Starosti s 3měsíčním miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 10:57
3 měsíční miminko a vše kolem

Ahoj, chtěla bych se spíš jen vypovídat, svěřit se poradit. Mám 3 měsíční holčičku. Není kojena narozena týden po termínu. Prospívá dobře. Spí jen zavinuta a já už bych tak ráda aby spala normálně. Mám kamarádku co jí malá spi na volno jen prikryta dekou. Mala se sice otáčí na bříško ale jen na jednu stranu a na tu druhou ji to nejde.na decce s hračkami chvilku vydrží ale zatím o ně nejeví zájem. Jen o ručičky ty si strká do pusy. Hlavičku zvedá krásně ale nějak už nevím co dělám špatně. Co by vlastně měla umět. Mám ji po 7 letech a nějak už si nevím rady jestli to co dělám je dobře.

Přečtěte si článek: Miminko 2 měsíce: Z novorozence kojencem

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Meily
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.04.19 11:00

Neřiď se tabulkovým vývojem, co by měla a neměla umět. Vykašli se na to a řiď se vlastním srdcem :srdce: Hlavní je láska a péče :hug:

unuděná
Echt Kelišová 7626 příspěvků 24.04.19 11:01

@bobin A co přesně se ti nezdá? Ohledně balení na spaní - některé děti to mají rády, jiné bytostně nesnáší. Nevidím důvod jí to nedopřát ještě pár měsíců. Je možné, že v teplech v létě už sama dá přednost spaní bez zavinovačky. Přetáčení ve 3m je úžasně brzy, je moc šikovná, i když jen na jednu stranu! Na hračky je taky ještě docela brzy :mavam: Užívej si miminko a neřeš, co není třeba řešit

PETRAKIM
Kecalka 166 příspěvků 24.04.19 11:08

Normální mimčo, když nechce spat pod dekou, tak ať nadále spí zavinutá. To něčemu vadí? Na hraní s hračkami má ještě čas, moje v tomto věku také o ně nejevila nějak zájem, max ji něco zaujalo na pár vteřin a pak to skončilo. Pokud máte pochyby ohledně vývoje, ptejte se u pediatričky, případně ještě lépe fyzioterapeuta specializovaného na děti (ten toho o fyzickém vývoji ví více než pediatr a má více zkušeností).

bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 11:08

@unuděná spíš jde o to že na volno neusne nebo když usne tak na půl hodiny. Já vím že je ještě malinká. Na noc ji zabalím jak housenku a spí. Je spíš aby se to naučila spát i bez toho :(

unuděná
Echt Kelišová 7626 příspěvků 24.04.19 11:10

@bobin A proč konkrétně ti to zavinování vadí?

Meily
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.04.19 11:10
@bobin
@bobin píše:
@unuděná spíš jde o to že na volno neusne nebo když usne tak na půl hodiny. Já vím že je ještě malinká. Na noc ji zabalím jak housenku a spí. Je spíš aby se to naučila spát i bez toho :(

Tak je prostě taková, líbí se jí to. Já taky spím jak zakuklenec -jako miminko v zavinovačce… :lol:

bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 11:12

@unuděná mě ani tak nevadí. Jen si připadám jak blázen že ji balím a před ostatníma to tak nechci dělat. Spíš aby ji to nebránilo v nějakým vývoji nebo tak :think:

bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 11:13
Příšera
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 24.04.19 11:14

Moje dcera spala zavinutá do konce 6 měsíce, doktorka proti tomu nic neměla. A otáčet na bříško se začala až den před „7mi měsíčníma narozeninama“ nebo jak to napsat. Ale je veselá, aktivní, všechno v pohodě, prostě každý dítě to má jinak.

unuděná
Echt Kelišová 7626 příspěvků 24.04.19 11:19

@bobin To bych vůbec neřešila. Při spánku se stejně motoricky nevyvíjí :mrgreen: Pokud má dostatek volnosti v bdělém stavu, tak jí klidně na spánek zavinuj. Můžeš postupně přejít ze zavinovačky k lehké plence, a utahovat méně a méně. Ale zatím bych ji ještě nechala :mavam:

kakuja
Povídálka 35 příspěvků 24.04.19 11:19

Já jsem syna měla v zavinovacce do nějakého 7mesice, prostě to vyžadoval a jinak neusnu. I v létě v těch vedrech.. Takže spal nahaty jenom s plinou a když zabral zavinovačku jsme mu povolili, aby se neuvaril. A nechapu proč řešíš ostatní.. Tvoje dítě, tvoje věc a pokud je tak spokojené ostatní bych hodila za hlavu. ;)

bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 11:19

@Příšera já ji mám zabalenou i s rucickama k telicku :nevim:. Jestli je to dobrý.

bobin
Závislačka 2773 příspěvků 24.04.19 11:22

@unuděná dekuji.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 24.04.19 11:26

@bobin ano, to dcera taky. Prostě když měla ručky volně, tak ji rušily, tak třeba ty poslední 2 měsíce jsem ji zavinula i s ručkama a když pak zabrala, tak jsem ji rozvázala, hlavně kvůli tomu, že jsem jí musela tu zavinovačku stáhnout plenou (jinak už byla malá) a bála jsem se, kdyby se vzbudila, tak že se z toho bude chtít dostat a posune si tu plenku na krk. Ale fungovalo to takhle v pohodě, i teď když má divočejší usínání, tak jí občas ručičky zavinu a pak rozvážu když usne.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama