30 TT zvláštní čípek

79
28.7.21 23:14

30 TT zvláštní čípek

Ahoj,

dnes jsem 30+5 TT a pár hodin mě teď trápily střídavé bolesti a tvrdnutí břicha. Do toho bolest zad a pocit že musím na záchod. Prostě asi poslíčci.
Teď se mi břicho zlepšilo. A já si chtěla pro jistotu vyšetřit čípek - už jsem ho dříve nahmatala. Teď mi ale přijde divný že na konci je ještě další tunýlek velký asi na prst. Když jsem tam dala ruku, tak právě na konci jsem cítila jako chodbičku a prst mi obklopila tenká tkáň. :(
Vím že nejlépe by mi poradil lékař, ale nevím zda teď plašit na pohotovosti když se břicho tak zlepšilo. Sice pořád bolí záda, ale už víc kontinuálně.
Máte s tím některá taky zkušenosti? Jeli byste se raději zkontrolovat nebo jít spát a neplašit?
Díky moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18535
28.7.21 23:28

Hlavně by sis v těhotenství vůbec na čípek neměla sahat… Čípek se během dne mění, ale jestli ty bolesti s čípkem něco udělaly ti řekne jen doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
28.7.21 23:32

Na čípek si nemáš sahat… Od toho je dr. A pokud máš bolesti tak bez na pohotovost lepší jet včas než jednou později… Moje dr mi vždy říká ať je to cokoliv lepší jet pro klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
29.7.21 02:44

Rozhodně bych jela pro svůj klid, že je vše v pořádku. Pokud jsou bolesti, není to sranda..
Radši ať se vše podchytí zavčas, kdyby náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9697
29.7.21 08:36

Nikam si nesahat…pokud tě něco bolí hned jet k Dr…to je samozřejmost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
29.7.21 09:04

No ideální cesta si zavlect infekcí do porodních cest tím vaším zkoumáním cipku… Co z toho plyne dal radši nepíšu. Jeďte se ukázat na gyndu. 30 tt není zas tak kritický pro mimčo, ale není oc stát. Já mám nedonosence z 32+3tt a je to jiný level než donosene dítko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
29.7.21 10:09

@PETRAKIM no to si asi paní neuvědomila že si tam může zavést infekcí… Navíc 30tt není žádná sláva miminko nemá pořádně vyvinuté plíce a porodit takhle brzy není sranda… Moje kámoška rodila takhle brzy a měla s prckem neskutečne zdr. Problémy.. A má je do teď… Takže lepší jet na pohotovost než zůstat doma a neřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
29.7.21 12:50

@Misasisi no pokud by si ji v tomto stavu nechali v nemocnici, podstoupí maturaci plic a budou případný porod zastavovat, aby min. maturaci dokončili. Trvá 48 hodin. Nevyvinute plíce se dají řešit, ale nikdo neví, co poporodní adaptace, tady to je široce variabilní co do možných zdravotních problémů. Zdravotní problémy bývají různé, někdo nic, někdo toho má plno. S každým dalším tt od 24 tt se vyhlídky lepší. Od 30 tt odkládají děti často na intermediar a na jipce jsou méně než děti rozene pod 30 tt. Proto to není tak kritický tt, ale pořád žádná sláva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18535
29.7.21 13:43

@AnnMar jela jsi nakonec k Dr.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
29.7.21 14:12

@PETRAKIM ano já pracuji v nemocnici… Vím co to obnáší a žádná sláva to není… Ale proč sahat někam kam nemusím… Když vím že si tam můžu zavést nějakou infekcí… Určitě se to dá řešit ale je zbytečný tomu jít naproti. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat