3měsíční na UM, jí co dvě hodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:03
3 měsíční na UM jí co dvě hodiny

Milé maminky, pokusím se co nejlépe popsat naší situaci.
Synovi budou za týden 3 měsíce a s kojením jsme přestali před dvěma týdny (i přes veškerou snahu jsem přišla o mlíko). Jsme na Nutrilonu, dáváme mu 100 ml cca co dvě hodiny, když mu udělám 150 ml, tak si ublinkne a za dvě hodiny má stejně hlad. Náš problém tkví v přibírání. Před dvěma týdny poté co nám šel s váhou dolů měl 4900g, minulý čtvrtek měl 5300g, to nám doktorka řekla, že přibral až až a k dnešnímu dni má 6100g 8o
KDyž byl kojený, tak zhruba od šesti týdnů spal celou noc (od 20:30 do 6:00), ale po přechodu na UM se v noci vzbudí 3× (někdy i 5×!!!) a pokaždé má hlad. Suma sumárum jí 10× denně. Klidně vypije 120ml i 130ml, ale za dvě hoďky má zas hlad, tak proto dáváme jenom 100ml. Nemáme zkusit přejít na jinou UM? Jaké máte zkušenosti?
Nejvíc mě zaráží, že na MM spal celou noc i v době kdy už ho bylo málo (s bídou 40 ml).

Nejnovější recenze z kategorie Kojenecké mléko

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 27.09.14 23:09

Třeba spal vyčerpáním a teď to dohání…Pro mě by bylo určující, jestli roste taky do délky, pokud by měl mít najednou faldy jak sumo zápasník, asi bych hledala mléko, po kterém by vydržel sytý déle, ale pokud by nabíral i délku, brala bych to tak, že organismus dlouhodobě dostával málo a teď dohání

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 27.09.14 23:11

Je možné, že spal celou noc, protože nemel sílu. Ještě bych chvíli vydržela, možná má růstový spurt, nebo má malý žaludek, takže ji častěji a po troškách, nebo potřebuje dohnat, co zameskal. Zkus ještě aspoň 14 dní vydržet, snad se to zlepší :hug: :hug: A to že pribira moc to vůbec neposlouchej, děti na Um pribiraji víc, až bude běhat, tak všechno vybeha ;-)

Anes
Kecalka 330 příspěvků 27.09.14 23:12

Moje dcera na začátku na UM také jedla tak často… řídila bych se malým.

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:22

@Bibi239 do délky roste, od té doby co je na UM vyrostl o 2,5cm a faldy zatím nemá. S nedostatkem MM jsme se potýkali „jenom týden“, do té doby krásně přibíral a spal celou noc. Potom můj muž šel na operaci, já ve stresu, prcek začal bojkotovat kojení, mlíka ubývalo, odstříkávání se nedařilo :roll:
Zlaté kojení, vypil kolik chtěl a nic jsem neřešila. :)

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:23

@Ivaneska Taky mě napadl růstový spurt :) zkusím ještě vydržet a uvidíme…

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:24

@Anes a za jak dlouho se intervaly prodloužily?

Anes
Kecalka 330 příspěvků 27.09.14 23:27

@kaarcuulkaa To už si moc nepamatuji, ale dlouho chtěla ještě i v noci několikrát… ráda bych napsala přesně, ale nevzpomenu si. Jen si pamatuju, jak mi doktorka říkala, ať to natáhnu na 3h, že dělám otroka, ale nešlo to. Pak jsem to neřešila… Kolem roku jsem zase chtěla, aby jedla víc, ale to už je jiná story… alergie na mléko a malý nejedlík..

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 27.09.14 23:27

3m to zni jako rustovy spurt- deti vice ji a vice se budi. zkusit muzes i jine mliko- pokud zaznamenavas nejake neduhy jako boleni briska, velke zvraceni..mozna mu to UM zahusti trochou kase at to ma vice syte. Davala bych mu ted jak si rekne a pokud by extremne nabiral, tak znovu za mudrou. Mas Doma obyc.vahu? muzes si ho i vazit sama at vis. Jinak mas maly mel pred 3m 5100g a zroutik je to doted, ale vybehava vsechno. Skor, ze nas nesezere :mrgreen:

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:32

@svycarka neduhy jsem právě nezaznamenala a nerada bych pokoušela „štěstí“ s jiným UM. K doktorce jdeme v pátek na očkování, tak uvidíme. :roll: Váhu máme - kuchyňskou do 10kg, takže vážím pravidelně a to je možná to zlo, ale mám strach, aby zase nezhubnul. :nevim:
Myslíš, že bych mu to už tak brzo mohla zahustit kaší? A jakou? O kaších zatím nemám ani páru.

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 27.09.14 23:38

@kaarcuulkaa ty hele ja nevim jak v cesku, ale tady( a u nas musi byt urcite taky) jsou normalni kojenecke kase- bezmlecne od 4 mesicu, ale laktacka mi rekla, ze to zroutici muzou i od 3m. Kupovala jsem od HIpp- dobrou noc se to jmenovalo, ale presneji fakt nevim. Jakou mel maly porodni vahu? Jinak pokud maleho nic netrapi mliko nemen, mozna mu obcas dej detsky fenyklovy cajik at se vyprcka.

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 27.09.14 23:42

Jinak, me jak dochazelo mliko a byla jsem na poradne, tak mi ukazala, ze malej pribral jen 40gr za tyden. no masakr a pritom pekne spal a pekne pil MM. Takze Dostal UM a nemohl se ho dopit. Poradkyne mi rekla, ze je to ok.at mu davam jak si rekne. Srovnal se do tydne. pak klasika mliko UM dle navodu. Davala jsem Abtamil- cesky Nutrilon.

kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 27.09.14 23:51

@svycarka porodní váhu jsme měli 3800g a při propuštění z porodky měl 3430g. Zkusím se poradit s doktorkou o kaši a uvidíme. Díky za radu :)

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 27.09.14 23:55

@kaarcuulkaa 3m - 6100gr to je ok :palec: hodne stesti a tes se hromadu na prikrmu :mrgreen:

zoe546
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 28.09.14 01:46

Tipuju růstový spurt. Ale klidně dávejte víc ml, ublinkávání se nezbavíte - obě mé děti byli blinkací, mám pocit, že dcerka měla reflux - nikdy i přes můj apel nevyšetřena. Ustalo to růstem. U obou dětí jsem přikrmovala dřív než po ukončeném 4m. Bylo to i o 14 dní až 3 týdny dřív. Po lžičkách. Mrkvička a pod. Zprvu to nešlo, ale pak si zvykli a dlabali.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >