3+1 s lodžií nebo 4+kk bez lodžie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  21.04.18 14:36
3+1 s lodžií nebo 4+kk bez lodžie?

Ahoj,

prosím o rady zkušenější maminky. Zrovna řešíme bydlení a konečně jdeme do svého. Po dlouhém zvažování, hledání a dalších nezbitnostech jsme konečně našli 2 byty ve vyhovujících lokalitách, skloubitelné s našimi finančními možnostmi a splňující naše požadavky - až na jeden požadavek. Chtěli jsme 4 neprůchozí pokojíky, protože plánujeme ještě jedno miminko (zatím máme 1), ale chtěli jsme byt aspoň s malou lodžií. Žel, nejde mít vše a nyní volíme. Buď 3+1, kde jsou pokojíčky prostorné, má lodžii, je v 6. patře a celkově je byt dobře dispozičně řešený. Nebo 4+kk, který je ve 2. patře, pokojíky jsou menší a je bez lodžie. Jak byste se rozodli vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 30640 příspěvků 21.04.18 14:38

Nechtěla bych byt bez lodžie/balkonu, takže bych brala ten 3+1

Russet
Echt Kelišová 8222 příspěvků 21.04.18 14:38
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o rady zkušenější maminky. Zrovna řešíme bydlení a konečně jdeme do svého. Po dlouhém zvažování, hledání a dalších nezbitnostech jsme konečně našli 2 byty ve vyhovujících lokalitách, skloubitelné s našimi finančními možnostmi a splňující naše požadavky - až na jeden požadavek. Chtěli jsme 4 neprůchozí pokojíky, protože plánujeme ještě jedno miminko (zatím máme 1), ale chtěli jsme byt aspoň s malou lodžií. Žel, nejde mít vše a nyní volíme. Buď 3+1, kde jsou pokojíčky prostorné, má lodžii, je v 6. patře a celkově je byt dobře dispozičně řešený. Nebo 4+kk, který je ve 2. patře, pokojíky jsou menší a je bez lodžie. Jak byste se rozodli vy?

Lodžie! Balkon je prostě super.

Marcelka146
Kelišová 5022 příspěvků 21.04.18 14:41

Ja bych se zas obešla bez lodžie a sla bych radši do 4+kk ve 2. patře.

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 21.04.18 14:43

Hlasuju pro lodžii =)

Anonymní  21.04.18 14:43

Já také hlasuju pro lodžii. Samozřejmě záleží to na osobních preferencích, ale jestli jsou pokojíky prostorné a je dobře dispozičně ten byt řešený, je 3+1 pro 2 děti asolutně dostačující. My máme 2+kk, ale máme k tomu lodžii, parkovací místo, velký sklep a je to velmi dobrá lokalita. Také jsme hledali kompromis mezi těmi všemi možnostmi a tohle pro nás bylo nejvýhodnější řešení. Ale ve 3+1 by už vůbec neměl být problém - kdyžtak se dětem pokojíček pořeší tak, aby měly svůj koutek, případně se dá i nějaké patro (pokud jsou vyšší stropy) dodělat atd - dá se s tím pohrát. I v tom 2+kk to jde ;)

123straka321
Kecalka 143 příspěvků 21.04.18 14:44
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o rady zkušenější maminky. Zrovna řešíme bydlení a konečně jdeme do svého. Po dlouhém zvažování, hledání a dalších nezbitnostech jsme konečně našli 2 byty ve vyhovujících lokalitách, skloubitelné s našimi finančními možnostmi a splňující naše požadavky - až na jeden požadavek. Chtěli jsme 4 neprůchozí pokojíky, protože plánujeme ještě jedno miminko (zatím máme 1), ale chtěli jsme byt aspoň s malou lodžií. Žel, nejde mít vše a nyní volíme. Buď 3+1, kde jsou pokojíčky prostorné, má lodžii, je v 6. patře a celkově je byt dobře dispozičně řešený. Nebo 4+kk, který je ve 2. patře, pokojíky jsou menší a je bez lodžie. Jak byste se rozodli vy?

A nejsou tam ještě jiné parametry pro rozhodování? Třeba jsou oba byty v panelu? Jsou do osobního/druž­stevního vlastnictví a další věci? Třeba by se našlo i jiné vodítko při hledání, než čistě počet pokojů a lodžie :).

ivašot.
Kelišová 5914 příspěvků 21.04.18 14:47

Já bych se tedy bez té klasické panelákové lodžie klidně obešla. Mě přijde použitelná jedině na spaní dítěte v kočárku :think:

Russet
Echt Kelišová 8222 příspěvků 21.04.18 14:51
@ivašot. píše:
Já bych se tedy bez té klasické panelákové lodžie klidně obešla. Mě přijde použitelná jedině na spaní dítěte v kočárku :think:

V paneláku je málo prostoru na sušičku, takže pro mě je hlavně místem sušení prádla. Můžu tam pěstovat bylinky a rajčata. Sednout si večer v létě :nevim: Dítě jsem tam nikdy nevyšoupla, to jsem šla s kočárem ven jezdit.

suvik
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 21.04.18 14:54

Za me lodzie, zvlast kdyz pises, ze pokojiky jsou vetsi a lepe resene celkove.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 21.04.18 15:00
@Russet píše:
V paneláku je málo prostoru na sušičku, takže pro mě je hlavně místem sušení prádla. Můžu tam pěstovat bylinky a rajčata. Sednout si večer v létě :nevim: Dítě jsem tam nikdy nevyšoupla, to jsem šla s kočárem ven jezdit.

Presne tak. Ja tam mam malou botanickou a posezeni. Da se tam soupnout i maly nafukovaci bazenek. Sice mame chalupu, ale pres tyden je fajn vylezt vecer i na balkon s kafcem apod. Ja hlasuju pro balkon :palec:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 21.04.18 15:00

No vzhledem k tomu, že oba byty mají 4 místnosti, tak za mne není co řešit a brala bych tu lodžii. Jaký je v nich rozdíl na m2?

lachtanice86
Kelišová 5235 příspěvků 21.04.18 15:07

Máme v panelu 3+1 a 4 balkóny. Bez balkonu si to neumím představit.

ivašot.
Kelišová 5914 příspěvků 21.04.18 15:09
@Russet píše:

Asi máš pravdu, já jsem zhýčkaná sušičkou s navíc jsem zapřísáhlý antizahradník… a to tu zahradu máme :(

Jeremi
Kecalka 125 příspěvků 21.04.18 15:11

A jak je to 3+1 dispozičně řešené? Nepůjde z toho udělat 4+kk? Viděla jsem takovou přestavbu. Původní dispozice byla obývák a na něj do L navazující kuchyně (se samostatným oknem a dostatečným místem pro jídelní stůl). rodina přesunula kuchyň do obýváku s tím, že pro jejich životní styl je stejně praktičtější velká obytná kuchyň než prostor s gaučem a televizí. A v té původní kuchyni mají za zašupovacími dveřmi rodiče ložnici.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro a proti: jedináčků přibývá. Je lepší mít jedno, nebo víc dětí?

Svět se mění a zavedený standard „rodina rovná se máma, táta a dvě děti“ už... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama