3měsíční podruhé nemocný :-(

4
15.2.16 20:46

3 měsíční podruhé nemocný :-(

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Máme tříměsíčního chlapečka a už je podruhé nemocný. Poprvé v 8mi týdnech, rýma i kašel, první den s horečkou. Dnes má opět zvýšenou teplotu 37,4 a chrapot. Rýmu má jen mírně a spíše vodovou. Jsem z toho špatná, že už tak malinký je tak nemocný. Zatím to není nic hrozného, snad se to nerozjede. Ale trápí mě to. Co dělám špatně? :( Uzavřeným prostorám se spoustou lidí se vyhýbám. Je pravda, že je denně v kočárku 2-3 hodiny. Ale vždy přiměřeně oblečen, tedy aspoň se o to snažím, ať mu není horko ani zima… Malý je kojen, pouze večer jedna dávka UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

381
15.2.16 21:47

@BaraKr vůbec se tím neptrap. Ty nic nedelas špatně. Je to tím počasím. Nás malej má půl roku a taky s tím máme problém. Ono spousty těch svinstev litá jen ve vzduchu a k tomu to blby počasí. Hlavně si nehazej vinu na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
15.2.16 21:51

Ahoj,
až se uzdraví, tak bych ty procházky zkrátila, dokud nebude teplo. Asi mu nedělají dobře ty změny teplot. Každý miminko to snáší jinak. Neboj, zas bude v pohodě :kytka: Jestli můžu poradit, tak dobrá prevence i podpůrná léčba je nakrájená cibule. Stačí dvě, dát na talířek do ložnice. Tím si krásně pročistí dýchací cesty přes noc. Nemyslím, že děláš něco špatně, jen je ještě oslabenej po tý první nemoci. Trvá to dlouho, než se z toho mrňousové vzpamatujou - vlastní zkušenost. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22694
15.2.16 21:57

Je to normální, jak ty bacily nevymrzli… hodně větrat, tu cibuli taky dělám. Spíš otužovat, jak přehřívat - ale ne nechat zmrznout v kočárku :D
A jak jste na tom s očkováním? Budu za rýpalku, ale nesouvisí to? Nemusí být, ale dost maminek si tu souvislost neuvědomuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7508
15.2.16 23:06

@BaraKr To je tím blbým počasím, přesně, jak píše @Aries6, bacily nevymrzly. Můj dvouletý syn, narozený na konci listopadu, nebyl doteď nemocný a to jsme chodili denně ven od narození, kolektivu a MHD jsme se nidky cíleně nevyhýbali a od 16m chodí do jesliček. Takže měl hromadu příležitostí nachytat bacily. Ale onemocněl poprvé až letos. Zato náš pětiměsíční má taky věčně nudli u nosu, teplotu měl jednou, nic hrozného, ale oproti staršímu synovi, když byl v tomto věku, vidím rozdí. Špatně neděláš nic, nevyčítej si to. Posilujte imunitu, je super, že kojíš, a choďte dál ven, ale snažte se chodit tam, kde nejsou lidi, ideálně pokud máte v dosahu nějaký les, pole, atp. prostě tam, kde na sebe lidi neprskají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
16.2.16 01:27

@Aries6 Ockovan poprve pred ctrnacti dny. Hexavakcinou. Po ockovani bez reakce. Souviset to asi muze. Taky me to napadlo. Ale zkusenost nemam, je to moje prvni, tak ve vsem trochu tapu :)

Holky moc dekuji za uklidneni. Cibuli vyzkousim. Snad se nam nerozjede nemoc. Ted jsem merila a uz bez teploty, tak uvidime. A budu doufat, ze je to pocasim a ze z toho maly vyroste…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58682
16.2.16 06:42

@BaraKr neřeš, to se prostě stává :think: :think: pokud jsou 2-3 h denně v kočárku fakt venku a né třeba v nákupáku, tak to je v pohodě.. ho to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama