30tt a nízká váha miminka?

533
9.7.09 11:53

30tt a nízká váha miminka?

Ahoj holky!

Ráda bych s eporadila avyzvěděla, jak jste na tom byly vy a vaše míma…já včera na kontrole 29+3 a 1100g, prý je malý na dolní hranici, jsem poslaná na dopplera…tak trochu plaším......pamatujete si, kolik vážily vaše dítka ve 30tt a kolik pak při porodu?
Doufám, že ten náš prďola to dožene.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1000
9.7.09 12:34

ahojky!

Zuzi - já si to teda nepamatuji, páč mi ani přibližnou váhu mimča neříkali (to až těsně před porodem) Jen jsem tě chtěla uklidnit - doktor tě zbytečně plaší - mimčo nemuselo být zrovna ideálně natočené a jedna z těch mír, co měří a dává do těch nesmyslných tabulek pro výpočet hmotnosti, se mu podařila naměřit menší a hned mu vyjde jiná hmotnost. Taky si tam nechávají toleranci´+- 300g. A určitě ti spousta holek napíše, že třeba jejich mimčo odhadovali před porodem na 4kg a nakonec se narodilo 3,5kg apod.

Taky by si měla brát v potaz, jaká byla tvoje porodní váha a manželova. My jsme byli s manželem oba drobci a malá, ač byla v termínu tak měla 2550g a byla naprosto zdravá (jsem ze 4 dětí a nejvíc měl brácha, který vážil 3kg, jinak jsme všichni měli kolem 2,5kg)

A do třetice - mimča v bříšku rostou v každém období jinak rychle a malé to do porodu určitě dožene. Hlavně se nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
9.7.09 12:44

ja myslim, ze muzes byt urcite v klidu - kdyz jsem byla 30+2 tak odhadli Rozarce vahu na 1300g, kdyz se narodila tak mela 3440g
a ted v roce ma peknych 10kg :)

fakt se tim nestresuj a uzivej si zbytek tehotenstvi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
533
9.7.09 12:47

Moc diky, holky, ja googluju a jen se desim…vy my dodavate nadeji......my s manzelem nejsme zadni obri, tak jsem necekala, ze budu mit slona, ale proste budu klidnejsi, az mimo trosku pribere.....opravdu moc vam dekuju za uklidneni......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
9.7.09 13:51

Mně doktor na gyndě furt strašil, že je miminko malinké a při každém UTZ říkal: „Jéje, to je ale malinké miminko…“ (Aby mi ale řekl, že mám vcestnou placentu a zakázal mi těhotenské cvičení, to ho ani nenapadlo.) Taky jsem byla zoufalá. Dokonce den před porodem mi řekli, že nebude mít ani tři kila. Nakonec měla 3750g a 51cm.
Tak se hlavně nestresuj!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
9.7.09 14:31

Ahoj,
já myslím, že mnohem důležitější jsou průtoky pupečníkem a stav placenty. Odhady váhy, pokud na to není někdo fakt machr, jsou občas +-autobus. A asi problém by byl, kdyby se miminko opožďovalo ve vývoji.
Klíd, bude to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
9.7.09 14:34

Ahojky,

fakt nechápu proč ty doktoři,tak naháněj maminkám strach :evil: já to mám zase opačně,zase se jim nelíbí,že je mimi prý moc veliké…

tady máš tabulku kolik by mělo mimi vážit,ale zase je to tabulka a člověk přeci není tabulka,každý jsme jiný.....

podle tý tabulky zase o tak moc menší není :wink:
http://www.maminkam.cz/…en-po-tydnu/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
9.7.09 18:54

Moc diky holky.....a diky za tabulku, i kdyz vim, ze je jen orientacni.....uklidnila me, jsem na zacatku 30tt a oba s manzelem nejsme zadni obri.....:)))Snad to bude v pohode......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pupeecek
18.11.10 20:36

Tak já na tom jsem úplně stejně, malý má 1150 a šup už jsem v rizikové poradně a příští pátek na kontrolní UTZ a dopplera. Ale doktor na gyn. ambulanci, že to vůbec nic neznamená, at hodně odpočívám s nohama nahoře, aby byl lepší průtok krve s živinama k Píďovi a že to malý určo dožene…hlavně se nestresovat :) At hezky přibíráte…

• Nahlásit
  • Citovat
9.3.11 16:13

vaha

dneska jsem byla na kontrole ve 30+4tt a doktor nameril miminku 1641g, asi to bude peknej cvalik 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
10.6.11 10:47

Ahoj,mam dotaz,jsem ve 32TT a chtela bych se te zeptat zda tu vahu ti vypocetl normalne tvuj os.gyn. nebo te nekam posilal..ja jen,ze jsem rizikova(kardiak)a budu rodit driv a chci,aby maly mel dve kg,abychom nemuseli byt dlouho v nemocnici..tenkrat ve 20tt jsem byla na genetice,a tam ho zvazili,ale ted chodim jen do poradny..to jsi ho poprosila o zvazeni(orientacni)samozrejme..dekuji za rychlou odpoved,Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
3.7.12 06:59

@zuzka11
bud v pohode, ja byla na kontrole v 29tt a malej vazil 1100g a doktor rikal ze naprosto v pohode, ted jdu příští týden kdy budu v 31tt a uvidime, ale kdyz jsem cekala dceru byla taky takto malinka, kdyz se narodila tak jsem jeste 5 dnu prenasela a vazila mala 2700g, ted ji je 21 mesicu a vazi 15kg :D bud v pohode mimco to dozene :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
3.7.12 07:00

Ou ted čtu že už mimčo musí byt davno na svete :D tak povidej jak to dopadlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama