3 ivf a zase neúspěšný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.08.19 20:41
3 ivf a zase neúspěšný

Ahoj holky, asi se potřebuji jen vypsat, někomu se svěřit…
Je to par dnů kdy jsem zjistila, že naše 3 ivf s posledním embryjkem nevyšlo.

Teď tu tak sedím, brecim a přemýšlím…proč? Co dělám špatně? Proč se ne a ne chytit? Proč se už 3× ze 6 transferu embryo chytlo jen na par dnů a zase pustilo?
Tak jsem mu věřila, že do třetice všeho dobrého a ono zase nic. Připadám si, že jako žena jsem selhala a koukat do oči partnera jak se mu lesknou oči, přesto se snaží mě povzbudit i když sám je z toho zklamaný, ale snaží se být silný, mi trhá srdce o to víc.
Už nám dochází síla, 8 let se snazime z toho 5 let v CAR. Naše poslední embryjko bylo vyšetřené a zcela zdravé pravě kvůli neúspěchum i když vím, že není zárukou k úspěchu. Plus jako bonus jsme si poprvé připlatili snad všechny možné metody a výsledek? Jako pokaždé… Přesto jsme věřili… Tak moc Toužim držet pozitivni tt. Vidět miminko na ulz, pozorovat jak roste bříško a cítit miminko a pak ho držet v náruči. Jen doufám ze se dočkáme, ale kdy? Jak dlouho? Zase min rok čekání. Peníze došli, a síla je někde k nedohlednu. To je tak zničující když nemůžu nic, jen čekat a čekat. Čím dal tím víc mám větší a větší zdravotní komplikace a priteluv spg taky není nejlepší. Hlavně neustále otázky okolí co a jak, hlavně na to nemysli… Vím ze nejsem jedina, že nás je tu hodně. Třeba pravě proto doufám, ze mi někdo napise jak byli ve stejné situaci a zadarilo se. Nebo nějaké postřehy, rady a to mi snad dodá časem sílu…

Přečtěte si článek: Umělé oplodnění: Úspěšnost a statistiky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
kaiserin
Kecalka 401 příspěvků 06.08.19 20:53

@splendis Ahoj, nečekali jsme takhle dlouho (4 roky), ale nejdřív zjištění příšernýho spg u manžela, operace nepomohla, v roce 2015 ZT v 9tt, pak špatná embrya po rozmrazení, takže nebyl KET. V následné stimulaci nebyl ani odběr, jak byla neúspěšná, pak minimálka s tím samým výsledkem. Už to vypadalo, že to u nás prostě nepůjde. Dali jsme si rok pauzu (ne úplně plánovaně, mělo to být půl roku, ale pak přišly nějaký komplikace). Při 3.stimulaci 10 zralých vajíček a žádná spermie. To už jsem myslela, že si z nás tam nahoře někdo dělá srandu. Nicméně ze zamraženého spermatu z roku 2016 se něco našlo a malému je 18 měsíců. Teď řešíme sourozence, zatím neúspěšný KET a čeká nás 4. IVF.
Moc držím palce, nevzdávejte to, i když ty neúspěchy moc bolí! :hug:

romik0013
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 06.08.19 20:54

Ja vim, ze to. nechces asi slyset, ale meli by ste si najit neco, co vas od toho odpouta…chapu, jak je to tezky, mam za sebou "jen "jedno IVF, na vic by sem kvuli ty hormonalni smrsti a zdravotnim rizikum ani nesla, ale musite se s tim proste smirit;ze treba vam nebude prano a najit si jiny smysl zivota..jinak te to semele..a zdravotne ani nemluvim..3ivf je do budoucna fakt masakr..nevim kolik ti je let, ale drzim palce, aby si se z toho nezblaznila :hug:

Uživatel je onlineLnm
Kecalka 484 příspěvků 06.08.19 20:58

Rozhodne to neber tak jako, ze si selhala. Delas maximum! A partner te urcite miluje takovou jaka jsi bez ohledu na deti. Zkus se chvilku zamestnat jinak. Ja vim, lehko se to rekne. Ale jen minimum paru zustane bezdetnych. Nadeje umira posledni. :kytka:

Shiroi.Ichigo
Kecalka 265 příspěvků 06.08.19 20:58

Nam se tedy zadarilo už pri druhem pokusu, ale doktor tenkrat proste rekl, ze to vyjde, tak jsem tomu podridila uplne vse, tak jsme si priplaceli vse mozne. Ale ted ke kolegovi: po neuspesnych pojistovnou placenych pokusech, zkusili minimalni stimulaci (nevysla tedy hned prvni), ale mají dvojcata - holku a kluka… :-)

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.08.19 21:04

@kaiserin ahoj, dekuju. Tééda, taky velice výživný a vůbec ne jednoduchy, ale zvládli jste to, moc gratuluju a držím palce na další úspěch :hug:

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.08.19 21:08

@romik0013 ahoj, jo jo zdravotně to stojí za… ale ta touha je tak silná… Teď určitě musíme dat pauzu, jinak to stejně ani nějde. Je nám přes 30. Dekuju za podporu :hug:

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.08.19 21:13

@Shiroi.Ichigo ahoj, taky jsem tomu věřila, už proto co jsme proto udělali, jak nám i bylo řečeno, že embryjko je krásné a že věří že se to povede. Taky přemýšlím že zkusím minimalku nebo nativ, ale vůbec nemám tušení kolik to stojí a kde je nejlepší ty minimalky nebo nativ podstoupit

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.08.19 21:20

@Lnm dekuju, nekdy ten pocit takový mám, hlavně když vím že chce dite a jak moc má rad děti. Když všichni kolem nás jen oznamují těhotenství, tak si připadám strašně

Shiroi.Ichigo
Kecalka 265 příspěvků 06.08.19 21:30

@splendis to nevim, my oba byli v Podoli. Ja pred ivf absolvovala jednu minimalku - ale byl to teda spis pokus na slepo, co to udela, ale zkusili jsme k tomu i icsi, zato odber bez anestezie, a vyslo to tenkrat (2015) na ca. 22.000. No levny tento cely spas nebyl.
Pokud jde o to, ze doktor si byl jisty, ja si moc jista nebyla, ale kdyz rekl, ze jaro je pro poceti idealni, tak jsem zrusila vsechny zahranicni cesty a pred začátkem stimulace odjela relaxovat sama do lazni, kde jsem na nic nemyslela.

rennys1
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 06.08.19 21:30

@splendis Radu bohužel nemám, jen slova útěchy, ani nevíš, jak Ti rozumím. Zažívala jsem tu stejnou beznaděj, opakovaná zklamání, pocit selhání, moře slz… A nesnášela jsem " zaměř se na něco jiného, nemysli na to, smiř se s tím…" Přestali jsme komukoliv cokoliv říkat, vše v utajení :) Nakonec se zadařilo, ale ten strach v těhotenstvi byl taky na hlavu. Teď už má to naše „miminko“ 3 roky a půjde do školky. Tak bych vrátila čas! Píšeš, že už nemáš sílu, věř, že jí najdeš a budeš to zkoušet do té doby, dokud se nezadaří. Moc držím palečky, ať je to co nejdříve :hug:

Janitka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 06.08.19 21:41

Co zkusit treba hormonalni jogu? nastartovat telo jinak, zkousela jsi? sama jsem po ivf, pred nim jsem na te hormonalni jogove terapii byla, nebyl u nas zadny problem, otehotnela jsem hned, ale 2× zamlkle-7.tt a 12.tt a ja psychicky zrala na bohnice :?. Tak jsem zkusila kombinaci cviceni a pak ivf s prozkoumanym embryem…a vyslo to…
Asi bych si dala pauzu a zamerila se na alternativy-nebo mojzisova a cviceni :nevim:,i kdyz o tom nemam paru…delali vam asi veskere mozne testy, ze? i srazlivost krve apod…,ze?
Drzim palce, zadari se :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 21:56

Přemýšlím, co ti napsat, protože když jsem byla ve stejné situaci, na půlku všech těch moudrých rad jsem už byla dost alergická. My se nakonec dočkali, dokonce dvakrát, v to jsem ani nedoufala, ale každé miminko nám trvalo šest let snahy. To první bylo doslova vydřené, nějaké odpoutání a jiná náplň života zrovna nezabralo, prvé dva roky jsme nedělali nic, pak tř IVF a pak jsme si dali další dva roky pauzu a oddych, ale stejně nám to nedalo a po pauze jsme se do toho vrhli nanovo a nakonec to klaplo. Na druhé byli doktoři krátcí, taky jsem měla pocit, že když si člověk připlatí všecko, co lze, šanci tím kdovíjak nenavýší, ale houby, v tom cyklu jsme se ani nedohrabali k jedinému embryu vhodnému k transferu. Po těch letech jsem dospěla k závěru, že je to „v rukou někoho jinýho“, prostě k tomu všemu úsilí musí mít člověk ohromnou kliku. Někdo jí má napoprvý, někdo napodesátý, velmi výjimečně někdo i nikdy. Ale vůbec to není o žádných zásluhách, o tom, že by člověk dělal něco špatně, že by byla v životě nějaká spravedlnost… není. Psát ti po takové době, jestli máte pořádně vyšetřenou imunitu apod. asi bude zbytečný, tak prostě jenom - drž se! Vydechněte, jeďte na dovču - ne kvůli otěhotnění, jak mnozí chytří radí, ale prostě vyčistit hlavu, zas se nadechnout, sebrat síly. Ať jich máte hodně a ať už to dlouho netrvá! :kytka:

Ba-stet
Závislačka 3194 příspěvků 06.08.19 22:14

Je mi to moc líto… Hrozně ráda bych Ti napsala něco útěšného, ale sama vím, že to všechno jsou jen řeči, které jsi slyšela tisíckrát… Ale rozhodně si nic nevyčítej, nemůžeš udělat víc, než děláš, nic jsi nezavinila… Neznáš knížku Na co Alice zapomněla od Liane Moriarty? Je tam zajímavá linie o ženě, která se snaží o dítě 7 let, docela dobře popsaná všechna ta frustrace z neplodnosti a zajímavé vyústění. Nevím, jestli bys na to teď nebyla moc rozcitlivělá, ale až se zase trochu sebereš, možná by Tě to zajímalo. Mně to docela pomohlo leccos si ujasnit :think:

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 07.08.19 08:41

Holky, moc dekuju za slova útěchy :hug: ano, máme snad všechna vyšetření za sebou. Asi největší neplechu delaji zvýšené nk bunky, protilátky proti sper. a zóna pellucida. Vzdy nasadi medrolrol, ale stejně bez úspěchu. Dokonce mi teď to embryo cele svlékly z obalu, aby nemělo takovou práci vylest a nic stejně nepomohlo. Tak už nevím, co udělat více a lépe…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama