3 měsíční miminko odmítá MM i UM

28.11.19 17:26

3 měsíční miminko odmítá MM i UM

Dobrý den. Prosím, poradí mi někdo, jsem už dost zoufalá :(. Mám 3 měsíčního chlapečka. Porodní váha byla 3740g. Byl plně kojený. Kojila jsem přes den po 3h a v noci po 5h. Krásně přibýval ( prý až moc). Mléka jsem měla na rozdávání. Ve 2 měsících jsem dostala první MS a malý měl šílenou koliku až jsme museli do nemocnice. Týden na to jsme byly na prvním očkování a od té doby mám problémy s kojením. Malý se vzekal a málo pil. Zkoušela jsem mu dát UM, které poprvé vypil 30ml a pak už odmítal. Na další kontrole mi doktorka řekla, že málo přibývá. Provedli jsme kontrolní kojení a malý vypil jen 110ml, což je prý málo. Doporučili mi po kojení dokrmit cca 50ml UM a dali mi homeopatika na podboru tvorby mléka. Začala jsem i častěji kojit (teď každé 3h). Malý mi UM odmítá, vyzkoušela jsem Nutrilon, Bebu i Sunar a nic. Zkoušela jsem i různé flaštičky. Nic méně mléko se mi zase začlo tvořit. V jednu chvíli to už vypadalo dobře, ale pak najednou se začal zase vztekat a vzpouzet, když mi vydrží 5min pít, a to z obou prsou, jsem ráda. Po kojení si začne rvát pěstičky do pusy, ale nebřečí, tak ho nechám. Často se mi stává, že nevypije nic. V noci pije krásně, ale ráno je to vztekání zpět. Ještě když se probudí tak hodně prdí a má průjem a to pokaždém probuzení. Poradí mi prosím někdo co s tím? Nemůže být teď zase přejedený? Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1328
28.11.19 17:34

Může to být “jen” nějaký bojkot.. když ti pije hezky v noci, přes den ho uspi a prikladej k prsu v polospanku. My teď taky bojujem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 17:38

To jsem zkoušela, ale to taky nechce. Jakmile s ním hnu, tak se plně probudí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6849
28.11.19 18:32

Můžou to být zuby. Naší malé lezly už na dvouměsíční prohlídce, ale doteď není žádný venku. Průjem k tomu měla taky a málo jedla, je na UM, takže vím, že většinou vypila 1/2 normální dávky. Během týdne se to upravilo do normálu. U syna si ale pamatuji, že bylo taky období, kdy přes den nechtěl a vztekal se. Může to být i bříško, většinou se pak odtrhnou a nechtějí dál pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7177
28.11.19 20:06

@Iveta-26 Vypada to na klasicky bojkot. Priprav se na to, ze to muze (ale nemusi) trvat i delsi dobu. Pokud to predtim pribyval dobre, tak ma zasoby a docasne pomalejsi pribirani nevadi. U nas trval bojkot 2 mesice, syn taktez odmital UM i jakykoliv jiny dokrm. Pil spatne i v noci, i kdyz o neco lepe, nez ve dne. Pil 5 minut max., spis mene. Casto se nechtel ani prisat, musela jsem ho navadet pres dudlik. Jeden mesic pribral snad 130g, ale dr. to nehrotila, ze zacatku taky pribiral nadstandardne, rikala, ze dokud tam nejaky prirustek je, tak mam resit jen s laktacni. Ta mi bohuzel moc nepomohla, nicmene jsme to nejak prekonali, syn pak zacal pit zase lepe a lepe, az se z nej stal zase prsomil a vahovy ubytek zase fofrem dohnal. Zpetne jsem rada, ze jsem nestresovala s nejakym castym vazenim a nucenim syna do UM, nejspis bychom si prodlouzili trapeni. Nejdulezitejsi, i kdyz zaroven nejtezsi, je udrzet nervy na uzde a pokud mozno stresovat co nejmene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 20:52

@Aduš8 ty zoubky nás taky už napadli, ale přišli nám to moc brzy :mrgreen:

@Hoa Mai taky už jsem to řešila s laktační poradkyni, dokonce se dvěma a ty mi řekli, že malého přikládám dobře a že dál s tím nic moc nenadělám :(, vážení taky nehrotim, to bych se z toho musela střelit. UM mu dělám jen někdy, jen když vím že toho moc nevypil, ale stejně pak jenom cucku žmoulá v puse, tak mu ji vezmu :lol:… Je to síla nechci aby měl malý hlad :(, už aby mluvil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama