3. dávka očkování v těhotenství

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
2.12.21 08:31

3. dávka očkování v těhotenství

Holky, nenašla jsem tu v diskuzích, tak bych vás chtěla poprosit o vaše zkušenosti… měla bych jít na 3. dávku očkování proti Covidu, ale jsem teď ve 14.tt , tak váhám :think: byla jste už některá a vše o. k.? Děkuji moc za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12643
2.12.21 08:45

Nechala bych si změřit protilátky a podle toho se rozhodla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
2.12.21 08:48

Přesně, jak je psáno výše. Dojdi si na protilátky, pokud jich máš dost, tak bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10723
2.12.21 08:49

NECHOD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
2.12.21 08:55

@Umík Standardní protilátky jsou ovšem neprůkazný. Bylo by potřeba „změřit“ buněčnou imunitu.

A k otázce - nešla bych. Sice ti řeknou, že to žádnej vliv nemá, ale víš, co bude za rok, dva, pět? Dopad na plod, další plodnost, cokoli? Nikdo nic, bez záruky. Ani prd by mě na to nedostali, natož jako těhotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
2.12.21 09:00

@Nowuka2
Tak zakladatelka už 2 dávky má, takže to, že ty by jsi nešla ji je k prdu. Je to každého volba a také zodpovědnost. Vliv na plodnost to nemá, což vidíš i u zakladatelky, když po 2 dávkách otehotnela. Ale nechci se zatahovat do hádek, zda očkovat či ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
974
2.12.21 09:02

Kontultovala jsem s gynekologem, ve FN Brno, hematologii a u obvodaka a všichni se shodli, že mám jít. Protilátky mám zaměřené, mám jich víc než dost (840 U/ml, pozitivní 22 U/ml) a i přesto se kloní k očkováni. Samotné protilátky jsou prý neprůkazné. Já ještě pořad váhám, ale nejspíš půjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25468
2.12.21 09:19

Obecně se kloní spíše pro očkování těhotných, než proti.
Ono skončit s covidem v nemocnici pro těhule žádná sláva :?
Já osobně bych šla, pokud jsi měla bezproblémové očko prvními dvěma dávkami, nebála bych se třetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
2.12.21 09:26

Holky, a co první dávka v 35.tt? Mám z toho strach, ale lékaři doporučují… :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
2.12.21 09:26

K očkování těhotných vyzývá i britská Národní zdravotní služba – upozorňuje, že téměř 20 procent kriticky nemocných, kteří skončili v nemocnici s podporou dýchání, byly právě těhotné neočkované ženy. https://www.england.nhs.uk/…-19-vaccine/
Bylo i dost případů umrtí plodu těhotných žen nakažených covidem. Já jsem teď v 10tt, třetí dávka mi vychází na leden-únor a určitě na ni půjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3518
2.12.21 09:29

@Susan S Ja jsem ted v 20 tt a chystam se v lednu (na treti davku). Vlastne se ve me pere myslenka, jestli jit pro jistotu hned v lednu, nebo az ve tretim trimestru -je sance, ze dite pak ziska vic protilatek. U tebe bych ale do tretiho trimestru necekala, to je dlouho jeste a ted to fakt radi.
Ockovani ti nic neudela a budes mit klid, ze to nechytis. V Americe tehotnych uz naockovali fakt hodne a porad je to doporucovane. U nas se k tomu napred staveli opatrne, ale ted uz se to take doporucuje.
Vsichni blazni strasi neznamymi nasledky po ockovani, ktere vubec nejsou prokazane, ale ze jsou prokazane dlouhodobe problemy po covidu jim unika. Jsou viry (nestovice, zika), ktere poskozuji plod, u covid vubec nevime, jake to muze mit nasledky. Ale vime, ze po covidu treba nekdo na pul roku ztrati chut, ma poruchy hamatu - poskodi mu to nervova zakonceni. To bych se vic bala, co udela s miminkem toto.
Po prodelani covidu v tehotenstvi (delta varianty) je zaznamenana 3-4 vyssi umrtnost plodu (nad 20tt) a predcasne narozenych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
2.12.21 09:30

Moc vám všem děkuji za názory. U druhé dávky jsem měla jen kožní reakci na ruce, nic dramatického. Mám autoimunitní onemocnění, proto jsem se nechala i očkovat. Léky mi uměle snižují imunitu… tak jsem se bála možného průběhu Covidu. Jenže teď se nerozhoduji jen sama za sebe. Dnes to proberu u gynekologa a asi pořeším i odběry na ty protilátky…
A potvrdit to můžu, očkování u mě plodnost asi neovlivnilo, zdařilo se nám hned 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4783

@Ivusska777

Ty jo, měla jsem změřeno 10× méně než ty a dost jsem váhala, zda jít. Na tvém místě bych asi počkala, až trochu klesnou. Jak dlouho jsi po druhé dávce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3518

@Lojzísek Klidne, budes mit klid v porodnici. Navic ted je to fakt vsude. Co kdyz to tam chytite? Je sance prenosu protilatek na miminko :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
2.12.21 09:36

@Susan S já nevím jak třetí dávka já jsem byla na druhé tak nějak v začátku druhého trimestru dneska začínám třetí trimestr covid jsem prodělala i takže na třetí půjdu asi až nebudu kojit teda ještě sama nevím jak to vše bude ale já už jsem dneska 27+0

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat