3. měsíční miminko začalo ublinkávat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetraT94
Nováček 9 příspěvků 15.01.19 12:26
3. měsíční miminko začalo ublinkávat

Milé maminky, jdu si za vámi pro radu. Máme doma tříměsíčního chlapečka, od třetího týdne jsme na UM, vyhovuje nám klasický Hipp. Do cca minulého pondělí pil 150 ml po třech hodinách, občas měl hlad dřív, někdy vydržel o trochu déle, když jsme byli třeba venku a spal v kočárku. Minulé pondělí jsme se rozhodli trochu zatestovat a začali jsme mu dávat 180 ml po 4 někdy i 5 hodinách. A v pohodě. Ale nějak o víkend, možná už v pátek, nejsem si jistá, začal hodně ublinkávat. Respektive, co je to hodně. Dřív neublinkaval, občas se stalo, že jen opravdu malinko, ale byly dny, kdy vůbec. A těd několikrát mezi každým jídlem. Tak jsem si myslela, že jsme ho přecpaly a tak jsme se večera vrátili opět ke 150 ml s tím, že dodržujeme dal 4 hodiny, při jídle dáváme odkrknout i v průběhu, ne jen po jídle. Ale i tak stále ublinkávame. Do toho máme doma veselo, manžel i já jsme dost nachladlí a malému včera vyrostl již druhý zoubek… Nicméně zpět k tématu, napadá vás co s tím? (zkusit Hipp anti reflux? ) Nebo je to prostě běžné a tak jako to začalo, tak to i přejde? Předem moc děkuji za vaše reakce. :)

Reakce:
Jassmina
Stálice 71 příspěvků 15.01.19 12:33

@PetraT94 jste nachladlí, to může byt i tím nebo mu to nesedlo. Moje dítko ublínkává jen když se přejí, takže bych to do něj necpala (on si řekne). Nehrotila bych to. Sama píšeš, že testuješ. ;)

Janakatabara
Kecalka 212 příspěvků 15.01.19 12:34

Ty jo, ve 3m 2 zuby, to je rychlík…nezačal se více hýbat? Zkoušet se přetáčet, víc hýbat rukama a nohama? Jestli neublinkává z toho? Nebo i z těch zubů…víc slinní, tak se mu třeba to mléko vrací…

PetraT94
Nováček 9 příspěvků 15.01.19 12:35

@Jassmina to mě také napadlo, zda to nemůže být reakcí na to, že teď doma prskáme. Přiznám se, že mě to trošku zaskočilo, protože na to nejsme zvyklí. :) no tak budu doufat, že se nám to brzy srovná zase do normálu.

Diana69
Kecalka 330 příspěvků 15.01.19 12:36

Myslím si,že to ustane..Může být nastydly a vrací se mu to. Dávala bych mu tech 150 a uvidíš…jinak je to rychlík.. ve 3.měsíci už dva zuby :D

PetraT94
Nováček 9 příspěvků 15.01.19 12:38

@Janakatabara on už se nám s jedním zoubkem narodil. Respektive narodil se s bouličkou na dásni a z porodnice jsme šli s prořízlým zoubkem :D :D mrska sebou hodně, pretáčí se ze zad na bok, na bříško mu to ještě nejde, ale když je na bříšku, tak se vždycky prekuli na záda. :)

PetraT94
Nováček 9 příspěvků 15.01.19 12:45

@Diana69 jo, my jsme byli překvapení, že se nám se zoubkem narodil a teď další zoubek? Nečekali jsme to :D ale ty noci, než se proříznul, stály teda za to, co hodinu vzhůru :(… Nicméně děkuju, budeme pokračovat ve 150 ml :)

terezkaaa1993
Povídálka 32 příspěvků 15.01.19 16:26

třeba to chytl od vás my teď taky bojovali s rýmou a kašlem a malá taky začala ublinkávat je to tím že vyblinkávala hleny

PetraT94
Nováček 9 příspěvků 15.01.19 18:04

@terezkaaa1993 děkuju, asi to tím fakt bude a řešila jste to nějak s doktorkou?

terezkaaa1993
Povídálka 32 příspěvků 16.01.19 08:17

ano poslechla si srdíčko kdyby náhodou ať něco nezanedbám dala nám kapičky na odhlenení a zvlášť na sklidnění kašle a odsávala sem nosánek teď sem byla na kontrole a říkala že ještě týden určitě bude vykašlávat tsže mě i ujistila že není nic špatného na tom že ublinkává jde to i pak poznat že sou v mléku hleny :) a někdy vykašle i strávené mléko:)

Bosorka0
Povídálka 22 příspěvků 18.01.19 11:19

U nas to bylo podobne, zacal ublinkavat az takhle pozdeji, kolikrat treba az po dvou hodinach po krmeni, tzn porad prevlikat apod. Mudra nam doporucila krmit casteji a po mensich davkach, coz u nej moc neslo, pze mi dycky pred nebo behem krmeni usnul :-D nepomohl ani nutriton ani gastrotuss, zlepsilo to delsi noseni po jidle a krk behem kojeni. Ted co mame prikrmy uz ublinkne jen vyjimecne :-)

PetraT94
Nováček 9 příspěvků 19.01.19 15:10

Tak nám paní doktorka doporučila Gastrotuss a pomohl :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >