3letý a chování k ostatním

70
16.12.19 19:15

3 lety a chování k ostatním

Dobrý den,
Jdu si pro radu protože už jsem zoufalá z chování našeho 3 leteho synka. Od narození je hodně živé dítě, ale to by mi nevadilo. Jde spíš o to, že se neumí absolutně chovat k ostatním dětem. Má ještě 1,5 stareho sourozence, a ano někdy ji dá pusu, pohladí, ale většinu dne do ní strká, věší se na ní a ta spadne na zem, bouchá něčím ( naštestí nic z toho nedělá silou). Dělá to i ostatním dětem. Třeba chviličku si hraje a potom všechno zbourá a strká do jinych. Už nevím jak na něho. Skoušeli jsme snad všechno, i dát po zadku. Vždycky se o tom bavíme a on řekne že nechtěl ale proste to udělá znovu. Nevím jestli to dělá že si hrát chce ale neví jak. Ještě se s nima nedorozumi, začína skládat věty ale jestě to neni na rozhovor. Tak nevim, už premyslíme o ADHD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

591
16.12.19 19:25

A co ve skolce, jak se chova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 19:27

@Oriseka Ucitelky rikaly ze je hodny ze posloucha na slovo, hraje si ale i se vesi po detech. Ze to vypada jakoby je chtel obejmout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
16.12.19 19:30

Náš tříletý to dělá taky. Je šíleně destrukcni, ne naschvál, on si chce hrát, zkoumat…Ale u toho vždy něco rozbije někoho shodí, zduchne,, něco ztratí… ve školce to dělá taky, ale inucitelka říkala, že jde vidět, že to nedělá s cílem hračku rozbít nebo někomu ublizit. Je To prostě hrom do police, slon v porcelánu, vichřice… doplň dle libosti :) ADHD je taky ve hře, ale dle naší dr to nejspíš nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
16.12.19 19:40

Trilety jsou takovy. Muj byl ve trech letech taky trochu magor. :roll: Ted je mu 4 a pul a hrozne se vyklidnil. Uz i mysli obcas. :mrgreen: Podle mne je porad cas na nejake diagnozy. Ja jeste pred dvemi mesici resila s rodinnou znamou, ze si nedovedu predstavit, ze nekdy bude sedet v klidu a desim se skoly a ted najednou hrozny skok. Obcas mi prijde, ze je to jak kdyby dozral pres noc. :nevim: Dala bych tomu cas, porad je to male dite. Nedomysli dusledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 19:40

@chaela a byli sjte se synem nekde na vysetreni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
16.12.19 19:45

Taky máme akcnaka, nezastavi se, musí pořád zkoumat, to věsení a zalehavani dělal taky, ale ne proto, aby ublížil, ale že jemu to přišlo jak úžasná zabava :zed: sem tam strčil a pod. Řešili jsme to neustále, ale museli jsme proste pořád hlidat. Nám teda suprove pomohla skolka, tak o 80 - 90 % se zlepšil, konecne trochu mezi těmi dětmi pochopil, co jo a co ne. Celkově bych rekla, ze k tomu dojdou věkem, aspon tech 3 a pul to chce, u techle akcnejsich deti speciálně. Jeste, aby se naučil trochu vydrzet sedět a bude to uplne supr :lol: a taky se rozmluvil až po třetím roce, ta jazyková bariéra dělá dost. Ted tu pusu nezavre

Příspěvek upraven 16.12.19 v 19:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 19:46

@lolink byl stejny i s tim vesenim se a strkanim ostatnich? A preslo ho to cca v kolika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 19:49

@Zoui no ono nejhorsi na tom neni ani ta akcnist, to jak s emu vlovek venuje a cte s jim nebo si s nim hraje tak sedi i pul hodku. Ale musim sedet s nim. Ale to chovani k ostatnim je narocne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
16.12.19 19:52

Bud v klidu, můj syn toto dělat kolem těch 3 let, byla jsem zoufalá, styděla se za něho, ted je mu 4,5 a opravdu už toto nedělá, mám pocit jakoby nabyl rozumu, v těch 3 letech je dítě ještě hodně emoční

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
16.12.19 19:53

@Mini86
Nebavili uz jsme se v jine diskuzi? Problem muze byt v tom mluveni, ze se nedokaze s detmi dohodnout, vyjadrit co chce. Rozumi dobre? Ve 3 letech by mel byt schopen odpovedet ma otazky: Co sviti v noci na obloze? Co si vezmu na sebe kdyz venku prsi? Cim se plati v obchode? To veseni po detech mi prijde, ze si chce s nimi hrat a nevi, jak na to? Tak treba mu nejakou scenkou treba s loutkami ukazat, jak se zacit bavit s ditetem a navrhnout spolecnou hru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
16.12.19 20:02
@Mini86 píše:
@Zoui no ono nejhorsi na tom neni ani ta akcnist, to jak s emu vlovek venuje a cte s jim nebo si s nim hraje tak sedi i pul hodku. Ale musim sedet s nim. Ale to chovani k ostatnim je narocne

No me je to uplne jasně, me taky nevadí, že je akčnější, tak toho prostě víc děláme, mame neustále nějakou činnost, divadlo a pod zatim vynechavame.. Ale že mi tamhle lehl na dvouletou holcicku, která pak rve jako tur a ja bych nejradši někam zalezla pod zem.. Napominani, vysvětlování nepomahalo, mlátit ho nemá cenu, bych o něj musela prerazit židli a nemělo by to žádný efekt a smysl. Tak jedině hlidat a rychle zasahnout. Ale teď mu budou na vanoce čerstvé 3 a pul, do skolky začal chodit v listopadu.. A opravdu velký zlom, sice je pořád někdy jak slon v porcelánu, ale k okolí mnohem pozornejsi, uplne přestal zalehavat, strkat, dáva pozor když beha, hodně se rozmluvil teda.. No úplně si to užívám. Jen furt moc dlouho neposedi, sem tam se totálně zasekne, tak jeste tohle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 20:05

@Zoui no tak naš chodi od zari a zatim zadne zlepseni :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.12.19 20:06

@Oriseka ano rozumi moc dobre. A me to prave taky tak prijde a dela to jeste z nudy. On je proste typ ktery se nezabavi. Takze pokud se mu clovek venuje tak je v pohode, pokud ma prostor tak dela toto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
16.12.19 20:09

@Mini86 u nas hodně pomohlo to, ze se rozmluvil a ta školka uz byla taková finální tecka. Podle mě to prostě přijde s věkem a bude to v pořádku, jen do té doby vydrzet. Některé děti jsou hold hodně a poslusne tak nějak od narozeni a některé musí zkoumat na vlastni pěst a najít ty hranice.. Zas si říkám, že v dospělosti pro nej bude lepší tahle tvrdohlavejsi a samostatnejsi povaha, tak snad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama