3 roky a 3 zubní kazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 05.06.15 09:11
3 roky a 3 zubní kazy

Třiletý syn má 3 zubní kazy :( přitom sladké nejí přesmíru, zuby čistíme pravidelně každý den zubní pastou Elmex, po vyčištění nejí a vždy pije jen holou vodu, ne nic sladkého. Já ani manžel nemáme velkou kazivost…Vyčítám si to, co dělám špatně? Nemůžeme to být i tím, že do 2,5 let pil z lahvičky každé ráno sunar?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 05.06.15 09:18

A kde má ty kazy? Na předních zubech nebo na stoličkách?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 05.06.15 09:20

Těžko říct..myslím že je to spíš genetický. můj 5 letý má zuby pěkný, a 3 letý už má 1 zub venku, pro az, a několik dalších kazů..přesný počet možná zjistíme za chvíli na zubním :? pokud otevře pusu :roll: může to být třeba ob generaci, nebo tak.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 05.06.15 09:23

Ja mam taky spatny zuby a to cistim a cistim. Taky mam 3leteho a budu ho objednavat, tak jsem zvedava

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 05.06.15 09:24

@Zuzlounek A co zpětně… olizování dudlíku, lžiček, odkusování z vašeho jídla apod.? :think:

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 05.06.15 09:24

Rozhodně to není geneticky dané, problémy se zuby se nedědí, vše je dáno stravou a nedostatečnou zubní hygienou… Zabijáky jsou šťávy, džusy a sladké obecně…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.15 09:25

Dceři se začaly kazit zuby asi měsíc po dobrání ATB v pěti letech. Do té doby žádný kaz. A měla najednou plno kazů během půl roku. Nyní zase už žádné kazy nemá. I zubařka říkala, že to může být tím. Sama už z toho byla nešťastná, když jsme tam přišli zase se zkaženým zubem.

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 05.06.15 09:27
@Moucharda píše:
Rozhodně to není geneticky dané, problémy se zuby se nedědí, vše je dáno stravou a nedostatečnou zubní hygienou… Zabijáky jsou šťávy, džusy a sladké obecně…

Vidíš, já měla v práci kolegu, který si zuby nečistil, denně vyžahnul dvoulitrovku coca coly a zuby měl bez jediného kazu a krásně bílé… :nevim:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 05.06.15 09:30

@Moucharda Myslím, že nemáš pravdu. Mám známou, která má opravdu vysokou kazivost zubů, nepije nic sladkého, obvykle vodu, 1× denně neslazenou kávu, někdy bylinkové čaje. Sladkému nijak neholduje a čistí si zuby po každém jídle i v práci, protože prostě s kazy už spoustu let neúspěšně bojuje. Utratila majlant za speciální kartáčky, pasty, samozřejmě i za zubaře, ale její problém vyřešen není. Můj děda si zuby čistil leda před návštěvou doktora, což bylo jednou za pár let, pil domácí šťávy a slazený čaj, jedl všechno a když byl v nemocnici, sestřičky mu nechtěly věřit, že nemá vyndávací protézu, protože neměl jediný kaz a zuby měl všechny svoje. Můžeme ovlivnit hodně, ale všechno ne.

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 05.06.15 09:30
@Moucharda píše:

Vše určitě není dáno stravou a nedostatečnou zubní hygienou - my čistíme zuby všem dětem stejně, jedí i pijí stejně, a přesto má pětiletý krásné zuby jak perličky a čtyřletý má dva kazy. Z naprosto mně nepochopitelných důvodů, protože o zuby se jim staráme vzorně :nevim:

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 05.06.15 09:33

No ono je hodně důležitý si nečisit zuby HNED po pití nebo jedení sladkého apod., co narušuje zubní sklovinu. Je lepší si ústa vypláchnout čistou vodou a zuby čisit až tak třebas za hodinku.
Ono, jak to kyselé narušuje tu zubní sklovinu, tak tím třením toho kartáčku se prý ještě víc ta zubní sklovina naruší.

Katche
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 05.06.15 09:50

Tak mi vysvětli, jak je možný, že jedno dvojče (dvouvaječné) má zuby skvělý a druhé má kazy už ve 3,5 letech. Jí stejné věci, čistí si zuby stejnejma pastama…
To samý já a můj muž. Poslední kaz jsem měla někdy v šestnácti, zuby si čistím, to jo, ale miluju sladký, rozhodně tu zubohygienu nepřeháním. Můj muž chodí třikrát ročně k hygieničce, na zuby má a používá několikero kartáčků, opečovává, sladkýho sní nak třetinu a zuby má o třídů horší a kaz každej rok novej.
ono je to totiž taky o mezizubních prostorech, schotpnosti vstřebávat minerály a tak.
Takže kecy na téma stačí si čistit zuby a nežrat sladký jsou mimo. jako něco zachráněj, ale není to samospasitelný.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 05.06.15 10:12
@Moucharda píše:

Podle me to geneticky je. Ja cistim, jak magor a zuby mam hrozny ato mi neni jeste ani 30let. Sladke nejim, kartacek ma curaprox, mezizubni kartacky pouzivam, techniku mam spravnou a stejne se kazí. Mamce neni ani 50 a uz je bez zubu. Mamcin otec mel taky hrozny zuby.

mirecekblbecek
Závislačka 3439 příspěvků 05.06.15 10:15

Je důležité čistit zuby hlavně večer, já myslím, že to je hlavně hygienou, ale i tím, jak má tělo dostatek minerálů-tím jsou zuby odolnější a netvoří se tsk kazy, když se živíme hranolky a dorty a čistíme si zuby xkrát za den, přesto budou kazy velké, tělo je demineralizováno.

aquawoman
Kecalka 452 příspěvků 05.06.15 10:22

Zubní kaz je civilizační onemocnění a souvisí s příjmem průmyslově upravovaných potravin. Problém je získat z dnešní stravy vitamín K2 a D3 (ale taky mnoho dalších). Vit. K2 je třeba v másle a mléce, ale od krav, které se pasou na trávě. A to je v dnešním konvenčním zemědělství a průmyslu problém. Zdrojem vitamínu D, kromě sluníčka, jsou taky vajíčka, ale ne od slepic z konvenčního chovu.

nějaké základní info:
http://www.margit.cz/weston-price/
http://www.celostnimedicina.cz/…ko-dukaz.htm

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama