3 otázky ze života

114
19.10.19 22:20

3 otázky ze života

Ahoj, řeší se tu různé situace a mě by na vás zajimaly 3 otázky, jak to máte vy a jak je řešíte?

1. Co si myslíte o tom, když máte nejlepší kamarádku, která se poslední dobou skoro neozve? Nezeptá se na vaše dítě ani na to, jak se máte vy? Mluví jen o sobě a svém dítěti a problémech?
Když máte svátek, nepopřeje vám. Když má vaše dítě narozeniny, nepopřeje mu? Ale na oslavu jejího dítěte, vyžaduje vaší přítomnost.

2. Jste černá ovce rodiny. Nedokáží překousnout, že jste v něčem lepší a máte lepší vzdelání? Nikdy jste se nad nikým nepovyšovala a na nic si nehrála. Vždy jste chtěla pomoct a poradit. Zklidila jste za to jen kritiku, protože jste, dle nich, arogantní všeználek s údajně víte o životě prd. Jak to řešit a vyrovnat se s tím?

3. V čem se realizujete a rozvíjíte?

Děkuji ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
19.10.19 22:26

Pro tebe je ale spíše důležité, jak to řešíš ty :think:
Dnes jsem svým kamarádkám napsala, že jsou egoistky, že se mě půlroku nezeptaly, jak se mám a ještě mě automaticky vyšouply z přípravy dárku pro další. Omluvily se mi, ale nečekám, že se to zlepší. Nemůžu s tím dělat nic, tak budu myslet na něco jiného. Tohle kamarádství už se asi vyčerpalo. Pokud se budou ozývat, tak budu ráda pokračovat :nevim:

černá ovce nejsem, tvůj dotaz je manipulativní a dost bolestínský, navíc mám pocit, že už to tady bylo :think:

momentálně se rozvíjím do šířky :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
18484
19.10.19 22:27

Nežiju podle druhých a „co by tomu lidi řekli“. Ad tři dřív cestování, práce teď syn :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99274
19.10.19 22:31

1.kamarádka je zřejmě zahleděná do sebe a do svého dítěte. Buď ji to říct, nebo pokud to nestojí za to, přejít to.
2.asi neřešit, hodit to za hlavu. Ty víš, jak to je, že se nepovyšuješ a myslíš to dobře. Nemá cenu to druhým vymlouvat.
3.realizuju se ve studiu a v četbě knih.
Jestli tě zajímá přímo co studuji, napíšu v SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 22:32

1, nebyla by to kamarádka..
2, neřešit
3, rozvíjím se sama v sobě… Tim, že umím naslouchat sama sobě

• Citovat
  • Nahlásit
4095
19.10.19 22:38

1.neresim co si mysli ostatni a nevytvarim si domnenky
2. dtto
3. v cemkoliv co mi umoznuje mit klid v dusi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16391
19.10.19 22:45

Hele a jseš si opravdu jistá, že jsi taková hvězda, za kterou se tu prezentuješ, že není důvod, čím rodinu a kamarádku prudíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6084
19.10.19 22:46

@Emmi02 1. Je to nejlepší kamarádka, takže předpokládám, že se znáte dlouho, hodně toho o sobě víte, jste k sobě otevřené, takže odpověď, proč se kamarádka chová, jak se chová, musíš sama vědět nejlépe, ty ji znáš. Každopádně nejlepší kamarádka by se měla chovat jinak, těžko říct proč se náhle změnila, nejlepší by bylo se jí zeptat. 2. Pokud tě rodina kritizuje, že jsi vseznalek, už bych se na tvém místě k ničemu nevyjadrovala, ať si dělají co chtějí, ty si taky žij po svém, není potřeba se líbit každému. 3. Nějak už nemám potřebu se moc rozvíjet, volný čas nejraději venuju rodině a pokud sobě, ráda si čtu, nebo sportuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
19.10.19 23:04

1. Mam dve kamaradky-jedna s detmi druha bezdetna. Nekdy si zapomenem poprat. Nedelame z toho vedu- poprejem si zase jindy. Mame se rady
2.Nevyzadane rady nedavam ani ze sveho oboru nikomu ani rodine. Pokud nekdo neco potrebuje, udelam co muzu. Mame tak dobre vztahy
3 Mam dve deti. Rozvijim jejich schopnosti. Sama cvicim a ucim se novy jazyk, kdyz nekoukam na emimino

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
20.10.19 00:11

1. Neprochází nějakým náročnějším obdobím?
2. Jseš si jistá, že to tak opravdu je? Jinak neřešit a žít podle sebe.
3. Psaním pohádek :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
20.10.19 08:20

@Emmi02

1. zapomínat je lidské. Ve víru povinností zapomeneš lehce i Ty.
  1. neřešit, povznést se nad to.
  1. realizuju se při zahradních úpravách.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
20.10.19 08:32
@Ou píše:
Hele a jseš si opravdu jistá, že jsi taková hvězda, za kterou se tu prezentuješ, že není důvod, čím rodinu a kamarádku prudíš?

Nedělám ze sebe hvězdu, jen mě zajímá názor ostatních. Nic ze sebe nedělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.19 12:11

1. Zvážit, jestli z přátelství máte něco i vy, případně jestli máte to, co potřebujete a vyplatí se vám kvůli tomu překousnout její nedostatky. Přátelství je dobrovolné. Osobně mám i kamarádky, se kterými jsme v kontaktu jednou za pár měsíců/let, jsou to pro mě kamarádky na celý život. Narozeniny a svátky neřeším ani u sebe, ani u nich a jejich dětí, ale když si řeknu o pomoc/radu, případně naopak si řeknou mně, vždy si vyjdeme vstříc.

2. Zařídit si svůj život podle svých představ, toho se držet. Nekecat jim do jejich života a pokud třeba dělají chybu a nechtějí si nechat poradit, nechat je. Neříkám přestat se snažit vycházet po dobrém, naopak, ale spíš přestat být na jejich názorech a postojích závislá a netrápit se tím, že možná vás a vaše zkušenosti nerespektují na 100 %.

3. Dost zásadní je pro mě vztah s mojí ženou, investuji do něj hodně energie a času, až přijdou děti, je mi úplně jasné, kde se budu v tomhle směru realizovat dál. Holt jsem rodinný typ. :) Kromě toho se snažím vzdělávat/zlepšovat v tom, co mě baví, i když mi to třeba nejde. Piano, kytara, jazyky, sport…

• Citovat
  • Nahlásit
8216
21.10.19 12:23

1. Tak pokud neni v reseni nejake zavazne onemocneni, kde jsem kamoskam samozrejme rada vrbou i oporou, uplne me rozvoj jejich deti nezajima a stejne tak nepredpokladam, ze je by zajimala posledni pisemka z deskriptivy meho potomka. Bavime se o detech vicemene vseobecne, nerozebirame kazdy prd, znamku, prvni slovo atd. Nicmene pokud je jakykoliv prusvih, vime, ze staci zavolat. Sve svatky a narozeniny slavime, u deti se to vicemene miji, protoze je mame v rozdilnem vekovem rozpeti. Takze poprejeme (ale ne na den presne) a kdyz se zrovna vidime, pridame nejakou drobnost. Ale neresime to. Darky jsme si vlastne (detem) davaly jen pri jejich narozeni.
2. Tohle je strasne tezke urcit. Opravdu. Muze tam byt tvoje precitlivelost, vseznalkovstvi a jajinkovstvi, ale i urcite pocity menecennosti, zarlivost, pripadne forma zavisti na druhe strane. Nevim.
3. Cetba, sport, kultura, jazyky, ale treba i naprosto neintelektualni vizazistika :lol:. Toho je!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat