3 roky a Vojtovka? Cvičil někdo?

Anonymní
13.12.18 22:47

3 roky a Vojtovka? Cvičil někdo?

Mám syna, byl nedonošený, lehce hypotonický, ale vývoj kojence byl v pořádku, i když vše se učil později. Nějakou dobu upřednostňoval pravou stranu, ale později se to srovnávalo. Výkyv byl, že se asymetricky plazil, ale brzy přešel do lezení, tak se to Vojtovkou řešit nezačalo. Brzy mu budou tři roky, je drobný, 13 Kg. Vidím, že má nohy do X, ne úplně souměrně, bříško trochu „vyvalené“, ramena dopředu. Pomůže mu Vojtova metoda, když s ním začnu cvičit až teď? Jakou máte zkušenost, jestli děti aspoň trochu spolupracují? Nevím, jestli by mohl spolupracovat, je to špatný věk. Možná při cvičení pouštět oblíbenou pohádku či mu dávat odměny typu samolepka? Nebo je to špatný nápad a nepůjde to?

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2091
13.12.18 22:55

Jde to,kdyz se mu to spravne poda,jako zabava a spolecny cas.Zalezi co vam rehabilitacni da za cviceni.Mam skoro 4letou,taky nedonosenou a hypotonickou,valgozita pat.Nyni dam dala jeste cviky na pater(nabeh na skoliozu)a rozestup brisnich svalu.Dcera se tesi denne na cviceni,starsi lezu vedle ni a dela to taky.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
13.12.18 23:04
@tini píše:
Jde to,kdyz se mu to spravne poda,jako zabava a spolecny cas.Zalezi co vam rehabilitacni da za cviceni.Mam skoro 4letou,taky nedonosenou a hypotonickou,valgozita pat.Nyni dam dala jeste cviky na pater(nabeh na skoliozu)a rozestup brisnich svalu.Dcera se tesi denne na cviceni,starsi lezu vedle ni a dela to taky.

A jedná se o Vojtovku, že se drží body? Není jí to nepříjemné? Cvičíte i v dobu, když se jí třeba nechce? Nevím, moc bych chtěla, aby posílil, ale nejsem si jistá, jak to půjde. Zkusit to ale musím. Právě mu to chci podat (až na to dojde) pozitivně, ale úplně vidím situaci, že se mu nebude zrovna chtít a já ho budu přemlouvat či nutit a už to bude pro něj něco negativního? Asi na to správná odpověď neexistuje, dobře, že se na cvičení vaše dcerka těší. :kytka:

 • Citovat
 • Nahlásit
4021
13.12.18 23:15

Pro trilete dite jsou rozhodne vhodnejsi jine metody, ktere vyuzivaji cviceni hrou. Vojtovka v tomto veku je obvykle nerealna zvlaste s ni zacinat…ale samozrejme zalezi na diteti. Navic pokud je to jinak zdrave dite (po neurologicke strance) a jedna se pouze o vadne drzeni tela tak vam urcite kazdy fyzio da jine cviceni ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
14850
13.12.18 23:22
@Anonymní píše:
A jedná se o Vojtovku, že se drží body? Není jí to nepříjemné? Cvičíte i v dobu, když se jí třeba nechce? Nevím, moc bych chtěla, aby posílil, ale nejsem si jistá, jak to půjde. Zkusit to ale musím. Právě mu to chci podat (až na to dojde) pozitivně, ale úplně vidím situaci, že se mu nebude zrovna chtít a já ho budu přemlouvat či nutit a už to bude pro něj něco negativního? Asi na to správná odpověď neexistuje, dobře, že se na cvičení vaše dcerka těší. :kytka:

Vojtova metoda jde v jakékoliv věku a úspěšně..cvičíme i teď v 5,5 letech a lepší než třeba bobath…i časově.
Dáš dítě do pozice,30s jedna strana ,30s druhá a tak je to 4×-5× denně.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama