3 měsíční miminko nechce pít z flašky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 13:53

3 měsíční miminko nechce pít z flašky

Tři měsíční miminko je zatím plne kojene, ale poslední týden nemám dostatek mlicka, abych malého plně zasytila. Odsavam a dávám mu to přes láhev, ptz úplně nevypije tolik, jak by měl, mlíčko mi zůstává, a on má po chvíli hlad.. Když mu dám mlíčko přes láhev, nechce.. I když mu dám umělé, nechce.. Pije přes den málo, zkouším všechno, přes stříkačku, hadickou přes prso.. Nic. I když pije přes prso, tahá chvilku, pak na mě koukne, usměje se a už nechce.. 😏.. Nevážím, nechci.. Dělala jsem to u dcery a dopadlo to tak, tě byla už od prvního měsíce dokrmovana na UM.. Když už, vážím max. Dvakrát za týden.. Váha ukazuje, že přibývá..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12496
5.1.22 14:00

Však mu dej znovu z prsa až bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
5.1.22 14:01
@Anonymní píše:
Tři měsíční miminko je zatím plne kojene, ale poslední týden nemám dostatek mlicka, abych malého plně zasytila. Odsavam a dávám mu to přes láhev, ptz úplně nevypije tolik, jak by měl, mlíčko mi zůstává, a on má po chvíli hlad.. Když mu dám mlíčko přes láhev, nechce.. I když mu dám umělé, nechce.. Pije přes den málo, zkouším všechno, přes stříkačku, hadickou přes prso.. Nic. I když pije přes prso, tahá chvilku, pak na mě koukne, usměje se a už nechce.. 😏.. Nevážím, nechci.. Dělala jsem to u dcery a dopadlo to tak, tě byla už od prvního měsíce dokrmovana na UM.. Když už, vážím max. Dvakrát za týden.. Váha ukazuje, že přibývá..

A proč mu to nutíš? Je nějaký dehydrovaný nebo málo přibírá na pravidelných kontrolách? Jestli ne, tak si nekaž kojení! Děti v tomto věku jsou schopné napít se mnohem efektivněji a rychleji, nebo má zkrátka období, kdy tolik nechce. Pokud máš pocit, že nemá dost, tak až se ozve (klidně za půl hodinky), nakoj ho znovu. Na UM se vykašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1659
5.1.22 14:05

Jak poznáš, že nevypije, kolik by měl? Kolik je vůbec ta „norma“? Mléko ti zústává? Jako kde? V prsech? No jasně, mléko se totiž tvoří i během kojení. A když se pak chce po chvilce znovu kojit, tak mu nechceš dát proč? Dnes už se ví, že se děti nemají kojit podle nějakých hodinek, ale podle jejich požadavků, protože se nekojí jen na hlad, ale i na žízeň nebo prostě jen tak když chtějí být blízko maminky. Navíc, čím víc a častěji ho budeš kojit, tím víc se ti mléka bude tvořit - laktace se vždy po pár dnech upraví podle potřeb miminka.
Když budeš dávat mléko lahví, povede to postupně tak akorát k odstavu (jako píšeš, že to bylo u prvorozené dcery - což jestli dobře chápu, nechceš). Pokud dítě přibývá na váze není nejmenší důvod ho nijak přikrmovat lahví :nevim:

Příspěvek upraven 05.01.22 v 14:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55424
5.1.22 14:07

Pokud přibírá a má dost pročůraných plen, tak nemá málo mléka. To, že se chce kojit častěji, nemusí souviset s hladem, ale třeba je to jen období, potřebuje tvou blízkost… nebo kolem tří měsíců typický růstový spurt. Zvyšuje si produkci sám častým sáním, takže nejlepší, co můžeš udělat, je přikládat dle jeho potřeby, ono si to sedne.
Koneckonců ani to, že mezi kojeními dokážeš odsát, rozhodně není důkazem nedostatku mléka. Ale tak nějak bouráš ten systém, který si příroda zařídila.
Pokud bys mu přesto chtěla dávat mimo kojení, tak moje dítě, které se do svých tří let ještě nikdy nenapilo z dudlíkové lahve, se už takhle od miminího věku dokázalo napít z malé tenkostěnné panákovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:17

@unuděná to asi ani ne.. Ale je uknouranej, strká si prsty do pusy a tak si říkám, jestli nemá hlad.. Je pravda, že včera byl na očkování, tak asi to ještě má vliv, že je unavený a protivný.. 4mesicku máme za tři týdny.. Tak uvidíme, co váha a hlavně MUDr.. Jinak on nepláce.. Občas má to svoje, že záplace, jinak je usměvaví a prijde mi i spokojený.. Ale že od rána tomu kojení moc nedal.. Spíš vůbec..

• Citovat
  • Nahlásit
22930
5.1.22 14:19
@Anonymní píše:
@unuděná to asi ani ne.. Ale je uknouranej, strká si prsty do pusy a tak si říkám, jestli nemá hlad.. Je pravda, že včera byl na očkování, tak asi to ještě má vliv, že je unavený a protivný.. 4mesicku máme za tři týdny.. Tak uvidíme, co váha a hlavně MUDr.. Jinak on nepláce.. Občas má to svoje, že záplace, jinak je usměvaví a prijde mi i spokojený.. Ale že od rána tomu kojení moc nedal.. Spíš vůbec..

Tak jak začne kňourat, znovu ho přilož k prsu :nevim: Pokud nebude chtít, nemá hlad, ale prostě jiné trápení - a to flaškou nevyřešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:21

@vedma007 když zmacknu prs, tak mléko až vystrikne.. Tak jestli má i tu sílu tahat.. To ano, u druhého dítěte kojím dle jeho potřeby a i délku, od porodnice byl schopnej být na prsu i hodinu… U dcery jsem to dodržovalila každé tři hodiny a 20 minut kojení.. Pak to dopadlo, jak to dopadlo 😣. Nerada bych, aby byl pak dehydrovanej🙄.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:24

@unuděná zkouším i mu dát mazlíček do pusinky, jestli se chytne, podle toho i poznam, jestli má hlad.. Ale asi opravdu nemá, ptz prst taky nechce.. Teď si tu hraje a vypadá spokojeně.. Tak snad se to během pár dní srovná, už delší dobu to takhle trvá 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
22930
5.1.22 14:28
@Anonymní píše:
@unuděná zkouším i mu dát mazlíček do pusinky, jestli se chytne, podle toho i poznam, jestli má hlad.. Ale asi opravdu nemá, ptz prst taky nechce.. Teď si tu hraje a vypadá spokojeně.. Tak snad se to během pár dní srovná, už delší dobu to takhle trvá 🙄

Neboj, to bude dobré, ale zahoď tu flašku. Pokud by byl nějaký vážný důvod dokrmovat (dehydratace, ubývání na váze), tak jedině nějakou alternativní metodou (lžička, stříkačka apod.) - pokud chceš udržet kojení. Děláš to skvěle - nabízej prso kdykoli jeví známky hladu či žízně a on určitě dobrovolně hlady nebude :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1659
5.1.22 14:29
@Anonymní píše:

Ve 3m ho klidně už můžou začínat trápit zuby, které se mohou už uvnitř dásní pomalu tlačit. Anebo prostě jen už objevil svoje ručičky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:50

@vedma007 ručičky už má v pusince snad od prvního měsíce 🙄 🙈. Říkáme si to samé že asi zoubky, ale MUDr že ne.. Že je ještě moc brzo.. Vůbec ji neposlouchám, ptz posledně říkala, že je na hraně s váhou.. A u holky, ze začátku, že právě neměla tu správnou váhu atd.. A teď, že moc nemluví.. Že máme za tři měsíce zavolat, jestli se to už u ní zlepšilo.. Prostě jede podle tabulek.. 😏. Dcera bude nejspíš po mě, v jejím věku, jsem toho taky moc nenamluvila.. Jsou ji dva roky.. Ale když něco chce tak si to řekne..

• Citovat
  • Nahlásit
16753
5.1.22 14:54

Prosim te neblbni, mlika mas dost. Jen se meni produkce. A prckovi uz staci tahat chvili a je zasyceny rychleji, uz je vetsi.
Kliiid.
Normalne koj na pozadani, hlidej pocurane pleny a pohoda.

Jestli je vic uknourany po ockovani, tak to proste byva, no.

Příspěvek upraven 05.01.22 v 14:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 14:55

@unuděná moc děkuji 😇. Měla jsem tu i LP, kdsz synovi byli asi tři týdny.. Říkala že mu to moc neteče a nechala mi tu lahvičku a k tomu to novorozenckou sondu, ale zatím jsem ji nevytahla, pořád doufam, že to ještě chvilku půjde 🙏. Holka je léčena na panvicky(v jejich dvou měsíců jsme byly v nemocnici), a to už jsem dávala um, syn je to samé, ale zatím se drží a tak bych ráda dával mm, ptz v tom je nejvíc vitamínů.. A nerada bych, aby dopadl jako dcera, co do dnes bere stále léky, aby neskončila zase v nemocnici.. Za tři měsíce máme opět Kontoelu na nefrologii, tak doufám, že už bude v pořádku, jinak už to budou řešit nějak operativně 🙄 😣

• Citovat
  • Nahlásit
16753
5.1.22 14:59
@Anonymní píše:
@unuděná moc děkuji 😇. Měla jsem tu i LP, kdsz synovi byli asi tři týdny.. Říkala že mu to moc neteče a nechala mi tu lahvičku a k tomu to novorozenckou sondu, ale zatím jsem ji nevytahla, pořád doufam, že to ještě chvilku půjde 🙏. Holka je léčena na panvicky(v jejich dvou měsíců jsme byly v nemocnici), a to už jsem dávala um, syn je to samé, ale zatím se drží a tak bych ráda dával mm, ptz v tom je nejvíc vitamínů.. A nerada bych, aby dopadl jako dcera, co do dnes bere stále léky, aby neskončila zase v nemocnici.. Za tři měsíce máme opět Kontoelu na nefrologii, tak doufám, že už bude v pořádku, jinak už to budou řešit nějak operativně 🙄 😣

Opravdu bud v klidu, aby ti jen tak zmizelo mleko, to je fakt vyjimecne.
Vubec neni duvod panikarit nebo jakkoliv prestavat s kojenim.
Proste koj, koj, koj, tohle vsechno je uplne normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat