3 měsíční miminko mi nechce spát přes den a pláče

9
6.6.21 20:13

3 měsíční miminko mi nechce spát přes den a pláče

Zdravím maminky, máme skoro 3 měsíční dceru a ta nechce přes den spát, maximálně 20-30 minut, poté se vzbudí a někdy je chvíli v klidu a nebo začne řvát. Hlavně je problém ji uspat, myslím si že ji nic nechybí a stejně strašně pláče, zkoušela jsem ji uspat na rukách, ve vajíčku, v kočáře, autě v houpatku i posteli, ale stejně je to vždy boj a pokaždé na ni zabere něco jiného, ale až třeba na podruhé. Většinou je chvíli v kkidu, ale pak začne strašně plakat a nechce přestat. V noci to celkem normálně spí, většinou 2 až 3 hodiny a to se vzbudí, nají se a zase spí. Už si fakt nevím rady. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24769
6.6.21 20:21

Budeš mít dráždivé dítě. Zkoušela jsi pevné zavinutí a bílý šum nebo uspávání v šátku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.6.21 20:36

Zavinuti jsem zkoušela, většinou se začne strašně vztekat, takže ji rozbalím a někdy v tom zase usne. Bílý šum jsem taky zkoušela, ale teď už stejně nezabírá, teď jsem si objednala nositko, ale mám strach že pak bude chtít být pořád jen v nositku a jinak neusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
6.6.21 20:41

Starsi dcera mi take spala pres den stylem 3krat denne 10 minut u prsa :nevim:. Uz je ji devet let ;). Je to rehole, ale co nadelas. Nic moc nepomahalo. Naopak syn spal hezky pres den, ale ty noci… Si nevyberes. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
6.6.21 20:48

Naše dvouměsíční miminko spí přes den tak 5-30 minut, jen v šátku/nosítku déle. Ale musím být v pohybu. Po té půl hodině se tam začne vrtět, ale nechá se zase uhoupat. A jelikož mám pocit, že je ten delší spánek prospěšný, tak se snažím ho aspoň jednou denně zajistit. Hlavně se neboj, že si ho rozmazlíš. Mít na prsou spící miminko je hrozně hezké :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.6.21 20:49

Takže to vydržet :roll: :)
Zítra jdeme k doktorovi, tak snad bude vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
6.6.21 20:51

Až mi dojde to nosítko, tak vyzkoušíme a uvidíme. To máš pravdu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
6.6.21 21:15
@Leein píše:
Až mi dojde to nosítko, tak vyzkoušíme a uvidíme. To máš pravdu :srdce:

Hele, strasne rychle to utece, vyhnes se jednomu zlozvyku a nevedomky si nekde jinde zadelas na novy. Nejmladsi pres den spala hlavne v satku do 8m - ono to bylo i tim, ze jsem k ni mela dve jeste pomerne male „hyperaktivni“ deti a obe ruce volne k nezaplaceni. Takze kocar jsem moc nevyuzivala. Rozpatlana ted uz 4r ve finale je, ale spis od sourozencu, kteri psychicky nedavaji jeji vyumelkovany ublizeny ryk :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
6.6.21 22:33

@Leein Dobry den, ty kratke spanky vetsinou znamenaji, ze dite slo spinkat pretazene. Jak dlouho Vam dcerka vydrzi vzhuru mezi spanky? Mate nejaky ritualek na denni a nocni uspavani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
6.6.21 23:54

Zkusila sis s ni lehnout? Ja tedy ted pres den kojim vleze, protoze s sebou hrozne mele (4,5m) a uz ji skoro neudrzim..a kdyz chci, aby spala dlouho, tak musim zustat u ni, treba po 30-45min se napul probudi, ja tam jsem, spi dal, kdyz ne, zacne rev..jinak nositko je u nas osvedcene, kdyz uz fakt nezabira nic…a neboj se, takhle maly se nerozmazli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.6.21 04:35

@Viki89 Většinou tak do hodiny se ji snažím uspat, někdy hned po kojení, jindy si povídáme, ale většinou do té hodiny. Ona bude určitě pretazena, jde to na ni vidět, jenže uspat ji je skoro nemožné, tak nevím co dělám špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.6.21 04:38

@JednaPrazacka zkoušela, ale zabralo to jen jednou, taky někdy kojím v leze i přes den, ale ona tak vydrží max 10 minut a pak to začne. V posteli ji můžu uspavat, až když je po osmé hodině večerní, to vím že mi usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
7.6.21 06:21

@Leein je to zapeklity nekdy prijit na ten figl na vlastni dite… ;) tak pak jedine snad to nositko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
7.6.21 08:29

A neboli ji bricho, kdyz tak rve? Ja mam teda dvoumesicni a ta spi vetsinu dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.6.21 07:37

Takhle mi spala dcera a to samé opakuje i druhorozený :D. Neumí přejít do další fáze spánku, pomáhá leda jedoucí kočárek a nosítko. Oba byli po těch 30 minutách protivní, uřvaní, protože jim to nestačilo, měli lehký spánek. U dcery jsem se z toho hroutila, u syna to beru víc sportovně. Časem to přešlo a teď spí dcera přes den i 3 hodiny vkuse. Vydržte, je to na palici, celý den uspávat přetažené dítě, ale ať víte, nejste sama. V okolí jsme za exoty :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat