3 měsíční miminko a kolika

126
15.6.21 21:40

3 měsíční miminko a kolika

Ahojky měla bych dotaz.
Malá má od narození problémy s vyprazdňováním takže pravidelně většinou dvakrát denně rourkujeme, protože se sama nevyprázdní. Každý den má křeče v bříšku, protahuje nohy a je strašně červená. Většinou pláče tak neskutečným způsobem, že se začne dusit.
Nějak od 5 dne je malá na umělém mléku. Otázka tedy zní máte nějaké rady jak malé pomoct? UM jsme zkoušeli Sunar, Nutrilon, Babylove, Beba, Hipp, Kendamil a žádné nevyhovuje. Zkoušeli jsme i kapičky jak BabyCalm, BioPron baby, Biogaiu, Espumisan, Neustále masírujeme bříško, dáváme hodně na tygříka, nahříváme polštářky, plenky, cvičíme s nožičkama. Nic nám nezabírá a paní doktorka nám řekla, že je to normální u dětí na UM, ale přece musí být nějaká možnost jak malý ulevit aspoň trochu? Už jsem z toho zoufalá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33
15.6.21 22:12

Měli jsme podobný problém a začla jsem dávat lactobacilky od Swiss do UM a krásně se nám to zlepšilo cca za dva týdny jsem pozorovala změnu, již používám dva měsíce a zatím v pohodě, ale těžko říct malá už má příkrmy od 4.měsice.
Předtím jsme používali kapičky různé druhy, ale k ničemu, tak třeba zkusit teď sáčky lactobacilky a vyjde to levněji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
15.6.21 22:17

Na tohle nám pomohla beba sensitive… Je přímo na bolavá bříška, plus f.caj, mazat bříško masti pupík a dávat kapičky na prdíky.. jen si nemůžu vzpomenout jaký to byli sakra.. :think: ale jediný, který nám pomohli.. zkusim mrknout na net

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
15.6.21 22:22

Aha…tak pouzivali jsme San simplex, ale už se neprodávají… :( To je škoda no..
Jinak po espumisanu malýho bolelo bříško snad ještě víc bych řekla. 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
15.6.21 22:32

Může mít taky alergii na kravskou bílkovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
15.6.21 22:49

@Týnka20 malá taky po espumisanu šílela snad ještě víc :( fenyklový čajík také dávám dokonce jsem koupila i přírodní kapičky z fenyklu. Bebu jsme zkusili všechny druhy i hypoalergení i tu na průjem nebo co to bylo.. :dance:

@Capelucia O tom teď hodně přemýšlím, protože já sama jsem dostala v těhotenství alergii na kravské výrobky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
15.6.21 23:01

A co zkusit UM přímo na zácpu? Kamarádky si chválí zelený Sunar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
15.6.21 23:02

@EvieK Joo tak to byla ta beba přesně na tohle ale zelený Sunar jsem ještě nikde nepostřehla 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
15.6.21 23:05
@Ladenape píše:
@EvieK Joo tak to byla ta beba přesně na tohle ale zelený Sunar jsem ještě nikde nepostřehla 8o 8o

Konkrétně tenhle ;))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
15.6.21 23:06

@EvieK ahaa tak to vyzkouším a uvidíme 8o děkuju :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 07:06

@Ladenape ahoj, mam kamarádku která měla podobný problém a tím že vyzkoušela více druhů UM to pravé ještě zhoršila a také se jim to prodloužilo, přece jen to miminko potřebuje nějaký čas aby si na mlíčko zvyklo některé si zvyknou hned některým to trvá i mesic a déle, no ale co od toho nakonec vyzkoušela sunar u kterého i zůstala a stav se i zlepšil :) určitě pomůže hodně masirovani dávat na bříško a při přebalování klidně dát bříško pod tekoucí kohoutek s teplou vodou a chvilku pod tím nechat a nebo nahratou plinu dávat na bříško :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2571
16.6.21 07:13

Ja bych ti poradila jeste chvili vydrzet, dcera kojena, prdiky hruza…nepomahalo nic, jen byt hodne na brise..ja zkousela i eliminacni dietu…no najednou to skoncilo ze dne na den mezi 3-4m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
16.6.21 08:24

Ještě mě teda taky napadlo, jestli ty mlíka neměnis nějak rychle… Já pociťovala změnu cca tak po 14ti dnech… to je i tak doporučený vydržet a čekat až se to miminku uklidní a to mlíčko začne nějakým způsobem fungovat a sedne si to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
16.6.21 09:36

Hrozne rychle menis mlika, nestaci si zvyknout a muze to mit z toho. Jinak zkus dat spat na bricho, lip se vyprdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
16.6.21 12:05

@Týnka20 Bebu jsme používali skoro 14 dní a Kendamil už máme měsíc :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat