3. dítě ano/ne v mé situaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 10:52
3. dítě ano/ne v mé situaci

Dobrý den,
prosím o anonym - citlivé informace.

Je mi lehce přes 30 a mám 2 děti - moc bych si přála ještě jedno.
Finanční situaci máme dobrou - nejsme žádní boháči, ale vlastní byt, žádná hypotéka, manžel slušná práce, něco našetřeno " na horší" máme taky.

Problém je v tom, že se mi po druhém porodu rozjela úzkostná panická porucha - sice v lehčí formě, ale přesto to bylo nepříjemné období.

První těhotenství bylo náročné fyzicky ( zdravotní problémy) a tím pádem jsem nebyla úplně ok. i psychicky - ale nešlo o nic vážného a po porodu ze mě vše " spadlo" a cítila jsem se po psychické stránce naprosto fit.

Druhé těhotenství bylo celkově lepší, ale porod příšerný a paradoxně se dostavili psychické potíže cca 10 týdnů po porodu - bylo to velmi nepříjemné, dokonce jsem měla i pravý panický záchvat. Nebývalo mi dobře třeba celý den… Navštívila jsem psychiatra, ale objednací doba byla celkem dlouhá přesně si nepamatuji, ale cca měsíc až 2. ve chvíli, kdy jsem sem si přiznala, že mám problém a objednala se, se mi začalo dělat lépe a dopadl
o to tak, že jsem se nakonec domluvila s lékařem, že s napsáním medikace s ohledem na kojení počkáme a přijdu na kontrolu - doporučená psychoterapie.

Je to už 3 roky - od té doby bez závažnějších potíží ( nechci zakřiknout), ale samozřejmě úplně 100 % fit jako dřív nejsem… musím si to přiznat.
Psycholožku jsem zkoušela - ale nějak mi nesedla a bylo mi pak celkově spíš hůř z babrání se v minulosti… ( rozvod rodičů, alkoholismus otčina, atd…)

Šli by jste v mé situaci do dalšího dítěte? Já vím, že to za mě nikdo nevyřeší, prostě si chci o tom popovídat.
Můj obvodní lékař říká, že pokud dítě oba chceme tak proč ne… že si to nemám brát do hlavy… když bude nejhůř mohu zkusit antidepresiva, že těhotné berou často mnohonásobně horší léky, kouří, nezdravě se stravují…
jinak partner by dítě taky chtěl…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 01.08.19 10:59

Ne nešla. Nebýt psychicky v pohodě, vědět že se mi to po porodu může zase rozjet, zhoršit.. Dvě děti máš, ty tě budou potřebovat taky, nejenom mimino a když se zhroutis tak co? Manžel to všechno sám zvládne? Já bych do toho nešla, ze strachu, že by to případně neodneslo jen mimino, ale i starší děti. A taky kvůli sobě, bála bych se co přijde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 11:01

Pokud citis ze bys treti dite chtela, klidne do toho jdi. Medikaci neber, radeji dobrou psychoterapii, me pomohl psycholog, paradoxne nejvic tim, ze mi rek ze vlastne o “nic nejde”. Ja na panicke zachvaty jednu dobu trpela hodne (u me to rozjela vysoka davka tanecni drogy, rozhodilo mi to chemii v mozku), trvalo to asi pul roku a zachvaty jsem mela denne, nebyla jsem schopna fungovat. Casem to odeznelo, porod mam za sebou a nikdy se mi to nevratilo. Psycholog mi poradil at se nevyhybam situacim ktere zachvaty spousteji (cestovani mhd, nakup atd), naopak at se jim vystavuji a ty zachvaty se casem otupi. A je to tak.. pokud uz tim vylozene netrpis momentalne, dite si udelej, nikde neni dano ze se ti ty stavy vrati.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 01.08.19 11:05

Ty máš starosti sama se sebou, už ty 2 jsou na tebe moc, natož 3

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 01.08.19 11:08

Vstup do psychoterapie - najdi si někoho kdo ti bude sedět. POkud ti nesedla terapeutka žena, tak zkus hledat třeba psychoterapeuta muže. No a během toho co budeš v psychoterapii, tak začněte řešit početí - když vydržíš do porodu, tak za těch 10-12 měsíců se ti podaří hodně velký pokrok v tom, jak si přebuduješ svoje vzorce.

Respektive jiná varianta. Vzhledem k tomu, že to celé byla nejspíš vcelku jen mírná obtíž, tak by se to dalo zvládnout vlastními silami - takže zkus tříměsíční pokusnou dobu, jestli se ti podaří zavést režim, který by tě držel nahoře a proměňoval nevhodné návky.

Zkombinuj rady v těchhle třech knížkách - klíčové je naučit se čelit svým strachům, rozdělovat je na malé kousky a postupně je překonávat, odměňovat se za to, pravidelně se hodně hýbat a naučit se nějaká aktivní relaxační cvičení.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/
https://www.kosmas.cz/…it-bez-leku/
https://obchod.portal.cz/…nitrni-dite/

Přiber k tomu seminář focusingu a praktikuj ho - to je ono realxační cvičení zaměřené právě na porozumění úzkostným problémům. Lektoři kteří jsou sdružení okolo tohohle webu jsou všichni dost spolehliví http://focusing.cz/

No a během těch tří měsíců si taky navykni psát deník a pravidelně po týdnu a měsící projít již napsané a nějak to reflektovat.

Pokud se ti vlastními silami povede prožít čtvrt rok tak, že v mezičase získáš návyk na běhání, aktivní čelení tomu čeho se obáváš, být na sebe samu dostatečně hodná, podporující a přijímající a každodenní aktivní relaxaci, tak prostě pokračuj a ono to půjde.

Pokud se ti během toho čtvrt roku nepodaří proměnit své současné vzroce chování směrem ke konstruktivnějším, řekni si OK, je toho na mě moc, najdu si průvodce, co mi to usnadní a sáhni po psychoterapeutovi. Pokud se v rámci vlastního přežití vyhýbáš těžkým tématům z dětství a otvírat to tehdy v psychoterapii bylo těžké, je možné že od té doby už jsi silnější - hnisající ránu je třeba otevřít a vyčistit, jinak nezahojí. Jestli to ta psycholožka začala dělat moc brzo a ještě si nevybudovala dostatečnou důvěru v základním terpaeutickém vztahu, tak mě to mrzí že to pro tebe bylo nesnesitelné, ale neznamená to, že to tak bude vždycky. Pokud za někým půjdeš, tak tuhle zkušenost zmiň.

Jinak teda nejkrizovější to pro bude, až tvoje nejstarší dítě doroste do věku kdy tobě bylo nejhůř - tedy patrně období po rozvodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 11:13
dodatek zakladatelka

Ještě bych ráda dodala, že o děti jsem se sama postarala i v době kdy mi nebylo dobře a hodně jsem se snažila, aby to to nijak nepocítili - s klidným svědomím, myslím že se mi to podařilo / daří… a nerada bych, aby tady vzniklo, že jsou na mě moc… naopak i na rozdíl od některých " zdravých" matek myslím, že se jim hodně věnuji, snažím se zdravou stravu, celkově zdravější zdravotní styl apod. Mě to na mateřské prostě bavilo. Nebýt těch psych. problémů po druhém porodu, bylo by to dokonalé…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 11:18

@Ou díky za konstruktivní rady. :kytka: zakladatelka

VilaAnalka
Povídálka 47 příspěvků 01.08.19 11:23

Jo, sla.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7953 příspěvků 01.08.19 11:25

Sakra ženský, vyprdnete se na to :roll: https://www.emimino.cz/…ozim-360760/

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 01.08.19 11:28

@Bubla Bůčková přesně tohle mne napadlo. Proč mít za každou cenu ještě jedno dítě, když má dvě zdravé a hrozí problémy z její strany, které budou mít přímý dopad na celou rodinu.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 01.08.19 11:29
@Anonymní píše:
Ještě bych ráda dodala, že o děti jsem se sama postarala i v době kdy mi nebylo dobře a hodně jsem se snažila, aby to to nijak nepocítili - s klidným svědomím, myslím že se mi to podařilo / daří… a nerada bych, aby tady vzniklo, že jsou na mě moc… naopak i na rozdíl od některých " zdravých" matek myslím, že se jim hodně věnuji, snažím se zdravou stravu, celkově zdravější zdravotní styl apod. Mě to na mateřské prostě bavilo. Nebýt těch psych. problémů po druhém porodu, bylo by to dokonalé…

Nechceš chodit do práce?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7953 příspěvků 01.08.19 11:35
@Uslava píše:
Nechceš chodit do práce?
:lol:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 11:37
zakladatelka

@Uslava do práce chodím ( zatím kratce) a nějakou dobu jistě ještě budu ( díte je ve fázi zvažování a možná k tomu už nedojde nebo to nepůjde co jí vím…) - nijak zásadně mi to nevadí, ale ani nebaví a nenaplňuje… v domácnosti mě to bavilo víc a nijak to nepopírám…
důvod proč bych chtěla další dítě není " že nechci chodit do práce" - pokud máš pocit, že se ženy na mateřské s dětmi flákají tak nevim… :nevim: a hlavně i pokud by byl důvod " nechci chodit do práce" pro další dítě nevím co by se tím vyřešilo, až dítě odroste stejně by mě to čekalo, tohle uvažování nechápu… 8o

Uslava
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 01.08.19 11:44
@Anonymní píše:
@Uslava do práce chodím ( zatím kratce) a nějakou dobu jistě ještě budu ( díte je ve fázi zvažování a možná k tomu už nedojde nebo to nepůjde co jí vím…) - nijak zásadně mi to nevadí, ale ani nebaví a nenaplňuje… v domácnosti mě to bavilo víc a nijak to nepopírám…
důvod proč bych chtěla další dítě není " že nechci chodit do práce" - pokud máš pocit, že se ženy na mateřské s dětmi flákají tak nevim… :nevim: a hlavně i pokud by byl důvod " nechci chodit do práce" pro další dítě nevím co by se tím vyřešilo, až dítě odroste stejně by mě to čekalo, tohle uvažování nechápu… 8o

Ne to určitě říct nechci. Proč to vůbec píšeš? :roll: Někdo ti to taky říká? Jen vidím kolem sebe, že spousta žen navazuje jedno dítě na druhé a je pak doma přes deset let. Vzdělání už ujelo, praxe taky, zaměstnanecké návyky taky. Proto se ptám. Jestli je tvůj životní sen být doma s dětmi celý život, tak klidně. To je věc jen tvoje a tvojí rodiny. Jen pamatuj na to, abys měla něco naspořeno, protože léta letí, stát se může cokoliv a budeš bez peněz na stáří.

AjaF
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 01.08.19 11:51

Tulipán i růže je stejná zakladatelka?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama