Reklama

3měsíční miminko a dokrm UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Freyas
Povídálka 50 příspěvků 01.02.17 11:05
3 měsíční miminko a dokrm UM

Zdravím, mám 3 měsíční holčičku a Dr. Nám doporučila dokrmovat UM. Prý málo přibrala. Mě se ale nezdá že bych měla málo mléka, po kojení mi v prsu vždy zbyde. Dřív jsem kojila jen z jednoho prsu, po návštěvě Dr. z obou a malá vypadá mnohem spokojenější. Měli jsem cca měsíc problémi s prdíky, ale ty jsme konečně vyřešili probiotiky. Malá proto ten měsíc málo jedla, bolelo jí bříško. Teď se zdá že ti dohání. Nepláče a budí se cca po 3 hodinách. Vypadá spokojeně. Vím že Dr. Bych měla poslechnout, ale malá po kojení UM odmítá. Řekla bych že jí moje stačí. Dr. Řekla že když nebude chtít po kojení mám jí UM dát zvlášť, ale není to zbytečné do ní cpát UM když má moje? Předem děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 01.02.17 11:07

Tak si ji prevaž a uvidíš kolik reálně vypije ;)

Lelio
Kelišová 5873 příspěvků 01.02.17 11:09

Rozhodne nedavat UM, vubec nechapu proc vam ho doporucila! Nechala bych to na malicke, kdyby mela hlad, ozve se. Doktorka se vas asi snazi natlacit do tabulek, coz je hloupost.

Freyas
Povídálka 50 příspěvků 01.02.17 11:10

Bohužel nemám váhu :(

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 01.02.17 11:12

Ahoj,
Já mám sedmitýdenního chlapečka a taky dokrmujeme, ale ne na doporučení lékaře, ale protože měl hlad a to jsem si myslela to samé co ty, že má dost ode mne a nemel… Máme doma váhu tak dokrmuji dle aktuálního kojení, problém je spíš opačný, že když nakojím hodně tak je mu divný, že nepřijde už flaška…
A dle váhy přibíráme až až

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 01.02.17 11:13

@Freyas ty jsi matka, nemusíš na slovo poslouchat dr.. pokud malá přibírá - byť málo, ale stabilně, nepřikrmovala bych.

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 01.02.17 11:14

A co mliko odstrikat do flasky abys vedela kolik vypije? Jinak me dr taky strasila ze malej nepribira a honila nas na prevazovani a za tejden mi rekla ze pribira zas moc, takze ja to od ty doby neresila, dokud pil a byl spokojenej.

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 01.02.17 11:14

Co to je za doktorku, bože?! 8o Neblázni, žadné umělé mléko nedávej! Neboj, vše se upraví. Mateřské mléko je to nejlepší, co miminku můžeš dát. :kytka: A pro dítě do 6 měs. plně dostačující.

Freyas
Povídálka 50 příspěvků 01.02.17 11:17

Já si myslím že nepribrala tolik kvůli bolesti bříška z prdíků. Než jsme dali ta probiotika bylo každé kojení boj. Tek krásně prdí a je mnohem spokojenější a zdá se mi že toho i mnohem víc sní.

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 01.02.17 11:17

@Freyas u nás byl opačný problém, že se doktor divil, proč jsem se neporadila že dokrmuji… Ale nebudu přeci čekat na kontrolu, když vím že má málo a u prsou byl půl hodiny. Jak píšeš: Jsem matka a sama poznám co a jak abychom byli oba spokojení

Elishka1
Závislačka 2579 příspěvků 01.02.17 11:22

Já jsem jednu dobu kontrolovala, kolik malej načůrá, podle plenek, dokud čůral, bylo to dobrý, na kontrolách měl buď málo nebo moc - si člověk nevybere :roll:

Freyas
Povídálka 50 příspěvků 01.02.17 11:31

Moc děkuji za rady. My čůráme až až. :D Zkusím odstříkat do té flašky a uvidíme. Asi zkusím zajít za týden za Dr. Ať ji převáží a uvidíme. Zatím tedy UM dávat nebudu. Ještě jednou moc děkuji za podporu :srdce:

Lelio
Kelišová 5873 příspěvků 01.02.17 11:45

Idealne vubec flasku nedavat. Nici to techniku kojeni. Vubec bych se nezrapila a ridila se zasadne ditetem. Kojene deti pribiraji skokove. Napr. Ma malinka vazila v 6 tydnech 3,5 kg (porodni 3kg), ve trech mesicich 4,3 kg, doktorka ani nepipla a mala byla kojena plne do 8 mesicu, s prikrmy je stale (13m) a jeste minimalne rok to planuji

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 01.02.17 11:46

@Freyas nesmysl, dokavaď nehubne, není důvod dávat UM. Nekteří dr. jak nemají vše podle tabulek… :roll:

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 01.02.17 12:05
@Kriss Tina píše:
A co mliko odstrikat do flasky abys vedela kolik vypije?Jinak me dr taky strasila ze malej nepribira a honila nas na prevazovani a za tejden mi rekla ze pribira zas moc, takze ja to od ty doby neresila, dokud pil a byl spokojenej.

A jak z toho zjistí, kolik malá vypije z prsu?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama