3-týdenní miminko - puchýřek na rtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 01.01.10 08:33
3-týdenní miminko - puchýřek na rtu

Holky,
potřebovala bych vaši radu. Malému se udělal na rtíku puchýřek. Myslela jsem, že to za den dva zmizí, ale ne. Nevím jestli to může být opar, já ani manžel jsme ho nikdy neměli, takže pořádně ani nevím jak vypadá.
Napadá vás co to je a jak to léčit ?

Děkuji !

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 01.01.10 09:04

Ahoj,to není opar,je to otlačená pusinka od kojení nebo láhve. :-) Moje obě děti měly puchýřky na horním i spodním rtíku.Byly kojené.My jsme to měli od kojení.Nech to.Nic s tím nedělej.

Kdyby to byl opar - Herpes virus,tak by měl plnou pusu puchýřků,nemohl by ani pít a vysoké horečky..Neboj,není to opar.

Marlenka11
Závislačka 3470 příspěvků 01.01.10 09:17

Ahoj, Jana byla rychlejší :mrgreen:
Moje děti taky měli puchýřky na horním rtu uprostřed, kde se jakoby dotýká to srdíčko. Bylo to od sání, ale jestli si nejsi jistá, tak klidně v pondělí jdi k doktorovi, ale neboj bude to od toho :-)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 01.01.10 09:34

Taky jsme měli… Uprostřed horního rtíku. Taky od sání :mrgreen:

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 01.01.10 09:54

Take jsme meli, jak pisou holky uprostred rtiku, urcite to nic nebude, neboj.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 01.01.10 10:08

Také máme. ukazovala jsem doktorce a ta mě poslala na ORL. Tam moc milý doktor diagnostikoval fibriom. Nám se to zvětšovalo s věkem. Je to prostě jen vychlýplá sliznice od kojení. Nejdříve to také vypadalo jako puchýřek, ale bohužel to nikdy nezmizelo. Až přestanu kojit tak to půjdeme chirurgicky odstranit. :cry: Samo se to nevstřebá.Malé to vůbec nevadí, ani jí to nebolí, ale je to už dost velké a přečahuje to před zoubkama. je to vlastně jen kosmetická vada.
Nevím, zda se vám to ztratí či se z toho také toto vyvine. Ale ta i tak nic vážného to není. :srdce:

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 01.01.10 12:35

Malý to měl také a také jsem se na to zde ptala :-D . Zmizelo mu to asi do měsíce a pak to měl ještě jednou tak 14 dnů. Syn byl na flašce, nekojený.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 01.01.10 14:05

U nás jsou zas aktuální olezliny od dudlíku nad horním rtem, taky to jsou takové malé puchýřky, je to prý od slin a tření dudlíku + ta zima venku a perfektně to sleze dolů po nočním namazání Framykoinem.

Zkus se zeptat mudry, ta naše nám poradila na noc ten Framykoin.

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 01.01.10 14:13

Dcera to má taky od kojení, říkám tomu sací mozol. Stále je kojená, tak to pořád má, ale už jen minimálně. Nejdřív se jí to dost zvětšovalo, ale asi od půl roku se to začalo zmenšovat. Myslím, že až přestanu kojit, tak jí to samo zmizí.
Syn to měl taky, ale v menší míře než dcera, a samo mu to zmizelo velice brzy, i když byl stále kojen.

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 01.01.10 16:08

My jsme tomu říkali picí mozol, měly ho obě dcery, ale jen zezačátku - u starší už si to nepamatuju, mladší zmizel někdy kolem dvou nebo tří měsíců. Jak píšou holky, je to puchýřek na horním rtíku uprostřed, po nějaké době se odloupne a pak zase udělá další. Takže pokud to u vás vypadá stejně, vůbec není třeba to řešit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >