Reklama

3leté dítě se emočně vyzlí na mámu po příchodu z práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 19:05
3-leté dítě se emočně vyzlí na mámu po příchodu z práce

Jsem dobrá máma a mám s malým dobrej vztah. Jsem ale samoživitelka a šla jsem do práce už ve 2,5 letech dítěte. Malej byl nejdřív v dobrých soukromých jeslích a teď je v dobré mateřské školce. Ale, když se vrátím z práce, děje se něco, čemu nerozumím a špatně to snáším. První pohled malého je rozzářený úsměv, pak se změní do zlostného pohledu, začne mě odmítat, pak dostane záchvat pláče, je na mě zlej, vybije se na mě. Pak jak když luskne, jak když je po bouřce, začne si prozpěvovat, mazlí mě, chová se jakoby nic, máme hezký večer a usínáme spolu v jeho posteli. Co mám dělat jinak, aby se na mě tak emočně nevylil? Máte s tím zkušenost?

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 08.10.18 19:17

Já si myslím, že to co dělá, je správné a dokazuje to, jak ti důvěřuje. Protože až před tebou se dokáže uvolnit, vypustit páru. A to jen proto, že toho za celý den hodně prožil a potřebuje to ventilovat. A nehledej na sobě e nějakou chybu, je normální, že dítě nejvíce projevuje emoce právě s maminkou. Nejsou to negativní emoce proti tobě, ale snaží se celý den ovládat před učitelkou a dětmi a doma to pustí ven,protože ví, že nic nehrozí. Tam se mu nikdo nebude smát.

tulipán
Závislačka 2994 příspěvků 08.10.18 19:48

Deti upousti paru u lidi, kterym duveruji. Me takle peroval starsi kluk hned v satne skolky. Pochopila jsem, ze jsi sama, tak to budes vzdycky ty, komu negativni energii preda. Nebud na nej nastvana, kde jinde se ma uklidnit. Je to jeste extra prcek, nez zacne sve emoce zvladat, tak uplyne nekolik let. Nech ho mluvit, treba ho popros, ze kdyz place, tak mu spatne rozumis, co rika - to fungovalo u nas.

Králičice
Extra třída :D 13014 příspěvků 08.10.18 19:56

@Aduš8 - děkuji za toto vysvětlení, už chápu proč malý začně brečet, kdykoliv pro něj přijdu do školky :hug:

Editte
Kecalka 486 příspěvků 08.10.18 20:25

Holky, tak tento náhled mě nenapadl. Díky za něj. :srdce:
Nejsem zakladatelka.

axelina
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 20:31
@Anonymní píše:
Jsem dobrá máma a mám s malým dobrej vztah. Jsem ale samoživitelka a šla jsem do práce už ve 2,5 letech dítěte. Malej byl nejdřív v dobrých soukromých jeslích a teď je v dobré mateřské školce. Ale, když se vrátím z práce, děje se něco, čemu nerozumím a špatně to snáším. První pohled malého je rozzářený úsměv, pak se změní do zlostného pohledu, začne mě odmítat, pak dostane záchvat pláče, je na mě zlej, vybije se na mě. Pak jak když luskne, jak když je po bouřce, začne si prozpěvovat, mazlí mě, chová se jakoby nic, máme hezký večer a usínáme spolu v jeho posteli. Co mám dělat jinak, aby se na mě tak emočně nevylil? Máte s tím zkušenost?

muj syn dělal ve školce to stejný když mu byly 4 roky a 5 let..byla jsem z toho hotová…těšila jsem se na něj on ke mě běžel, a jakmile se zaklaply dveře od třídy tak z něj byl čert! PROČ JSI PRISLA TAK BRZO!? NECHCI SE OBLÍKAT, NEBUDU SE OBOUVAT..HAZEL VĚCMA PO ŠATNĚ…STRAŠNÝ. chodila jsem tam ve stresu co zas bude . ted je mu 6 a už je to podstatně lepší

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 05:26

Díky za komentáře. Mě nemate, že pláče a má afekt, ale že mě odmítá. Nechci maminku, jdi pryč…a až afekt skončí, motá se kolem mně, hladí mě. Pro lidi kolem musím vypadat jak divná matka, přitom máme poměrně uzavřený vztah spolu. Skoro si říkám, zda mě netrestá :-((

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >