3letá dcera jde na záchod ale nic tam neudělá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.11.18 08:29
3 leta dcera na zachod jde ale nic tam neudela

Ahoj holky, uz nevim jak na dceru. Pristi mesic ji budou 3 roky a ma asi nejaky blok s vykonanim potreby na wc. Moč udrzet umi, vydzi treba i 5 hod. se bez plinky nepocurat. I na zachod si sedne a i vidim jak se snazi neco udelat (tlaci) a nic. Pak zacne brecet ze chce plinku, kdyz ji dam, tak se vycura, pak ji sunda, jde ji zahodit do kose a zase je bez plinky. Premyslim zda nema nejaky blok, jelikoz se na tom wc opravdu snazi ale i kdyz se snazi, tak nic. Ted i dost zarli na to ze jsem tehotna, rika ze ona je miminko a ze v brisku mam mimino, kdyz ji reknu ze ona je velka holka, tak silenej hysterak. Mozna bych mela vyhledat nejakeho detskeho psychologa..Nebo ja uz fakt nevim.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 19.11.18 08:36

Ve 3letech plenu? Ups.

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 19.11.18 08:47

Nedávat tu plenu. Tak sem to dělala já, když nechce na nočník tak to bude muset pustit do kalhot, udělá to párkrát a uvidí že je to nepříjemné a příště pude radši na ten nočník. Teda ještě mi napadá, vy dáváte na velký zachod? Malej se toho docela bál, tak dostal nejdřív nočník takový ten hrací, co mu zahrál písničku když se vyčůral, z toho měl radost a pak chodil čůrat rád schválně :lol:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 19.11.18 08:48

Už dávno neměla vědět co je to plena..Uplně jsem sebrala plenu v necelých dvou letech, to samé, na wc nic, vztekaní, tak jsem oblekla jen kalhoty a převlíkala počůrané i 8× denně dokud to dítě nepochopilo že lepší je jít na záchod..ve třech letech šlo do školky a ani si nepamatovalo že někdy plínu mělo..podle mě jsi začala řešit odplenkování dost pozdě.

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.11.18 08:53
@Kriss Tina píše:
Nedávat tu plenu. Tak sem to dělala já, když nechce na nočník tak to bude muset pustit do kalhot, udělá to párkrát a uvidí že je to nepříjemné a příště pude radši na ten nočník. Teda ještě mi napadá, vy dáváte na velký zachod? Malej se toho docela bál, tak dostal nejdřív nočník takový ten hrací, co mu zahrál písničku když se vyčůral, z toho měl radost a pak chodil čůrat rád schválně :lol:

No na zachod chce sama, na nocnik vubec nechtela. Jo i to ze jsme ji tu plinku nedala, jsem zkousela ale to pak ani se poradne nepocura, jen to jako ,,odpusti" a dal to drzi az pak tu plinu celou zcura. Tuhle to drzela v sobe temer cely den, pak si jen ucurla do kalhotek.Nevim proc ma s tim takove problemy, pri tom na svuj vek je dost chytra.Umi pocitat do 20, umi barvy, pismenka..i jed­noducha slova umi precist.Jen ten zachod :zed:

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 19.11.18 09:00
.

@Valkýra88 a zkoušeli jste třeba nabídnout nějakou odměnu když si dojde? Třeba jdi se vyčůrat a dostaneš kousek čokolády, nebo něčeho co má ráda? Jinak Teda držet v sobě moč celý den je hodně nezdravé, aby si tim ještě nezadělala na urologické problémy…

Lucius08
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 19.11.18 09:02

Ouva… Jako měla jsem taky problém se synem, když jsem mu oblikla slípky, že budeme chodit na záchod, že plynka je pro miminka ( v té době jsem taky byla těhotná ) syn měl 2roky ale teda. Tak si ty slípky sundal a začal po mě házet plynky, že to on chce. Byla jsem s toho nešťastná. Vůbec mu nevadilo, že se počůral. I to zapíral. Konec prostě. Pak se mi narodilo druhé mimčo, a on sám z ničeho nic, ze dne na den začal chodit na záchod ( na nočník ne ). Koukala jsem jak puk, i v noci volal, možná se všeho všudy 3× počůral ještě jak spinkal. Bylo mu asi dva a tři měsíce. Nevim kdy jsi začala řešit odplenkovani, jestli až teď ve třech letech, tak se nediv, že to nejde hned. Chce to čas. Jestli je na ty plenky zvyklá, ještě do toho jsi těhotná, žárlí… trpělivost :kytka:

vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 19.11.18 09:02

Nechápu proč ji dáváš plenu. 3leta už je tak ,,chytrá, že ví, že když trochu zatlačí, že pak dostane plinu. Vůbec. Nech ji. Mimochodem 5 hodin necura? To není normální. Víc pít. Plénu ji nedávej a motivuj na záchod/nočník. Když budeš důsledná, tak za pár dní je po problemu. Psychologa bych nevyhledavala.

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.11.18 09:05
@Kriss Tina píše:
@Valkýra88 a zkoušeli jste třeba nabídnout nějakou odměnu když si dojde? Třeba jdi se vyčůrat a dostaneš kousek čokolády, nebo něčeho co má ráda? Jinak Teda držet v sobě moč celý den je hodně nezdravé, aby si tim ještě nezadělala na urologické problémy…

Prave pro to ji radsi tu plinku na vycurani dam, jelikoz se bojim toho aby si tim neco neudelala, vycura se do ni a je zase pak bez ni. Ano i odmunu jsem zkousela ,jak rikam, na wc se snazi neco udelat ale proste ji to nejde .Vi ze se to dela do zachodu ale i pres veskerou snahu ji to nejde. To bude asi nejaky psychicky blok. :roll:

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 19.11.18 09:07

Co má společného chytrost s čůráním, proboha?

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.11.18 09:11
@TMana píše:
Co má společného chytrost s čůráním, proboha?

Treba to, ze chape co clovek po ni chce a ze je ve vsem na pred,jen tohle je problem…Tady se nekdo krasne vyspal a ma rejpavou,ze.

a12
Vesmírná mluvilka 33010 příspěvků 19.11.18 09:24
@Valkýra88 píše:
Ahoj holky, uz nevim jak na dceru. Pristi mesic ji budou 3 roky a ma asi nejaky blok s vykonanim potreby na wc. Moč udrzet umi, vydzi treba i 5 hod. se bez plinky nepocurat. I na zachod si sedne a i vidim jak se snazi neco udelat (tlaci) a nic. Pak zacne brecet ze chce plinku, kdyz ji dam, tak se vycura, pak ji sunda, jde ji zahodit do kose a zase je bez plinky. Premyslim zda nema nejaky blok, jelikoz se na tom wc opravdu snazi ale i kdyz se snazi, tak nic. Ted i dost zarli na to ze jsem tehotna, rika ze ona je miminko a ze v brisku mam mimino, kdyz ji reknu ze ona je velka holka, tak silenej hysterak. Mozna bych mela vyhledat nejakeho detskeho psychologa..Nebo ja uz fakt nevim.

A zkousela si takovou tu klasiku pustit treba vodu v umyvadle? :lol: ja kdyz potrebuju fakt hodne tak si neumim predstavit, ze bych sedela na zachode a nic :oops: jak dlouho ji na tom zachode nechavas sedět? Mi nerikej, ze by to takhle dokazala držet 8o
Jinak muj syn ma taky drzak, pije hodne i v noci se obcas napije a rano vubec nejde curat, jde az ve skolce 8o

chaela
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 19.11.18 09:31

Já bych ji zkusila s tou plinkou posadit na záchod. Tak bude curat do plinky a zároveň na záchod. Třeba se to pak postupně zlomí a bude curat do záchodu i bez plinky. Základ je, aby pro ni bylo normální to, že cura v sede na záchodě.

milwinka
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 12 inzerátů 19.11.18 09:35

A co kdybys ty plinky někam schovala a rekla ji, ze uz zadne nemáte. Třeba že je odnesl čert nebo tak neco. Když by věděla že prostě uz neni šance že dostane plinku, tak by proste na zachod musela.

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.11.18 09:46

Jsem zapomnela dodat ze na zachod uz chodila od 2,5 let, jako ze se tam i vycurala i stolici udelala, sice ne pokazde ale povedlo se ji to.Zlom prisel s tehotenstvim, od te doby co jsem tehotna, tak se to takhle zlomilo. Manzel ji rekl od zacatku meho tehu,ze uz ji nemuzu tak nosit, ze mam v brisku miminko, no a pak se to takhle zlomilo, koncem srpna. Tak ze mozna v tom bude to me tehotenstvi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >