3 děti ve 3+kk – jak dlouho se to dá vydržet?

Anonymní
28.10.20 20:00

3 děti ve 3+kk- jak dlouho se to dá?

Zdravím všechny a chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti. Zvažujeme možnost mít třetí dítě a nějak se tím vším probírám, co by to obnášelo. Aktuálně máme děti dvě, bydlíme ve 3+kk, já jsem na RD. Mám nějakou představu, že pokud třetí dítě, tak navázat, ne se vracet do práce a pak zase odcházet. Souvisí to i s tím že nás tlačí manželův věk, bereme jeho čtyřicítku jako stopku a kdybych se měla vracet do práce, tak už by to pak nevycházelo. (samozřejmě, existuje varianta že dítko k nám nebude chtít atd, to pak s pokorou přijmeme)
Do budoucna máme možnost kompletně zrekonstruovat starý dům po prarodičích (už nežijí), ale budeme si na to muset vzít hypotéku (následně určitě ne bezvýznamnou část splatíme prodejem současného bytu). Ale hypotéku si určitě chci brát až budu zase v práci (ono to asi ani jinak nepůjde).
Jenže tím pádem kdyby bylo třetí dítko, tak zrekonstruovaný dům, kde mohou mít každý svůj pokojíček by byl tak nejdříve v jeho pěti letech (starším by bylo třeba 7 a 9). Myslíte že by bylo k žití se třemi dětmi do té doby být ve 3+kk, čili že by měly jeden společný pokoj? (bohužel má byt takovou dispozici, že neumožňuje obětovat obývák jako další pokojíček pro děti). Nebo bych jim tím nenávratně zkazila dětství? :think: S miminkem si to umím představit, to bude u nás v ložnici, dejme tomu do dvou let, ale pak by je čekalo několik společných let spolu… :think:
Uvítám vaše reálné zkušenosti, je to pro nás trošku souboj rozumu a srdce… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
139
28.10.20 20:04

Co je to dnes za modu, ze kazde dite musi mit svuj pokoj? 8o Za meho detstvi bezne 2-3 decka opacneho pohlavi vyrustala v jednom pokoji a zadne nasledky to na nich nezanechalo, takze nevidim duvod, proc by to dnesni decka take nemohla zvladnout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
28.10.20 20:04

Tak asi i záleží jak je ten byt velký. 73 m2 a třeba 120 m2 je obrovský rozdíl. Ale když je to dočasné řešení a ten dům už máte jistý, tak by to mohli zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
28.10.20 20:05

@Kacenka.k8 ty jsi dneska neviděla tu diskuzi o GOT? :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
28.10.20 20:07

A abych byla konkretni - znam nekolik rodin, ktere maji 3 deti a vsichni jsou v jednom pokojicku. Byt cca 70m2 a zvladaji to naprosto v pohode.. i ty, jejichz detem je uz treba 17 let… ono take zalezi na tom jak jsou ty deti vychovane..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
28.10.20 20:08

Máš zbytečně zapnutý komplikátor.

Děti do puberty fakt nepotřebují vlastní pokoj. A i pak se bez něj obejdou, pokud se holt nedá svítit. To fakt nevede k žádnému poškození vývoje, naopak, spíš to rozvíjí sociální dovednosti.

Nemusíš zůstávat na rodičáku komplet, je jedno jestli má manžel v době narození potomka 39 a nebo 42. Trošku to zní jako snaha nakreslit graf o prvním autě, první dovolené v jugoslávii a pak už jen samých pozitivech a sociálních jistotách. Myslím že zrovna rok 2020 by lidi mohl naučit, že to úplně takhlenejde.

Podstatné je to co je teď a tady. Chceš si prodloužit péči o děti a domácnost, nebo se spíš chceš vracet? Máš energii a chuť na dalšího kojence? Máte rozdělenou péči o děti a domácnost tak, že ti to vyhovuje a jsou tam rezervy na zvýšenou zátěž s dalším dítětem?
Utáhnete finančně třetí dítě? Jak moc ohrožený je tvůj manžel vcelku reálnou hrozící ekonomickou krizí?

A ano, dobrý plán je nejdřív péče o kojence a pak až řešit rekonstrukci - kombinovat to je blbej nápad, z toho člověku leda hrábne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29083
28.10.20 20:09
@Kacenka.k8 píše:
Co je to dnes za modu, ze kazde dite musi mit svuj pokoj? 8o Za meho detstvi bezne 2-3 decka opacneho pohlavi vyrustala v jednom pokoji a zadne nasledky to na nich nezanechalo, takze nevidim duvod, proc by to dnesni decka take nemohla zvladnout :think:

Na mě a sestře to teda následky zanechalo… Strašné hádky, nenávist a pak jsme spolu po odstěhování několik let vůbec nemluvily… A stačilo málo - vlastní pokoj, vlastní prostor. Protože třeba na chalupě, kde jsme měly každá pokoj, o prázdninách po čase hádky vymizely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
28.10.20 20:10
@Serpentini píše:
@Kacenka.k8 ty jsi dneska neviděla tu diskuzi o GOT? :lol: :lol: :lol:

Asi ne.. Kterou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
28.10.20 20:11

Tak zrovna v tomto věku s tím nevidím žádný problém. U puberťáků už by to mohlo být na nože. Ale u malých dětí? Budou se hádat, kdo bude spát nahoře na patrové posteli ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2984
28.10.20 20:11

Já v tom problém nevidim. Dětství jim urcite neznicite. Driv žily rodiny v chalupach v jedne mistnosti. My čekáme třetí a jsme ve 3+1 s tim, že dětský pokoj je opravdu veliká místnost a časem by se dala předělat na dvě. Teď to řešit nebudem. Stejně jsou děti pořád s náma a v pokoji si hraji minimálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29083
28.10.20 20:14
@Anonymní píše:
Zdravím všechny a chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti. Zvažujeme možnost mít třetí dítě a nějak se tím vším probírám, co by to obnášelo. Aktuálně máme děti dvě, bydlíme ve 3+kk, já jsem na RD. Mám nějakou představu, že pokud třetí dítě, tak navázat, ne se vracet do práce a pak zase odcházet. Souvisí to i s tím že nás tlačí manželův věk, bereme jeho čtyřicítku jako stopku a kdybych se měla vracet do práce, tak už by to pak nevycházelo. (samozřejmě, existuje varianta že dítko k nám nebude chtít atd, to pak s pokorou přijmeme)
Do budoucna máme možnost kompletně zrekonstruovat starý dům po prarodičích (už nežijí), ale budeme si na to muset vzít hypotéku (následně určitě ne bezvýznamnou část splatíme prodejem současného bytu). Ale hypotéku si určitě chci brát až budu zase v práci (ono to asi ani jinak nepůjde).
Jenže tím pádem kdyby bylo třetí dítko, tak zrekonstruovaný dům, kde mohou mít každý svůj pokojíček by byl tak nejdříve v jeho pěti letech (starším by bylo třeba 7 a 9). Myslíte že by bylo k žití se třemi dětmi do té doby být ve 3+kk, čili že by měly jeden společný pokoj? (bohužel má byt takovou dispozici, že neumožňuje obětovat obývák jako další pokojíček pro děti). Nebo bych jim tím nenávratně zkazila dětství? :think: S miminkem si to umím představit, to bude u nás v ložnici, dejme tomu do dvou let, ale pak by je čekalo několik společných let spolu… :think:
Uvítám vaše reálné zkušenosti, je to pro nás trošku souboj rozumu a srdce… :think:

Myslím, že v tomhle nízkém věku se to snese. Ale pak už to bývá problém. I když třeba mě tak vyhrocený jako u mne a sestry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
28.10.20 20:15
@Bábrdl píše:
Na mě a sestře to teda následky zanechalo… Strašné hádky, nenávist a pak jsme spolu po odstěhování několik let vůbec nemluvily… A stačilo málo - vlastní pokoj, vlastní prostor. Protože třeba na chalupě, kde jsme měly každá pokoj, o prázdninách po čase hádky vymizely.

Kazde dite by nejradeji melo svuj pokoj, ale holt nekdy to nejde.. prece se jako rodice nezadluzime jen proto, ze decko si dupne „jááá chci!“.. I tak se jako Cesi mame dobre, co maji rikat napr v Parizi nebo v Asii, kde byt o velikost 70m2 je opravdu luxus?? Holt to chce deti naucit toleranci… v praci take nebude mit treba kancelar jen pro sebe :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10652
28.10.20 20:17

Byli jsme nejakou dobu se tremi detmi ve 2+kk, 47m2. Ted jsme ve vetsim (4+kk), deti 8,6,3 a pokoj maji stale spolu. Pocitame s nejakym delenim az okolo 11 let nejstarsi dcery. Pokud bude zajem, Zatim neni, deti se maji rady a zadne z nich by nechtelo byt v pokoji samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 20:19

@Ou Já myslím že nemám zapnutý komplikátor, komplikátor je celá moje osobnost :lol: A vím že většina věcí nejde naplánovat, nebo ve finále je úplně jinak, už jsem v životě taky dostala párkrát zajímavou lekci pokory :) A stejně si nedám pokoj a potřebuju všechno plánovat, ale důležité je že se absolutně nehroutím, když je to pak jinak :)
Rok 2020 je určitě poučný, jen úplně nevím co si z toho vzít konkrétně u nás. Ono to hlavně není za námi, takže ještě čekám co to dál přinese. Mám teorii že já ani manžel nejsme co se pracovního uplatnění týče úplně na ráně, to by snad mělo být OK (nejistota bude vždy).
Síly mám zatím dost, spíš mám strach že kdybych se jednou naplno vrátila do práce, tak už mě opravdu na kojence přejde chuť… ale kdoví…
Zatím mě diskuze uklidňuje v tom, že ať to bude jak to bude, snad by to neměla být úplná tragédie… :palec:
Rozhodně jsem z okolí poučená z toho jak vypadá v reálu kombo „domeček, mimísek“ a chci se tomu vyhnout… :lol:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
898
28.10.20 20:19

Z vlastní zkušenosti - menší děti jsou raději spolu, jeden společný pokoj jim naopak vyhovuje víc. Problém je spíš s úložnými prostory. Pokud máš třeba pro každé dítě kolo/odrážedlo, na zimu boby/sáně a někam musíš dát ještě třeba letní/zimní gumy pro auto, tak to v bytě není kam dávat, sklepy ani komory nejsou nafukovací.
Pokud ale máš možnost si uskladnit nějaké mimosezónní věci v tom domku po prarodičích, tak to bude OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama