3 dny překryv mateřské a rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 13:41
3 dny prekryv materske a rodicovskeho prispevku

Mile maminky,

Prosim o pomoc ty z vas, ktere se v problematice opravdu vyznaji.

Posledni rodicivsky prispevek na 1. dite dostanu za leden (mam ho do 31.1.).

Zaroven jsem ale 28.1. nastoupila na materskou s druhym ditetem. Tedy mam 3 dny prekryv obou davek.

Na urad prace se nemuzu uz tyden dovolat a nechce se mi tam jezdit zbytecne.

1. je nutne ty 3 dny nekde hlasit a resit to?
  2. co se stane, kdyz to neudelam?
  3. da se toto nahlasit pripadne nejakym zpusobem pisemne, abych na UP nemusela osobne?

Dekuji!

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20032 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 13:48

Osobně bych to nahlásila na úřad práce a počítám, že po tobě budou chtít ty 3 dny rodičáku vrátit. Myslím, že bude stačit i jen poslání dopisu, že tehdy a tehdy si nastoupila na mateřskou a rodičák ti končil až tehdy.

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 28.01.18 13:52

@Limi123 Ano, je nutné to hlásit, osobně nebo písemně, někde by mohlo stačit i telefonicky. Tím, že máš v jednom měsíci souběh RP a PPM, tak ti za ten měsíc už nenáleží celý RP, ale jen zvolená částka minus výše PPM v tom měsíci. Pokud ti teda pošlou z RP víc, budeš muset vrátit přeplatek. K tomu aby ti mohli spočítat, kolik z RP máš dostat, tak potřebujou potvrzený vyměřovací základ z OSSZ - ten ti ale vydají až budou mít ten vyměřovací základ spočítaný, k čemuž potřebují podklady od zaměstnavatele.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 28.01.18 13:55

Je nutné to nahlásit. Klidně napiš dopis. Vyzvou tě k navrácení neoprávněně vyplacenýh peněz. Už jsem viděla i exekuci na nevrácené peníze z rodičáku.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15091 příspěvků 28.01.18 15:18

@Lendeš Uf, ja jsem z diskuze s Tebou chapala, ze pokud by v tom lednu docerpavala onech 220 tis, ze se ji to melo spojit s predchozim mesicem a ze mel byt ukoncen k predchozimu mesici. A pak ze nic hlasit nemusi, protoze ji skonci vlastne o mesic driv.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15091 příspěvků 28.01.18 15:23

@Limi123 Chapu spravne, ze v tom lednu docerpavas 220tis, je to tak?

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 28.01.18 15:44

@Cuddy Ano, tak by to bylo v případě, že by ten poslední RP vycházel nižší než předposlední. To by měla ale zakladatelka ukončený RP už k 31.12., což nemá. Ale jak to konkrétně má, to nevím..může jí třeba jako poslední RP do 220 tis. vycházet stejná částka jako měla předposlední RP nebo myslí posledním RP v lednu i ten, který byl byl s doplatkem do 220 tis. Kč… Každopádně, když ještě nemá dočerpáno, tak to řešit musí, protože nastupuje na PPM už v lednu.

Michalka80
Závislačka 4525 příspěvků 28.01.18 18:13

Jj, musis to hlasit. Me se to dokonce neprekryvalo a musela jsem vracet RP. Rodicak mi koncil 5.2., MD jsem nastoupila 6.2. a stejne jsem musela vratit cca 300 Kc z RP, neb to bylo ve stejnem mesici :zed:

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 20:43
@Cuddy píše:
@Limi123 Chapu spravne, ze v tom lednu docerpavas 220tis, je to tak?

Jojo, dočerpávám 220 tis., spojili mi lednovou výplatu a část únorové.

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 20:44
@Lendeš píše:
@Cuddy Ano, tak by to bylo v případě, že by ten poslední RP vycházel nižší než předposlední. To by měla ale zakladatelka ukončený RP už k 31.12., což nemá. Ale jak to konkrétně má, to nevím..může jí třeba jako poslední RP do 220 tis. vycházet stejná částka jako měla předposlední RP nebo myslí posledním RP v lednu i ten, který byl byl s doplatkem do 220 tis. Kč… Každopádně, když ještě nemá dočerpáno, tak to řešit musí, protože nastupuje na PPM už v lednu.

Normálně bych v lednu dostala 11,5 tis. a v únoru asi 2 tis., ale změnili mi to a vyplatí za leden 13,5 tis. (což je zřejmě to spojení té poslední výpaty). No škoda, kdybych to věděla, nastoupím na mateřskou raději až od února, než kvůli 3 dnům tohle řešit :-/

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 20:45
@Michalka80 píše:
Jj, musis to hlasit. Me se to dokonce neprekryvalo a musela jsem vracet RP. Rodicak mi koncil 5.2., MD jsem nastoupila 6.2. a stejne jsem musela vratit cca 300 Kc z RP, neb to bylo ve stejnem mesici :zed:

Cože? :-O Tak to už vůbec nechápu!

@Cuddy A když bych šla na MD od 1.2., tak musím něco na ÚP hlásit? A dodávat vyměřovací základ atd.? To už snad ne, když je to v jiném měsíci, než ve kterém vyčerpám 220 tis.? Počátkem měsíce mi přišel dopis, že se mi výše RP od 1.1. mění z 11,5 na 13,5 tis., tedy na únor už nebudu mít nic k dočerpání, tak by snad nemusel být žádný problém?

Příspěvek upraven 28.01.18 v 20:56

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 20:54

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 20:56

Predchozi prispevek @Cuddy - nejde mi zpetně oznacit

A dekuji!

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 28.01.18 21:01

@Limi123 Kdybys šla na PPM až od 1.2., tak nemusíš nic řešit, protože RP ti skončí k 31.1.

Limi123
Závislačka 2615 příspěvků 28.01.18 21:35
@Lendeš píše:
@Limi123 Kdybys šla na PPM až od 1.2., tak nemusíš nic řešit, protože RP ti skončí k 31.1.

Moc děkuji! Tak snad to vyjde s tím, že to v práci ještě změním (snad nebude vadit škrtnutí na formuláři). Této akci s vyměřovacím základem bych se opravdu velmi ráda vyhnula :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama