3 léte dítě si nechce čistit zuby

4
16.3.21 13:25

3 léte dítě si nechce čistit zuby

Ahoj, můj 3letý syn si nechce čistit zuby.
Když mu dám kartáček do ruky, tak z kartáčku vyjí jen pastu a čistit zuby si nechce. Bojím se že se mu už kazí a nevím co mám s tím dělat. Ode mě si zuby vyčistit nenechá. Několikrát jsem mu ukazovala jak se to má dělat i před zrcadlem. Pak jsem zkoušela, že jsme si čistili zuby vzájemně ale on s pusou uhybal. Poradíte prosím jak to děláte vy se svými dětmi? Děkuji za vaší radu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20213
16.3.21 13:34

Jak nenechá? Ty u tříletého dítěte nemáš autoritu abys mu vycistila zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16294
16.3.21 13:35
@Olivie2 píše:
Ahoj, můj 3letý syn si nechce čistit zuby.
Když mu dám kartáček do ruky, tak z kartáčku vyjí jen pastu a čistit zuby si nechce. Bojím se že se mu už kazí a nevím co mám s tím dělat. Ode mě si zuby vyčistit nenechá. Několikrát jsem mu ukazovala jak se to má dělat i před zrcadlem. Pak jsem zkoušela, že jsme si čistili zuby vzájemně ale on s pusou uhybal. Poradíte prosím jak to děláte vy se svými dětmi? Děkuji za vaší radu :nevim:

O čištění zubů se u nás nikdy nediskutovalo - nějaké „ode mne si nenechá“ jsme opravdu neřešili. Zdravé zuby jsou přednější než nějaké „chci/nechci“.

Dětem jsme je dočišťovali hodně dlouho (začali sami, dokončili jsme pořádně my) a na mladšího (jedenáctiletého) „zpovzdálí“ dohlížíme dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
16.3.21 13:38

Nenechá? jak jako že nenechá? Já zaprvý čistím od prvního zubu, takže to není žádnej šok, zadruhý jsem striktní (z vlastních negativních zkušeností vím jak moc je zubní hygiena důležitá skutečně od narození) a NEEXISTUJE že by si jako nenechala vyčistit zuby. A ano, určitou dobu jsme čistily násilím, některé dny manžel držel, dcera ječela a já čistila. Dokud řve, je to dobrý, poněvadž otvírá pusu a dobře se čistí :mrgreen: ne fakt, není to sranda, zkažený mlíčňáky můžou založit na kazy stálejch zubů a navíc dítě nebude mít správný návyky. Po pár měsících násilnýho čištění dcera zjistila že jednodušší bude nehádat se, pouštěli jsme k tomu písničky z youtube. Teď ve čtyřech si umí velmi dobře vyčistit zuby sama, já pak ještě dočišťuju + mezizubní kartáček.
K zubaři nechodíte? Každýho půl roku máš bejt u zubaře od prvního zubu (já jsem byla s dcerou poprvý v roce, od tý doby fakt každýho půl roku, kaz ani jeden).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
16.3.21 13:41

U nás pomohlo čistit si zároveň s ním, nevynechávat, pokaždé stejně, ať si na to zvykne. Vždy dočišťuji. Když měl období velké nechuti k čištění, tak jsem dočišťovala jen večer, ráno ho nechala, ať si čistí sám. Známým pomohl dětský sonický kartáček. Ale jestli je to vhodně ve 3 letech, když to vůbec neumí, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16017
16.3.21 13:43

Mam doma 2letou a nechci neexistuje, i kdybych ji měla zalehnout a udělat to trochu násilím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
16.3.21 13:45

Jinak všema deseti doporučuju instagramový profil zdravysmile, je to zubařka na mateřské, sdílí tam jak čistit dětem co nespolupracujou, rizika při nečištění, jak pracovat s různými pomůckami a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
16.3.21 13:50

Jak již bylo zmíněno výše. Je to důležité a nediskutabilní. Starší syn když nechtěl, tak měl na výběr - buď si je vyčistíš sám nebo ti je vyčistím já násilím a nebude to příjemné. Dodnes (5let, 3 roky) jim je dočišťuji - mladší dcera už to bere jako součást rana/večera tak automaticky, i že to vidí u bráchy, že mi to kolikrát sama připomíná když zapomeneme (a že nechceme mít zuby jako… nebudu jmenovat, kamarád co má hoooodně zkažené zuby. Sice údajně z ATB v těhotenství, ale jako příklad kvalitní :oops: )
„Nechtěli“ když byli malé miminka, a i tenkrát jsem čistila násilím. Syn nemá dodnes ani jeden kaz, mladší dcera má - mezi horními jedničkami, jak byly zuby naražené u sebe, nešlo to pročistit. A není to hezké. Být zakladatelkou hodně to doma hecnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.3.21 13:52

Dcera ma 2 a pul, cistime od prvniho zubu.
Kdyz nechce, polozim ji ma zem/ sedacku a prisednu ji ruce, aby se nebranila. Uz to chape a necha me cistit. Napred chvili sama a pak docistim ja. Zatim bez kazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
16.3.21 13:55

Ja mam dceru rok a pul a od doby, co si chytala hracky do ruky jsem ji davala kartacek vzdy, kdyz jsem si cistila ja. Od te doby, co ma zuby cistim normalne i s troskou pasty. Ted uz ma zubu hodne a cistime trikrat denne, i po obede nez jde spat (pokud teda nejsme venku, uznavam, ze v restauraci ji zuby necistim). Obcas mela obdobi, kdy cistit nechtela, ale o tomto diskutovat nehodlam, takze jsem ji proste chytla a vycistila ji ty zuby nasilim. Obcas zabiraly pisnicky o cisteni zubu, co jsem zpivala. Ted uz je na to zvykla a otvira pusinku sama a drzi. Jakmile jednou povolis, tak to bude zkouset…a to si myslim, ze jsem docela benevolentni, napr. vecer uspavam a jakmile zaplace, tak jsem tam hned, ale o cisteni zubu dite proste rozhodovat nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
16.3.21 13:57

Taky s tim bojujeme (2 a pul roku), ale holt se musi. Vetsinou u toho rve, ale pak se aspon dobre dostanu kam je potreba :D Nekdy pomaha, ze u toho manzel dela blbiny napr. s plysakama apod. To se pak malej smeje a jde to taky. Dlouhodobe mu rostou petky, takze chapu, ze to je neprijemny, on bohuzel nechape, ze kdyz bude v klidu, ja to zvladnu udelat setrnejc. Musime to holt hromadne vydrzet a snad se to casem zlomi, ale zkazit zuby mu nenecham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9416
16.3.21 13:58

Jak se pise vys - cistim od prvnich zoubku, driv nasilim, ted uz spolupracujou, k zubarce kazdeho pul roku, zatim bez kazu, tuk tuk, i kdyz ted u starsi tam je nejaka rizikova ryha v petce, zubarka rikala, ze to ma hodne hluboke ty ryhy a at docisujeme co nejvic to pujde, ale ze chape, ze se tam dostava fakt hodne debilne. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
16.3.21 14:15

To to řešíš ve 3 letech brzo. Zuby dětem čistím od té doby, co prořezaly. Oběma mým dětem se to zezacatku nelíbilo, dcera si zvykla kolem roka a dobrý, syn občas protestuje ještě ve 2,5 letech, ale má smůlu, zuby se prostě čistí a i když bych ho měla zakleknout a vyčistit, tak to udělám (a občas i dělám). Stejně jako bych ho nenechala v pokakane plínce, tak bych mu nenechala nevyčištěné zuby ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
16.3.21 14:20

@Olivie2 to se ptáš brzy, kdy mu vylezl první zub, že to řešíš ve trech letech? :think:
Máš jen dvě možnosti, buď si bude čistit zuby formou hry, nebo prostě přijde na řadu trocha "násilí " :lol:
Vlastně tři, ještě taky může mít pusu plnou kazů :nevim: to už je na tobě, on z toho rozum nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 14:40

Já dceři říkám, že se zoubky čistit musí, jinak tam bude mít červíky. Celkem to na ni funguje. Jinak často je to taky se řevem, ale lepší než jí je nechat skazit. Tříleté dítě si samo zuby prostě nevyčistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat