3 měsíční miminko a slunce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Derya
Povídálka 24 příspěvků 08.04.19 15:38
3 měsíční miminko a slunce?

Ahojky holky, chci se s vámi podělit o věc, kterou jsem vypozorovala u malé.
Začíná sluníčko a malá mi strašně podivně cuká, když na ni zasvítí byť minimální paprsek, úplně cukne a mračí se. V kočárku na nepatrném paprsku je celá pěkně protivná a před sluníčkem se kroutí a kroutí. Totálně nemůže vystát sluníčko, přitom ji v kočárku zakrývám plýnou a když ji vyndávám má klobouček…

Hrozně se bojím jestli třeba není slepá nebo něco :,( měli jste to někdo takové? Nebo je to normální a zkrátka maličký miminka nemají rádi tolik světla?? Přitom když ráno rozsvicim kouká jen ke světlu

Hlavně když hodně v kuse pláče, má oteklý načervenalý očička a okolo duhovky má kolikrát červený pruh, jakoby to na jedné straně červeně obkrouží duhovku :oops:

Reakce:
Uživatel je onlineiPodPrd
Kecalka 315 příspěvků 08.04.19 15:42

Hračky pozoruje? Moje malá slunce taky nemá ráda, buď se ošívá, jak popisuješ, nebo kýchá. Ani v jednom případě není nadšená. Slepoty by podle mě doktoři už všimli, ne? :nevim:

Derya
Povídálka 24 příspěvků 08.04.19 15:54

@iPodPrd Jo docela jo ;) i za hračku chytá, ale i tak se bojím, sama mám dioptrie…
A jak to doktoři zjistí? Oční má až později :(

Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 08.04.19 15:55

Tak ono slunce je dost ostré a protivné.
Myslíš, že slepí lidé mají takové reakce na slunce?
Děti přece sluníčko moc neznají, plná palba je pro ně velký šok, musí si zvykat postupně, nemají ani ostryˇ zrak, všechno se vyvýjí…

Uživatel je onlineiPodPrd
Kecalka 315 příspěvků 08.04.19 15:57

@Derya Tak u nás mě ujistili, že slepá není, právě tím, že na každé prohlídce sleduje hračku i bez zvuku, to jsem brala jako jasný důkaz :) Kliid ;)

Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 08.04.19 15:58

Navíc se narodila v zimě, takže opravdu na světlo není nijak zvyklá.
Třeba moje porodní asistentka radí, že když cítím, že je mimino v břiše vzhůru, tak mám slunit holé břicho, třeba jen 5 minut, ale prostě aby si postupně na ro světlo zvykaly. Že má zkušenost, že ty právě ty děti, když je na sluníčko zvykáš už v břiše, tak se pak tak neškeří. :nevim:

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 12 inzerátů 08.04.19 18:52

To se asi každé dítě cuká, ne? Plínkou bych nezakrývala, já radši otočím kočárek, aby do boudičky nesvítilo.

Váš příspěvek
Reklama