3 týdenní miminko a fenyklový čaj

16.5.21 09:46

3 týdenní miminko a fenyklový čaj

Ahoj holky,
Mám 3 týdenní holčičku, koupila jsem Fenyklový čaj od Sunárku, jsem spokojená, malá krásně spinká a není tak nevrlá.
Jen jsem četla že by měli miminka vypít cca 50ml za den.
Jenže mě mezi UM vypije třeba 50ml a nechce pustit takže vypije cca 200ml za den. Může ji to ublížit??
UM tím nenahrazujeme samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
276
16.5.21 11:01

Tak zrovna sladký čaj od Sunárku bych 3týdenímu miminku nedávala vůbec. Kup raději sáčkový od Lerosu, když ti nechce moc UM. Ten Sunárek je doslazený a když už tak pro starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.21 11:02

@Ivule86 mě UM neodmítá vůbec. Pije jak to, tak to. Bolelo ji hodně bříško tak jsme dali čaj a od té doby mi spinká hezky. Jen jestli ji neublíží to množství. Ale nakonec je to jen voda ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
16.5.21 12:24

Ty roszpustny hnusy bych dítěti nedala, ale tvoje věc. Tak ji dej do flasticky jen trochu aby nevytahla 50ml zároveň. Tak malý miminko podle mě tolik čaje nepotřebuje. A když už tak bych dělala sackovy čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
16.5.21 14:04

@Kateřina0000 A co je to za čaj? Není to ten „fenyklový nápoj“ se složením: Glukóza, maltodextrin, fenyklový prášek 2,84 % (maltodextrin, fenyklový extrakt), prebiotická vláknina Inulin (3%), vitamín C??? Který je vhodný od 4. měsíců dle výrobce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
16.5.21 14:06

@Kateřina0000 Jo a s fenyklem u dětí bych byla opatrná. Ono se to sice doporučuje a všichni to dětem cpou, protože to pomáhá s bříškem. Ale jsou i jiné názory, třeba https://bolavebrisko.cz/fenyklovy-caj/
Jinak ale firma HIPP (dělá ho v bio kvalitě) prý používá jenom fenykl s nízkým obsahem té problematické látky. Jiné firmy nevím, nezjišťovala jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.21 14:14

@pet p ano, fenyklový nápoj. Ale je tam napsáno 0+ od ukončeného 1.tydne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
16.5.21 14:19

@Kateřina0000 Možná jsem to špatně vygooglila. Důležité je, co je ve složení. Glukóza, maltodextrin… proč to dávat 3 týdennímu miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
16.5.21 14:36

Tak např. na některých kapsickach je taky napsaný že jsou vhodný od 4 měsíce a když si precteš slozeni tak je tam 15g cukru, který by dítě do roku vůbec nemělo jíst :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
16.5.21 16:00

Prosimte bud v klidu. Syn mel presne tento cajik a svete div se je zdravej a uz mu budou 2 roky. ;)
Jestli je maly po nem dobre a neodmita UM davej dál. ;) ted cekam druhe a zase ho budu kupovat. A mnozstvi nevadi taky mi takhle pil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 09:28

@KSŠO je spokojena, nemá tak nafoukle bříško, víc mi spí a UM neodmítá. Snížila jsem Teda ml, vypije mi tak 50/60 ml čaje a 70/80ml mlika. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.21 09:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
17.5.21 09:30

@Kateřina0000 Nojo, spousta cukru :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
17.5.21 11:04

@Kateřina0000
Ja si myslim ze to je v pohode. Me syn vypil zhruba taky tak. A pokud se ji potize zlepšili tak bych v tom pokračovala. ;)
Kdyby ti akorat pila mlika porad mene tak samozrejme sniz davku caje. Ale syn mi vypil mezi davkami taky zhruba tech 50ml. Davala jsem mu napít zhruba v polovině casu do dalsiho krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat