3 týdenní miminko nemůže zabrat

14.5.21 22:46

3 týdenní miminko nemůže zabrat

Ahoj holky, už jsem zoufalá tak jdu pro radu 😒
Mám 3 týdenní holčičku, v noci mi nechce usnout, kolem půl 8 koupeme, nakrmime, dám do postýlky a v tu chvíli je řev. Má stejný režim už od narození, jen teď poslední 3 dny mi nemůže zabrat. Je unavená, přes den mi spí pouze 4 hodiny.. Bříško nafouklé nemá, nic ji netrápí. Nevím co s ní, přes den usne třeba v autě nebo v kočárku ale v noci mi nechce usnout.. A když mi usne na 3 hodinky v noci, tak už po dalším krmení nechce usnout.. Jsme na UM ale nikdy jsme problém neměli. V zavinovačce se jí nelíbí, dudlíka plive, jist nechce, chovat taky ne tak už nevím 😭 Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7770
14.5.21 22:55

Jak poznas, ze to nejsou prdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.21 22:56

@Tarjei nepoznám samozřejmě. Prdí přiměřeně, ne moc, ne málo, řekla bych že akorát na miminko na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
14.5.21 23:40

@Kateřina0000 Zdravím, já mám dva měsíční kluky a zabrat je pro ně také problém. Dudlík chtějí, ale plivou ho. Nicméně ve chvíli, kdy ho vyplivnou tak už pusinkou hledají, kde je a pak řvou :lol:. Řešíme to tak že dudlikyn"podepřeme" usínáčkem. :lol: Vw dne je prostě nechám řvát, když jsou nakrmení, prebalení a mají dudlík, když už je to opravdu hysterický pláč, tak je dám do nosítka. Na prdíky dáváme kapičky Babycalm, je to neuvěřitelný zázrak, v noci kapičky používám, když nemůžou usnout, tak jim jednu kapsičku kapnu na dudlík a na pár minut je to uklidni, často během té chvilky zaberou a je klid. Jinak také jsme na UM. :palec:
Edit: ještě jsem zapomněla… Zavinovačky bojkotují a v kočáru i autě spí krásně, jen pak chtějí pořád "skákat a houpat " jako v autě a kočáru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2908
14.5.21 23:44

Mě tohle dělaly obě děti. Já to neřešila, lehla jsem si v obýváku na křeslo, hodila jsem si je na břicho, plácala po prdelce, pohupovala nahoru-dolu, hladila po hlavičce, pusinkovala, až usnuly. Většinou jsem si je nechala na sobě, i když už spaly. Pak jsem velmi, velmi opatrně přenesla do postýlky. Chlap někdy už říkal, že mám prcka uložit, že už spí, ale já věděla, kdy už je to ten tvrdý spánek, kdy se neprobere. Ale já si ty chvilky užívala, v těch třech měsících je to mimčo takový ňuňací… Syn občas ještě teď v skoro pěti letech, když je večer unavený, tak mě přijde zalehnout :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
14.5.21 23:49

Mohl se jí posunout režim, zkusila bych posunout celou večerní rutinu a dát spinkat dřív, nebo naopak později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
14.5.21 23:54

Maly taky nechtel v noci spat, ale u nej to proste byly prdy, kroutil se a tlacil. Taky mi prislo, ze prdi normalne, ale stejne nespal. Pres den nespal moc, 4 hodiny je luxus! Srovnalo se to cca ve dvou mesicich, jak se zacal vic hybat a to brisko polevilo, v noci spi krasne, ale u me, je kojeny, ale pres den spi 3× v rozmezi 3-30 minut :) :D jsou mu ted 4 mesice. Prdy uz zlobi spis vyjimecne, ale nemuzu rict, ze je to uplne pryc. Davam od zacatku jen biogaiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
15.5.21 07:00

@Kateřina0000 takhle malá mimca ještě nemají režim.. Když nemůže zabrat, najdi způsob, jak ji pomoct - v náručí, pritulit se k ní, uhoupat v kočáru, uspat např v šátku, hacce atd.. Existuje 1000 způsobu a každému vyhovuje něco jiného. Že prdi neznamená, že ji třeba to bříško neboli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 08:15

@martina.se V náručí málokdy usne, když už tak musím s ní nahodit tak 20km po bytě, v kočárku usne jen venku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2820
15.5.21 08:23

@Kateřina0000 nám pomohl ten velký gymnastický míč. Syna jsem dala do zavinovačky, sedla jsem si na ten míč a pohupovala :palec: do 5 minut byl tuhej.
Zachránilo mi to záda a ruce, protože před tím usnul jen, když jsem ho nosila po bytě a trvalo to třeba půl hodiny. Už jsem byla úplně vyřízená. Tohle strašně pomohlo. Doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
15.5.21 11:32
@Kateřina0000 píše:
Ahoj holky, už jsem zoufalá tak jdu pro radu 😒
Mám 3 týdenní holčičku, v noci mi nechce usnout, kolem půl 8 koupeme, nakrmime, dám do postýlky a v tu chvíli je řev. Má stejný režim už od narození, jen teď poslední 3 dny mi nemůže zabrat. Je unavená, přes den mi spí pouze 4 hodiny.. Bříško nafouklé nemá, nic ji netrápí. Nevím co s ní, přes den usne třeba v autě nebo v kočárku ale v noci mi nechce usnout.. A když mi usne na 3 hodinky v noci, tak už po dalším krmení nechce usnout.. Jsme na UM ale nikdy jsme problém neměli. V zavinovačce se jí nelíbí, dudlíka plive, jist nechce, chovat taky ne tak už nevím 😭 Máte někdo podobnou zkušenost?

Ja si myslim, ze ten rezim uz se mohl zmenit - deti rostou hrozne rychle a rezim se meni take rychle behem prvnich 6 mesicu (pak uz trochu pomaleji). Kolik hodin vam vydrzi vzhuru mezi spanky a jak dlouhe ma posledni bdeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
15.5.21 11:34
@kavenka píše:
@Kateřina0000 nám pomohl ten velký gymnastický míč. Syna jsem dala do zavinovačky, sedla jsem si na ten míč a pohupovala :palec: do 5 minut byl tuhej.
Zachránilo mi to záda a ruce, protože před tím usnul jen, když jsem ho nosila po bytě a trvalo to třeba půl hodiny. Už jsem byla úplně vyřízená. Tohle strašně pomohlo. Doporučuji.

Ja se omlouvam, ale s micem mam uplne opacne zkusenosti, nikomu bych to nedoporucovala - i na mici se daji znicit zada, protoze nekteri deti potrebuji pak houpat o hodne dele, nez 5 min., navic se z toho stava zavislost a pak se to musi odbouravat. Hodne deti pak se musi houpat na mici po kazde, co se v noci probudi… Mic fakt ne - nevidim na tom nic dobreho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
15.5.21 11:36

Jeste k tomu koupani - ne kazdemu diteti vyhovuje koupani vecer pred spanim, spoustu kojencu to spis nabudi a tak je lepsi koupat bud treba hodinu pred spankem, nebo rano, nebo pres den (vic si to i uziji)). I po koupani pak muze hodne kricet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 11:36

@Viki89 přes den mi usne cca na 20 minut, pak vydrží třeba hodinu a půl vzhůru, někdy 2 hodiny, někdy 3 ale to už pláče a je hodně unavená. Někdy usne na hodinu, pak je zase 2 hodiny vzhůru. V noci spí cca po 2 hodinách, někdy usne hned, někdy kouká půl hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 11:38

@Viki89 taky mi přijde že ji to vzbudí než uspi. Ale ve vaničce je hodná, zavřený oči, pak ji dám nakrmit, odrihnout, usne mi na rameni tak ji dám do postýlky až zabere, jakmile položím do postýlky, je vzhůru a chce pozornost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat