3. trimestr - natažení/natržení břišního/děložního svalu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anjeliik
Stálice 56 příspěvků 09.03.19 17:42
3. trimestr - natažení/natržení břišního/děložního svalu

Milé dámy, jsem 34tt, posledních pár týdnů vnímám ostrou bodavou bolest na pravé straně břicha, hodně nahoře, cca 5 cm pod podprsenkovým pásem. To místo dokáži přesně lokalizovat, vypadá to na nějaké únavové, mechanické vnitřní poranění břišní stěny. Dopoledne se to dá, s přibývajícím časem je to horší, hodně to táhne, když odpočívám, tak to není cítit, ale s dvouletým rarachem to jde obtížně. Když mi tím místem projede miminko v břiše, tak je to vážně síla. Doktorovi jsem to říkala, nic moc neviděl a říkal, že k těhotenství prostě různé subjektivní bolesti patří. Nemáte někdo zkušenost? Díky!

Reakce:
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 09.03.19 17:50
@anjeliik píše:
Milé dámy, jsem 34tt, posledních pár týdnů vnímám ostrou bodavou bolest na pravé straně břicha, hodně nahoře, cca 5 cm pod podprsenkovým pásem. To místo dokáži přesně lokalizovat, vypadá to na nějaké únavové, mechanické vnitřní poranění břišní stěny. Dopoledne se to dá, s přibývajícím časem je to horší, hodně to táhne, když odpočívám, tak to není cítit, ale s dvouletým rarachem to jde obtížně. Když mi tím místem projede miminko v břiše, tak je to vážně síla. Doktorovi jsem to říkala, nic moc neviděl a říkal, že k těhotenství prostě různé subjektivní bolesti patří. Nemáte někdo zkušenost? Díky!

Zrovna na tom místě, přesně jak popisuješ, mě taky občas cosi „bodne“ :nevim: Jakoby to tam tlačí, asi to je prostě růstem tý dělohy, všechno se tam teď všeho dotýká, žebra tlačí :nevim: Jinak jsem 30.tt a doma taky dvouleťák, o nějakým odpočinku si můžu nechat zdát. :lol: Určitě to s porodem přejde, musíme vydržet! :pankac:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18505 příspěvků 09.03.19 18:36

nekope tě dítě do podžebří?

Gvendolínka
Kecalka 167 příspěvků 09.03.19 18:46

Zkušenost mám úplně stejnou, akorát na levé straně. Jsem teď 38tt, už jsem se to naučila „nezatěžovat“, i když to tak úplně nejde. Teď už je to teda lepší, ale několik týdnů zpět jsem ležela na gauči a při otáčení mě v tom místě píchlo, jakoby taková řezavá bolest. Jako bych si ten sval natáhla. Od té doby mě to bolí, někdy víc, někdy míň. Nejhorší je to, jak říkáš, večer. Nepomůže na to nic, doktorka mi řekla to samé, co tobě. Prostě se ty vazy a svaly natahují, mně se tou dobou hodně zvětšilo břicho. Snaž se vyhýbat prudkým pohybům, hodně se šetři a ono se to časem zlepší. Je to jak když si natáhneš sval třeba na noze, pár dní bude trvat, než ta nejhorší bolest odejde. :hug:

anjeliik
Stálice 56 příspěvků 09.03.19 19:06

Je to konstantni bolest, prave jako kdyby tam bylo vnitřní poraneni, jen postupem dne je to horsi a horsi. Pripada mi, jako bych tam mela modrinu. Dite kope dost, ale nerekla bych, ze je puvodce. Je to jako kdyby se mi v tech místech bricho trhalo :/

ElucaK
Kecalka 318 příspěvků 09.03.19 19:16

Jsem také 34.tt a mám asi už týden to samé. Cca 10cm nad pupíkem, mírně vpravo. Kolečko o průměru 10cm bolí jak modřina. Ráno je to dobré, s aktivitou se bolest zvyšuje bez ohledu na tvrdnutí břicha. Přijde mi jako by tam bylo mimčo zakousnuté :lol: což není možné, je hlavičkou dolů. Možná vražená patička, netuším. Je to hodně nepříjemné. Nejvíce pomáhá ležet nebo se v tom místě lehce drbat :)
No mě je celkově už hrozně a jsem jak hroch, nejradši bych měla už po porodu :roll:

anjeliik
Stálice 56 příspěvků 09.03.19 20:33

@ElucaK naprosto souznim!

4u
Povídálka 46 příspěvků 09.03.19 20:49

mela jsem to stejne na leve strane, nemohla jsem jednu dobu skoro chodit. Nastesti to bylo prvni tehotenstvi, mohla jsem odpocivat a v praci jsem sedela za pc. Doktorka taky jen krcila rameny..

Váš příspěvek
Reklama