30-31. tt velikost, rozměry a váha dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kru
Povídálka 16 příspěvků 26.04.18 17:15
30-31 týden velikost-rozměry-váha dítěte

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dělali mi ultrazvuk, všechny rozměry a váha dítěte je v pořádku, ale prý má malé bříško - AC obvod břicha. Hodnoty jsou prý hraniční, za dva týdny mám jít opět na kontrolu - ultrazvuk a nevím jak to přežiju, jsem dost vyděšená. Už jedno postižené dítě mám. Má někdo zkušenost s rozměry a měřením? Děkuji.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 30. týden těhotenství?

Reklama

Reakce:

Anitramm
Kecalka 114 příspěvků 26.04.18 17:20

A nemůže být rozměr bříška jen „orientační“? Myslím stejně jako váha miminka. U syna mi dr. říkala, že bude mít 2800, max.3000 g a narodil se s 3600.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 26.04.18 17:20

@Kru No ono záleží i jak to doktor změří. Někdy se může uklepnout. Uvidiíš za ty dva týdny, teď bych to asi úplně neřešila, jedno měření není úplně průkazné.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 26.04.18 17:24

@Anitramm Může to být orientační, protože to hodně záleží na tom, jak je mimčo zrovna natočené, a jak se ho doktorovi povede změřit. U váhy se říká +- 0,5 kg.

Anitramm
Kecalka 114 příspěvků 26.04.18 17:28

@P4ja Jj.@Kru neboj se, zkus v klidu vydržet do další kontroly, určitě to bude v pořádku. :kytka:

Anitramm
Kecalka 114 příspěvků 26.04.18 17:29

@Kru Ale pokud bys měla opravdu pochybnosti, zkus si domluvit ultrazvuk ještě někde jinde, než u tvého dr. :nevim:

Kru
Povídálka 16 příspěvků 26.04.18 17:48

Děkuji. Všechno ostatní je prý v pořádku, váha dítěte v 30+2 1400g. Právě to bříško měřili několikrát. Ultrazvuk byl dělán podrobný v nemocnici, moje gynekoložka totiž podrobný ultrazvuk a měření nedělá. No musím vydržet, to bude boj na to nemyslet. :-(

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 18:21

@Kru když je malé bříško, může dítě zaostávat v růstu..kontrola za 14 dní určitě vhodná, taky bych hlasovala pro měření průtoků, kontrolu placenty..jednoho hypotrofa mám doma- narozený ve 37+2 a měl 2kg..ve 30tt měl myslím 1300g

Kru
Povídálka 16 příspěvků 26.04.18 19:55

@lentilka248 Já mám dceru a má vrozenou genetickou vadu, mentální retardace, nemluví, tak se bojím. Prosím a co to obnáší, že je hypotrofní? Má zdravotní problémy? Když jste byla těhotná, jeho váha se potom zbržďovala a míry byly špatné? Děkuji.

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 20:59

@Kru měl nižší porodní váhu, než by odpovídlo týdnu těhotentsví..on měl komplikovaný porod, takže je ADHD ale jinak velmi šikovný..akorát je drobný na svůj věk stále..ale určitě bych se nenechala odbýt, je potřeba sledovat růst a kdyby se vám cokoliv nezdálo - změna v pohybech atd, raději se nechat překntrolovat v porodnici..ted u posldního těhotenství se dítě taky začalo zpoždovat v růstu kolem 32-34tt, nakoenc ale měla dcera skoro 2900g, takže drobnější ale normální novorozenec..

Kru
Povídálka 16 příspěvků 26.04.18 21:04

@lentilka248 Děkuju moc za informace. Jsem Vám vděčná. Mějte se jen krásně.

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 28.04.18 22:24

@Kru držím pěsti!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama