31.tt - je miminko už "upečené"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 17.10.14 16:12
31.tt - je miminko už "upečené"?

Ahoj mamky, doufám že jsem dotaz položila správně - tak nějak nevím jak se přesně vyjádřit. Před třemi týdny (28tt) jsem málem předčasně porodila. Naštěstí jsme miminko v bříšku udrželi, jsme doma, pícháme magnesium a cítím se opravdu dobře. Ale pořád mám v hlavě toho strašáka předčasného porodu. A tak jsem se chtěla zeptat - kdyby teď došlo na nejhorší a já porodila, jak by na tom moje miminko bylo? Co by nás čekalo? Má už v tomto - 31 tt všechny potřebné orgány vyvinuty? Minulý týden vážil asi 1480 g. Děkuji za Vaše názory, rady, zkušenosti… Děkuji Vám!!!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 17.10.14 16:13

Plíce asi až 34tt myslím

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 17.10.14 16:16
@Bejbyy píše:
Plíce asi až 34tt myslím

A toho se nejvíc bojím :-(

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 17.10.14 16:17

Kamarádka rodila 31+4 a dcera byla jen první den na kyslíku a týden ji krmili sondou, teď už je velká a od „normálních“ dětí nerozeznatelná.

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 17.10.14 16:17

Znama porodila min rok v 26tydnu chlapevka.mel 680gramu. ted bude slavit rok a ma pres 8kg :))

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 17.10.14 16:17
@krakatice píše:
Kamarádka rodila 31+4 a dcera byla jen první den na kyslíku a týden ji krmili sondou, teď už je velká a od „normálních“ dětí nerozeznatelná.

Opravdu? Takže už by tam naděje byla… :oops:

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 17.10.14 16:18

@jančamamča strach ničemu nepomůže, max že maminky poslechnou a leží… držte se, to ještě dáte :hug:
Každej den k dobru, ale tragédie to nebude kdyby náhodou, ale není o co stát

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 17.10.14 16:19
@Bejbyy píše:
@jančamamča strach ničemu nepomůže, max že maminky poslechnou a leží… držte se, to ještě dáte :hug:
Každej den k dobru, ale tragédie to nebude kdyby náhodou, ale není o co stát

Bojuju za každý den, za každou hodinu, ale chybí mi taková ta psychická pohoda, tak ji zkouším najít tady…

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 17.10.14 16:20

@jančamamča stres tam je, je to otrava, ale stojí to za to! Zvládnete to! Dnes už umí zázraky

Králičice
Extra třída :D 13335 příspěvků 17.10.14 16:23

@jančamamča - najdi si na FB skupinu Nedonošená miminka, zázrak života :hug:

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 17.10.14 16:24

Jinak jestli to pomůže, ležela jsem na rizikáči od 25tt kvůli riziku předčasného porodu (neustále tvrdnoucí břicho a zkrácrený čípek) a nakonec jsem porodila 39+6 :D po tom, co už jsem 2 týdny chodila denně na několikahodinové procházky.
Držím palce, ať to vydržíte co nejdéle :)

Malvajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 16:25
@jančamamča píše:
Ahoj mamky, doufám že jsem dotaz položila správně - tak nějak nevím jak se přesně vyjádřit. Před třemi týdny (28tt) jsem málem předčasně porodila. Naštěstí jsme miminko v bříšku udrželi, jsme doma, pícháme magnesium a cítím se opravdu dobře. Ale pořád mám v hlavě toho strašáka předčasného porodu. A tak jsem se chtěla zeptat - kdyby teď došlo na nejhorší a já porodila, jak by na tom moje miminko bylo? Co by nás čekalo? Má už v tomto - 31 tt všechny potřebné orgány vyvinuty? Minulý týden vážil asi 1480 g. Děkuji za Vaše názory, rady, zkušenosti… Děkuji Vám!!!

ukonceny 36.tyden berou jako vse dopeceno. Pokud ti hrozi predcasny porod, muzes dostat injekce na dozrani plic. Me je pichali zacatek 33.tydne mala se narodila 34+1, vse ok. Ale mela i docela vysokou porodni vahu

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 17.10.14 16:29

@jančamamča Tady hodně diskutovaná paterčata se narodila ve 31. týdnu a všechna jsou zdravá. Prosím uvádím jen jako příklad, nerada bych, aby zde byla zase rozjeta diskuse ohledně paterčat a jejich rodiny, jen si myslím, že když to takhle krásně zvládlo 5 dětí najednou, tvé dítě určitě taky ;).

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 17.10.14 16:35

Holky děkuji za rady, názory. Dle poslední kontroly došlo k zlepšení a ten červík v hlavě „co kdyby…“ to je děs…

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 17.10.14 16:36
@jančamamča píše:
Ahoj mamky, doufám že jsem dotaz položila správně - tak nějak nevím jak se přesně vyjádřit. Před třemi týdny (28tt) jsem málem předčasně porodila. Naštěstí jsme miminko v bříšku udrželi, jsme doma, pícháme magnesium a cítím se opravdu dobře. Ale pořád mám v hlavě toho strašáka předčasného porodu. A tak jsem se chtěla zeptat - kdyby teď došlo na nejhorší a já porodila, jak by na tom moje miminko bylo? Co by nás čekalo? Má už v tomto - 31 tt všechny potřebné orgány vyvinuty? Minulý týden vážil asi 1480 g. Děkuji za Vaše názory, rady, zkušenosti… Děkuji Vám!!!

Plíce ještě určitě potřebují čas, ale pokud jsi před těmi třemi týdny byla s hrozícím předčasným porodem hospitalizovaná, nejspíš jsi kortokoidové injekce na dozrání plic miminka dostávala, ne? Jinak je ta obecně uznávaná hranice je tuším kolem 34 týdne, pak už by to mělo být zvládnutelné.
A vím, že se to snadno radí a hůř zařizuje, ale nestresuj se. Chce to relax a trochu toho optimismu, uvidíš, že to zvládnete.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >