3 leté dítě brečí, že chce plenku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 07:59
3 leté dítě brečí, že chce plenku

Prosím - ponechte anonym - fakt se stydím za to, že jsem ještě nedokázala svou dceru zbavit plen :zed: Děkuji!

3letá, chytrá, sociálně velmi zdatná holčička s obrovkou slovní zásobou (to píši, aby bylo jasné, že dítě už je opravdu dost vyzrálé). Loni v létě (2 roky) jsem bez úspěchu vzdala odplenkování (po měsíčním praní počůraného a pokakaného oblečení). Řekla jsem si, že počkám, až to bude chtít sama… :think: Nestalo se tak. Během vedra posledních týdnů se mi podařilo jí nechat bez plenky - venku čůrala na stromečky a trávu, doma běhala na záchod (i kakat! :dance: ). Ukázalo se, že to fakt už zcela ovládá… Měla šatičky - celé si to „šéfovala“ sama, bez pomoci… :dance: Na noc a odpolední spinkání plenku dostala, stejně tak do auta… Stalo se, že řekla, že chce plenku… ale řekla jsem, že ne a bylo…
Dnes?? 8o Totální zlom!! 8o Řve celé ráno - pláče - že chce plenku!..až se dáví, jak křičí… :zed: Chce prostě plenku. Není s ní řeč. Sundala si ponožky, legínky, někde z cestovní tašky vyndala plenku a donesla mi to… se strašným pláčem hrdelním. Teď je vedle v pokoji a pokouší se si jí nandat… :roll: Co mám s ní dělat?? Je úplně vyřízená, ubrečená, zpocená, zadejchaná… Prostě chce plenku. 3 jí byly v březnu… :zed: :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 04.07.19 08:06

Asi musíš vydržet, snad se nezačne naschvál počurávat a pokakávat

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 04.07.19 08:08

No já bych tak velkému dítěti prostě plenu nedala a odklidila bych je i z dosahu a řekla, že prostě nejsou a nebudou. Je chytrá, takže vysvětlovat…proč má plenu na odpoledne a noc? potřebuje jí? to je pak těžký, jí nedat i jindy…

hani28
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 04.07.19 08:09

Tak ji zkus nejak ‘podplatit’, ze kdyz vydrzi bez plenky dostane pak nejakou odmenu. Podle mne kdyz se jednou plenka vezme, uz se nema davat ani do auta apod. My kdyz jsme pres den odplenkovali, dcera dostavala plenku pak uz jen na noc. Pres den uz nespala (mela cca 2,5 roku), ven jsme vsude brali nocnik, a plenku mela uz jen na noc.

jahuhudka
Extra třída :D 14444 příspěvků 04.07.19 08:11

Je ji jasne ze dostatecny rev na tebe plati. Vzala bych pleny a za jeji pritomnosti vyhodila do popelnice.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 04.07.19 08:12

A nejde ji nejak zabavit? Aby na to zapomnela? Nejakou prima zabavu, nebo cokoliv.
A ptala jsi se, proc ji chce? Muk syn mel plenku na spani doted, ma ctyri a pul. Ale uz mel dlouho sucho i se v noci budil, ze se mu chce, tak jsme ji zrusili. Tyden v pohode, pak.se pocural a zasek, xhxe plenku. Nejak jsme to zamluvili, odvedli pozornost jinam a uz zase ok.

Hobitka
Kelišová 5743 příspěvků 04.07.19 08:12

Ve 3 letech bych vydrzela, v klidu na ni mluvila, ze uz je velka holka, ze plinku nepotrebuje, ze ty a tatinek taky chodite na zachod. Asi jedine, kdy bych ustoupila, by bylo v pripade, ze by zacala zadrzovat stolici a mela psychickou zacpu. Spi bych ji vzala plenky i do auta, na spani, at v tom nema hokej :think:. Nemate v okoli nejake miminko, ze byste mu spolecne donesli zbyle plinky?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 04.07.19 08:12

Co kdybys s ní zkusila jet do krámu a koupila nějaké krásné kalhotky?

arinecka
Kelišová 6563 příspěvků 04.07.19 08:13

Tak kdyby jí neviděla, tak si na ní asi ani nevzpomene :nevim: Co zkusit vzít panenku a plenku navléknou jí? Říct malé, že je to miminko a plenku potřebuje? Ona už je velká holka a ta nosí kalhotky?

Freya10
Kecalka 413 příspěvků 04.07.19 08:31

Když má velkou slovní zásobu a je sociálně zdatná, tak proč se jí nezeptáš, proč ji chce? Proč je pro ni najednou ta plenka tak ohromně důležitá, když ji to krásně šlo bez ní. Dcera má zřejmě nějaký důvod. Ty děti to vnímají jinak, než my. Často si něco špatně vyloží, často mají obavu z něčeho, čemu se dá předejít… je zoufalá, tak ji zkus pomoct ;). Přijdete spolu na to, co ji vadí nebo z čeho má najednou strach, či co je ji nepříjemné a třeba to pujde jednoduše vyřešit…prostě bych před tvrdými zásahy nejdříve zjistila, jaký mozkový pochod za tím vězí, protože dost často tam fakt je a dost často má ve vnímání nás dospělých snadné řešení ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 08:32
@Anonymní píše:
Prosím - ponechte anonym - fakt se stydím za to, že jsem ještě nedokázala svou dceru zbavit plen :zed: Děkuji!3letá, chytrá, sociálně velmi zdatná holčička s obrovkou slovní zásobou (to píši, aby bylo jasné, že dítě už je opravdu dost vyzrálé). Loni v létě (2 roky) jsem bez úspěchu vzdala odplenkování (po měsíčním praní počůraného a pokakaného oblečení). Řekla jsem si, že počkám, až to bude chtít sama… :think: Nestalo se tak. Během vedra posledních týdnů se mi podařilo jí nechat bez plenky - venku čůrala na stromečky a trávu, doma běhala na záchod (i kakat! :dance: ). Ukázalo se, že to fakt už zcela ovládá… Měla šatičky - celé si to „šéfovala“ sama, bez pomoci… :dance: Na noc a odpolední spinkání plenku dostala, stejně tak do auta… Stalo se, že řekla, že chce plenku… ale řekla jsem, že ne a bylo…
Dnes?? 8o Totální zlom!! 8o Řve celé ráno - pláče - že chce plenku!..až se dáví, jak křičí… :zed: Chce prostě plenku. Není s ní řeč. Sundala si ponožky, legínky, někde z cestovní tašky vyndala plenku a donesla mi to… se strašným pláčem hrdelním. Teď je vedle v pokoji a pokouší se si jí nandat… :roll: Co mám s ní dělat?? Je úplně vyřízená, ubrečená, zpocená, zadejchaná… Prostě chce plenku. 3 jí byly v březnu… :zed: :zed: :zed: :zed:

starsi dceru jsem mela bez plen v roce a pul, totez jsem logicky ocekavala u mladsi. ta zacala mluvit ve vetach, pocitat do sta, ovladat internet, cist… a pleny mela porad, nedalo se to. rekla mi ze je nechce ve 4,5 letech, sama s tim prisla. lhala bych kdybych ti tvrdila ze jsem to neresila… no jenze co jako, neni neni. tak jsme to nak vydrzeli

marcellia
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.07.19 08:33
@jahuhudka píše:
Je ji jasne ze dostatecny rev na tebe plati. Vzala bych pleny a za jeji pritomnosti vyhodila do popelnice.

Aha, jako jeste vic ji drasat, kdyz uz, tak ji proste „dodelat“ 8o, to je teda nazor :zed:.

marcellia
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 04.07.19 08:34

Ja bych ji vyhovela, asi oproti ostatnim v tom nevidim takovy problem…jsou ji 3,nee 10..

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 04.07.19 08:41

Já bych ji navlíkla, ať se uklidní. A pak bych si o tom s ní promluvila. Třeba spolu pochopíte, proč ji chtěla a zase ji za deset minut sundáte, co ty víš.

TRG
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 04.07.19 08:49

Ha. Mela jsem skoro to same. Synovi byly 3 ted v cervnu a pres den je odplenkovany chvili, zvladli jsme to 14 dnu pred jeho narozeninami. Na noc si jeste netroufam, ma lehci spani a kdyz se vrti, asi by se pocural. Ale kdyz ho donutim v noci jit na nocnik, spi asi lip. A kdyz spi dobre, je plena rano sucha. Tak se tak nejak snazime… Pres den uz spi jen vyjimecne, ale to zvladne bez plenky v klidu. Taky perfektne mluvi apod. A plenka nesla a nesla. Curani jeste i jo, kakani problem. Od malinka nechce delat sam to, co poradne neumi. Chodit zacal ve 14 mesicich, ale prvni krok udelal presne v roce, ale za ruku chodil dlouho. Kdyz uz se pustil, rovnou proste chodil. Ted bojujeme s oblekanim a jidlem. Dela to, ale nechce se mu. Vi, ze samotnemu mu to trva dele… ale to by bylo na dalsi diskusi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama