Reklama

3 letá dcera nechce pořádně jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 21:38
3 letá dcera nechce pořádně jíst

Ahoj, mám dcerku (3 roky a 4 měsíce), která skoro nic nejí. Jako mrně jedla skoro vše a teď skoro nic. Nejí maso, ze zeleniny jen okurky, z ovoce jablko a banán. Začala odmítat chleba, nejí už ani sýr, lučinu, šunku,, vajíčko nechce.. Jediné co jí, tak jsou polévky, to vesměs všechny.,dokud nenarazí na maso nebo třeba vajíčko. Těstoviny, brambory, rýži sní. Jogurty taky ji. Klasické mléko odmítá, pije Sunar. Mám to nějak řešit? Bojím se, aby ji nechyběly vitamíny :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.01.18 21:46

@Adeelka27 když ji dáš na výběr, tak se nediv že si vybírá…nechceš, nechceš až bude mít hlad ona přijde, hlady ještě nikdo dobrovolně neumřel

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 29.01.18 21:49

Jí toho celkem hodně. Jsou děti, které sní za den půl rohlíku nebo 5 ks těstovin a taky z toho bohužel jsou schopné nějak vyžít.

V UM má dcera vitamíny a nějaké ovoce a zeleninu taky sní. Další můžeš propašovat do polévky. Oni toho jídlu opravdu moc nepotřebují. Ale pokud si nejsi jistá, tak můžeš poprosit Dr. o rozbor krve.

Za mě se vyplatilo, že čím méně se u dětí s problémem stresuji, tak rychleji odezní.

Přestaň se s tím stresovat, buď ráda za každé jídlo, které sní. Nabízej, nabízej a nabízej nebo nech ležet různá jídla někde na stolečku a třeba se chytí. A hlavně ji do jídla nenuť, protože to se pak ještě sitace zhoršuje.

U nás třeba super funguje můj muž - udělá si jídlo pro sebe a mláďata mu to jsou schopné celé sníst, ale kdybych jim to jídlo dala na jejich talíř, tak se toho ani nedotknou nebo je to fuj ale když to jí tatínek, tak je to super.

Příspěvek upraven 29.01.18 v 21:51

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 29.01.18 21:50

@Ennny nesouhlasím… Kdo takové dítě neměl nepochopí… U nás je to to samé najednou přestala jist maso, vajíčka, mléko Teda vypije, jogurt sní z půlky co jí jede je zelenina ovoce, nejlépe vše suché jednoduché… Holé těstoviny, hola rýže nebo max se zeleninou… Zkoušíme motivovat… Na dně talíře má obrázek, tak ať jde jakože vidět.. Snažím se jí zapojovat do přípravy jídla… Občas jídla chystat legračním způsobem… Do tvaru obličeje atd… Dávám menší porce ale dojít musí vše…nebo když tvrdí že něco nejí, ok na talíř to dostaneš a dej si to bokem sama já ti jídlo přebírat nebudu nebo ochutnej a pak tvrd že ti to nechutná…kama­radciny děti měly stejne obdobi

Ennny
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.01.18 21:55

@kavulenka taky to na mě dcera zkoušela, ale nějak jsem se nedala a byla jsem nekompromisní. Jakmile jednou zkusí a ono jim to projde budou zkoušet dál..ale ať si to každý dělá jak uzná za vhodné ;)

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 21:56

@fia80 mě spíš trochu zarazilo to, že vše jedla a teď to nemůže pomalu ani vidět. Jídlo jsem ji nikdy nenutila, znám třeba maminy, který dětem jídlo skoro cpaly do krku. Malá měla ráda třeba jahody nebo meruňky a to odmítá. Stejně tak třeba ta šunka, sýr.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.01.18 21:57

@Adeelka27 a jak dlouho to trvá?

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 21:59

@Ennny asi rok..šlo to postupně, nejdřív nechtěla maso, pak začala odmítat ovoce, zeleninu, sýr..

Ennny
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.01.18 21:59

@Adeelka27 a sladkosti?

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 22:00

Kaši třeba krupicovou nesni..

Ennny
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 29.01.18 22:02

@Adeelka27 a neměla nějaké změny (školka, v rodině, sourozenec?)

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 22:02

@Ennny to si dá, ale jen něco..hlavně sladkosti se jí snažím spíš nedávat..ted se naučila na cornflakes, což jsem ráda, protože to není samy cukr

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 29.01.18 22:03

@Ennny tak třeba jste měla štěstí.. Já byla nekompromisní a nemělo to efekt žádný… Nejedla by

Adeelka27
Kecalka 121 příspěvků 29.01.18 22:03

@Ennny do školky šla v září, to už cca půl roku mizerně jedla, jeste jsem na to učitelku upozornila..

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 29.01.18 22:06
@Adeelka27 píše:
Ahoj, mám dcerku (3 roky a 4 měsíce), která skoro nic nejí. Jako mrně jedla skoro vše a teď skoro nic. Nejí maso, ze zeleniny jen okurky, z ovoce jablko a banán. Začala odmítat chleba, nejí už ani sýr, lučinu, šunku,, vajíčko nechce.. Jediné co jí, tak jsou polévky, to vesměs všechny.,dokud nenarazí na maso nebo třeba vajíčko. Těstoviny, brambory, rýži sní. Jogurty taky ji. Klasické mléko odmítá, pije Sunar. Mám to nějak řešit? Bojím se, aby ji nechyběly vitamíny :(

Ahoj, mam take dcerku, 18 mesicu a je velmi hubena. Neuveris ale ona je cila porad se smeje, porad lita a nejak „pracuje“. Vse co sni spali. A co ze sni? Skoro nic. Rano mlicko nechce, tak az v deset ma ovocnou presnidavku s tvarohem, kterou samozrejme nesni celou ale jen necelou pulku. Obed vetsinou vynechan nebot nema do 2hodin vubec hlad! Zkousela jsem nabizet po hodine a ne a ne.. pak usne a nekdy az ve tri se uraci snist par testovin nebou zeleninovou polevku s masem. Nic jineho ji proste nechutna. A ze jsem uz zkusila snad vse. Ovoce neji zeleninu neji. Musi byt vzdy v necem. Zel. v polevce ovoce rozmix. s jogurtem ci tvarohem. A vecere je jedina kdy ji sni kolem seste. Krupic.kase. vazi necelych 8kg. Doktorka uz jen z povzdechem napsala do karty velmi drobna a tot vse :mrgreen: bud opravdu rada ze ti ji aspon takhle. A 15 kg?? To je 2×moje dcera. :lol: ne. Ona ma jen takove období, proste zjistuje co ji chutna.. Na tvem miste davat hodne toho co ma rada. Okurku? Tak hooodne okurky. Polevku? Tak rozmixovanou bramboracku s masem a zeleninou a hooodne :mrgreen: podle me vitaminy ma v mlicku a kdyby te to i tak trapilo, jsou dostupne i vitaminky pro deti treba ty martanci. Aspon do ty doby nez se madam uraci zase chtit ochutnat i jine chute. Netrap se ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >