30 minutové denní spánky - 3 měsíční holčička

322
20.2.21 21:15

30 minutové denní spánky - 3 měsíční holčička

Maminky, naše 3 měs dcera přes den spí půl hoďky po tom, co usne. Vždy spolehlivě klapne půl hodina a je vzhůru. Měsíc jsem s tím bojovala, že jsem se jí snažila uvozit, většinou se to povedlo a jakmile se dostala do další fáze spánku, tak vydržela spát i třeba 2 hodiny a během toho se ale třeba 3-5× vzbudila. Jenže během toho se nervujeme obě, ona pláče, někdy víc jindy míň, než se mi ji podaří uvozit a já hrkám s kočárem jak blázen, protože mi přijde půl hoďka spánku dopo a půl odpo prostě málo a nervuju se tím, jestli se to podaří nebo se za 5min zase vzbudi- prostě aby spala, tak je to dost na sílu, že to kolikrát dost přeháním a nacházím hodně kilometrů. Říkala jsem si, že bych ji zkusila třeba 4× denně dát na tu půl hoďku, že prostě jakmile se vzbudí, vytáhnu ji z kočáru a jdeme domu. Jenže není pro takhle malé dítě 2h spánku denněopravdu málo, aby ji to z dlouhodobého a vývojového hlediska nějak neublížilo? Je tu někdo, komu stejně staré dítko spí jen takhle málo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1777
20.2.21 21:25

Dcera spi od dvou měsíců 2× denně 40 minuta. Zatím žádný vývojový deficit nevidím. Nehrot to tolik, dítě si naspi kolik potrebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
20.2.21 21:29

Mi máme 5 měsíční. A tomu spánku taky moc nedá…Já jsem asi špatná, ale do dnes ji nedokážu odhadnout jestli mi brečí hlady nebo z přetažení…Že ji něco bolí to už poznám…Stává mezi 7-8 okolo te 10 už je protivná tak ji ulozim většinou zabere na cca 30 min když je doma klid tak i 1 hodinu.Pak mi spinká odpoledne pravidelně v kočárku ccca 1-2 hodinky jak to vyjde…a k veceru si dá 30 minut…Spinká od 21-24 to ji budím na kojení. A spinká do těch 7-8 v kuse že o ní nevím…a v noci takhle spí tak od 2.5měsíce kdy jsem ji přestala striktně budit po 3 hodinách…
Tak třeba ji stačí spánek v noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
20.2.21 21:32

Jej, já zrovna dneska přemýšlela, jestli to je v pohodě, když ne dcera už 6 hodin v kuse vzhůru (9 týdnů). Moje spí dopoledne dvakrát po půl hodině, nakojím, usíná za hodinu až hodinu a půl po kojení a za tu cca půlhodinu, někdy 45 minut má hlad. Po obědě mi v kočáře spí taky tak 45 minut, půl cesty kouká. Ale někdy zabere i na dvě hodiny. Odpoledne jak kdy. Někdy usne ještě na hodinku, ale většinou je vzhůru až do koupání, je protivná a chce se nosit, položit jí nemůžu. Pak spí zaplať pánbůh celou noc, pouze s pauzama na kojení. Říkám si, že lepší být vzhůru přes den než přes noc. Ale jako nedávno jsem četla, že takhle staré děti by neměly být vzhůru déle jak dvě hodiny. Tak jako dcera už dala v kuse od jedné od deseti :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
20.2.21 21:35

Mám 4 a tuto vývojovou fázi měli 3 z nich. Zbytečně se obě trápíte. Dcerka si naspí kolik potřebuje. Nijak jí to nepoznamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24648
20.2.21 21:45

Dcera spala 45 min max a jeste u toho musela mit bily sum. Jakmike se vypnul, do minuty byla vzhuru. :roll: Ale spala takhle 3-4× denne.
Nicmene oproti starsimu diteti, ktere sice klidbe prospalo 2 hodiny, ale pouze v jezdicim kocare, to byl luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
20.2.21 22:07

Jeje, tricetiminutovky me staly nervu :D Dopoledni spanek obcas celkem usel, ale odpoledni mel 30 minut presne. Kdyz uz kooonecne usnul, tak ja teprv tak po ty pulhodine zacla byt trosicku odpocata a on se zrovna presne vzbudil. No, preslo to az v 19 mesicich, kdy zacal po o spat „jako slusny clovek“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
20.2.21 22:16

Dcera takhle spala. Prostě to tak měla. Navíc usla jen na mě nebo v jedoucím kočárku. V roce se jí to srovnalo. Začala spát jen po obědě hodinu až hodinu a půl, má to doteď. Zaplať pan bůh, že s tímto spaním přišla výhoda v tom, že krásně spala v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67648
20.2.21 22:30

@Anymaa ano, moje druhe dite spalo vzdy pul hodiny, presne jak hodinky. Nejdriv 3× denne, pozdeji 2× a ted v 15 mesicich jednou denne. Kdyz je unaveny hodne, da si 1-2× tydne hodinu a pul v kuse, ale neni to pravidlem. A je jinak moc sikovny ve vsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67648
20.2.21 22:31

@Janadel presne, ja si aspon trosku odpocinula, respektive rekla jsem si, konecne klid a a on se zase hned probudil :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
21.2.21 03:47

@blumen no, tak to asi zavedu, že budou prostě 4× 30min spánky denně a z toho jeden nebo dva budou doma. Doteď jsem pořád litala po venku, apka mi píše 530 km a to jsem si ji stahla až když byl malé měsíc a do té doby jsem chodila 6h denně. Hodne krat nam byl nekdo vozit, takze nás kočár bude mít s přehledem snad k 1000 km :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
21.2.21 06:49

@skorotehotna a jak spi v noci? Od kolika do kolika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
21.2.21 06:52

@Svistice a jak pak spala v noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63739
21.2.21 07:59

@Anymaa klid.. Je to normální. Nenut ani ji, ani sebe. Mi maluch spí pořádně už jen v autě a ne vždycky. Jinak 3× denně 10 minut a je v pohodě. Dohání to v noci, kdy vytuhne v 8 a vstává ve 4,nekdy už je vyspany, někdy si dá ještě hodinu. Hotová jsem spíš já :mrgreen: chce to se přizpůsobit tomu svisti.. Chodím spát s ním, jinak bych ten rytmus nepřežila :think: holt přes den spát nemusí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24648
21.2.21 08:18
@Anymaa píše:
@Svistice a jak pak spala v noci?

Asi od 21h do 6, s dvemia nebo tremi kojenimi. Sum samozrejme jel celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat