3 měsíční miminko + kojení každou hodinu/2h + špatné spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teeeeera90
Nováček 2 příspěvky 15.04.19 14:36
3 mesicni miminko + kojeni kazdou hodinu - 2h + spatne spani

Ahoj, holky, uz jsem neco precetla, ale stejne se zeptam. Pres den mi muj klucik nevydrzi byt vzhuru vic nez 1h od kojeni a uz chce zase spinkat. Ma to vzorecek: 1h vzhuru + 1-3h spanku + kojeni a vse znovu. Kdyz je tam dvouhodinnova odmlka mezi kojenim, tak se vetsinou pak strasne pokaka nebo si dost ublinkne. Vubec se mi nedari ho udrzet treba 3h od posledniho kojeni nebo dyl nahore, pokud ho nechci nechat brecet. Vetsinou po probuzeni je jidlo nezavisle na intervalech spanku, bdeni, posledniho kojeni (jinak rev).

Posledni dva tydny v noci vstava co hodinu az dve a chce jist (a hlavne asi uklidnit nebo nevim, jinak rev). Dudlik takhle v noci po probuzeni odmita. Nejdriv jsem mela problem, ze kdyz se najedl moc, mel boleni briska a nemohl spat. Ted to zas vypada, ze u toho pospava a boleni sice moc nema, ale nevim, jestli mu to staci, anebo jestli se proste jen chtel uklidnit. Nicmene stejne po ulozeni sebou mrska ze strany na stranu, nez zas usne. Takze ze dvouhodinnovych intervalu je 15-20min kojeni, 20min prevalovani a pro me tak 1h-1,5h spanku, kdyz dobre. Nebo je mozne, ze mam nedostatek mleka, ze se tak casto budi? Jak to treba zjistit?

Spime spolu. Normalne pribira a kdyz je vzhuru, tak se smeje a je sladous (nez zas uplyne hodinka na spani, to zacne jecet, tak sup s nim do kocarku).

Nemel jste to nekdo podobne?

Reakce:
poopie
Závislačka 3577 příspěvků 15.04.19 14:49

@Teeeeera90 Je to ještě holt mimencko, končí vám teprve „4.trimest“. Navic muže jit i o rustovy spurt. Ja v dobe spurtu kojila pořád. Jinak jsem miminku režim nedělala, nedrzela jsem ho vzhůru, když chtěl spinkat, tak spal.
Spinkal klidněji, když byl zavinuty. Nebudil se neklidnymi rucickami.
Co je v noci jinak, než přes den, kdy ti spinká i 3h? Některé děti neumí v noci spát déle než v těch 2-3h intervalech.
To ublinknuti, je odrihnuty? Taky by to mohl být reflux a může ho to dráždit a proto je i neklidny.

Sany80s
Kelišová 7239 příspěvků 15.04.19 15:02

No mohlo by jít o růstový spurt.
Ale taky si takhle mohl přehodit den a noc.
Skoro to tak vypadá.

PETRAKIM
Kecalka 150 příspěvků 15.04.19 15:04

Myslím, že normální stav, máte holt to více náročné mimčo. Moje malá nebylo o moc lepší ve 3 měsících. Možná má to vaše vývojový spurt. Také jsme spaly spolu, ale brala jsem si ji k sobě až po půlnoci nejdříve. Samozřejmě čím byla starší, tím byla těžší až nakonec se mnou spí od večerního usínání, neměla jsem sílu ji přetahovat z postýlky k sobě co hodinu.
Spánek se jí zlepšil až po odstavení nočního kojení nyní po roce, ani čajem jsem ji neošálila a dudlík mi od 4. měsíce odmítla úplně, takže byla/je bezdudlíková!!! Kolem toho 2 měsíce to vypadalo, že bude vyžadovat kojení jen 1-2× za noc, ale kolem 3. měsíce se to zhoršilo. Pak zase zlepšilo a s nástupem růstu zubů kolem 6. měsíce jsem ještě ráda vzpomínala na to, jak hezky spinkala co by malé mimino a já se budila 2-4 za noc :-) Blbý spánek ji zůstal až do odstavení nočního kojení a bylo více nocí, kdy jsem naspala v součtu 4 hodiny po kouscích než nocí, kdy jsem mohla aspoň 2 hodiny v kuse spát. Ten první rok života je náročný.
Jinak také jsem měla domnění v počátcích (do toho 3. měsíce asi), že mám málo mléka (sem tam), ale byla to blbost, malá hezky přibírala, takže mléka bylo dost, byl to jen můj subjektivní dojem. Pokud ti mimčo nabírá, mléka budeš mít určitě dostatek. Pokud i tak řve, tak chce spíše jen dudlat a uklidnit se, cítit tvou přítomnost, tomu odpovídá to kojení až dudlání po noci v kombinace s jekotem, měla jsem to taky tak s malou. Dáš-li jí UM, může se snadno stát, že MM začne odmítat a kojení už skutečně bude slabší a slabší, navíc to není záruka, že přestane plakat, pokud je ten důvod pláče jiný než hlad.

Teeeeera90
Nováček 2 příspěvky 15.04.19 16:45

Ja taky mu nejak rezim nenastavuju a snazim se delat, jak to citim. Kdyz zacne rvat, tak to je vetsinou hlad, spanek anebo zmena polohy. Jelikoz zijeme v zahranici a nikoho tu nemame na pomoc, tak musim rict, ze fakt se snazim maximalne o to, abychom byli u sebe, abych mu povidala, ukazovala byt, zpivala, atd. Sama jsem nestastna z te samoty tady. Do “spolecnosti” vyrazime ne tak casto, protoze nema moc rad jeste presuny. Spis si rikam, jestli ho neco netrapi (nedostatek mlicka nebo tak…).

A co se tyce toho spanku, tak spi tak dobre, protoze pres den spi jedine v kocarku a co chvili vstavam, abych ho drndala, jinak je protiva. Takze to neni o tom, ze ho polozim a spi. Musim se snazit, aby si odpocal

Váš příspěvek
Reklama