama

3. císař - jizva - zvláštní péče - porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triolka
Povídálka 13 příspěvků 08.02.17 18:24
3. císař - jizva - zvláštní péče - porod?

Ahojky, je tu prosím někdo se zkušeností třetího císaře? jak to probíhalo, jak moc jste byly sledované (ať už u gyndaře, tak potom v porodnici), co síla jizvy, kdy a jak jste rodily?..moje situace..mám z§a sebou 2 sekce (1.akutní, 2. plánovaná), čekám 3. mimi..momentálně začínám 36tt, dostala jsem výstupní zprávu od gyndaře, že síla jizvy je max 3mm, tedy velmi tenká, nepravidelná, mám to i s vykřičníka­ma..docela mě vyděsil..když jsem se objednávala do porodnice, dali mi termín na 1.kontrolu v Podolí zač. 37 tt (cca 10 dní po poslední kontrole na gyndě) a nějak je zpráva o těhu po 2 sc „nevzrušovala“­..subjektivně - jizvu moc necítím (nicm. Mudr mě rozhodně neuklidnil - prý hlavička už tlačí tak, že může být odkrvená a tudíž ji ani cítit nemusim..), zato mě svědí břicho a cítím jak mi mimčo hodně tlačí na spodek (při trošku delším sezení, stání, chůzi…)..holky, někdo zkušenosti? díky…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 08.02.17 18:31

@Triolka Ahoj,, tak u me to bylo tak ze rozestup mezi sekcemi byl 8 let a pak po 13 měsících…
U druhého porodu jsem to zkoušela přirozené ale po 30 hodinách jsem musela na akutní sekci u třetího porodu jsem už při prvním návštěvě porodnice věděla termin sekce..
Jizva bolela.. palila jak cert.. Jinak bych řekla že pece po sekci byla stejna jako u předešlých porodu… dokonce jsem mela pocit ze me to boli nejmíň ze všech porodu.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 18:35

Já měla po prvním císaři jizvu hrozně tenkou. Změřit na mou žádost ve 38tt mi jí odmítli, že se to dnes už nedělá a milion řečí k tomu. Pak přišel porod, doktor mě ukecal, že uděláme zase císaře a když mě otevřeli, říkal, že jizva je hrozně tenká, na jednom místě úplně průsvitná, a ještě že mně nenechal rodit normálně. Zpětně jsem si jistá, že kdyby mi jizvu změřili, že už musela být v té době tenká a že by mně taky asi vyděsili, že možná dobře, že jsem si zbytek těhotenství užila ve sladké nevědomosti ;) Jinak jeden zkušený gyndař mi řekl, že rupturu dělohy, byť po opakovaných císařích, v životě neviděl. A kolegyni v práci se ted narodilo čtvrté děcko, čtvrtým císařem.. Na kolikátý týden máš plánovaného císaře?

Triolka
Povídálka 13 příspěvků 08.02.17 18:46

@Hanka253 termín zatím právě nevím, pže do porodnice jsem objednaná až na příští pátek..

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 08.02.17 18:55

Tak mě jizvu nikdo nekontroloval celé těhotenství. Vzhledem k tomu, ze šlo o třetí sekci řezat mě chtěli po ukoncenem 38.týdnu. nakonec sme se dohodli aspoň na 39.

Triolka
Povídálka 13 příspěvků 08.02.17 19:04

No popravdě si říkám, jestli mě ten můj gyndař neděsí zbytečně..na začátku těhu to bylo, že mám dělohu moc vzadu a že se musí do 16tt „vyloupnout“, jinak nevim co..pak to začlo s tou jizvou (něco ve stylu „je tenká, ale zatím tam díru necítím..“)..někdy možná fakt lepší ta sladká nevědomost fakt..

Agrion
Závislačka 2760 příspěvků 08.02.17 19:06

@Hanka253 Tak muj chlap je anesteziolog a rupturu delohy v jizve po cisari videl… a malem mu rodicka vykrvacela na stole :nevim: Byla to ale trosku alternativni matka, ktera po dvou cisarich zkousela porodit vaginalne… Ja mam za sebou taky 2 sekce a v kvetnu me ceka treti - takze jsem ted 29.tt … gyndar me nijak zvlast nesleduje, rodit bych mela planovanou sekci na prelomu 38./39. tydne.

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 08.02.17 19:12

@Triolka no jo mě to nějak nedosloslo že mi neměří jizvu až na poslední kontrole sem se zeptala své doktorky a ta říkala ze se to už nedělá. Ale mě nikdy děti nesestoupily, takže mi na jizvu netlacily.
Jo a třetí císař byl nejlepší. Domů sem šla čtvrtý den, a kdyby malá neměla žloutenku uvažovala sem o reverzu den před tím.

Triolka
Povídálka 13 příspěvků 08.02.17 19:13

@Agrion tak mě by asi ani nenapadlo doufat ve vaginální porod po dvou SC.. :) každop. díky všem za celkem uklidňující příspěvky :)

silona
Kecalka 141 příspěvků 08.02.17 20:27

Mam cerstve po tretim cisari, objednali me az na termin dle MS a porod se rozjel drive, kdyz jsem prijela na prijem uz otevrena, tak me dr. premlouval, jestli to nechci zkusit normalne, ze by to bylo jako malina :lol: Jenze ja mela v ramci sekce v planu sterilizaci, takze jsem odmitla. Jen se ptali, jestli jizva neboli a dale neresili. Mela jsem jeste 2 hodky kontrakce po 4 minutach, pak jsem sla pod kudlu. Vse v pohode, jizva skoro nebolela, zato zavinovani delohy bylo pekelne…fuj

Triolka
Povídálka 13 příspěvků 08.02.17 20:35

@silona no ne..jako fakt? v které porodnici to bylo?? :) sterilizaci mám taky v plánu…jak to teď je s tou sterilizací? je po 3 SC zdarma a „bez keců“? Mudr říkal, že tam budou chtít dva mé souhlasy s rozestupemy (myslím) týden..tak snad se to tam všechno stihne..

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 08.02.17 20:51

@Triolka Mě nabídli sterilizaci při druhé sekci. Zdarma, na pojišťovnu.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 08:28

@Agrion no to se nedivím, že rupla, při pokusu o vaginální porod po dvou císařích - to byl hazard, který si o to říkal. Ten můj gyndař tím myslel v průběhu těhotenství.. Nevím, mě ta informace překvapila, všude se tím straší, třetí se zásadně nedoporučuje a on pak takovéhle sebejisté prohlášení. :nevim:

Agrion
Závislačka 2760 příspěvků 09.02.17 10:33

@Hanka253 Neni pravda, ze treti cisar se zasadne nedoporucuje… to uz je prekonane

silona
Kecalka 141 příspěvků 10.02.17 10:53

@Triolka Ve fakultní nemocnici Plzeň. Na to, že šlo o třetího císaře, tak jsem byla i na gyndě s menší frekvencí, než u těch předchozích těhotenství, neměla jsem žádné obtíže. Souhlasím s @Agrion že třetí sekce není brána jako problematická, jizvy jsou pevné. Sterilizaci u nás v rámci sekce provádějí zdarma, nehledě na počet předchozích porodů. Jinak laparoskopicky za 15.000Kč Měla jsem dojem, že to není častý zákrok…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama