32 tt. vše standard ale držím se z posledních sil..

15.12.18 21:11

32 tt. Vše standard a držím se z posledních sil..

Ahoj holky,¨

tady jedna naprosto vyčerpaná prvorodička :mrgreen: :zed:

Jdu si pro radu, jak vydržet těch osm týdnů do termínu, pokud ovšem…

Dneska je to 31+1. Po naprosto brutálně prozvracených prvních 15 týdnech, kdy mi to rozeběhlo fakt všechno, po druhém trimestru v migrénách.., už to od ukončeného 28.týdne začalo vypadat, že vydržíme :roll:

Já nejsem škarohlid a medicínu nijak nemám ve zvyku zpochybňovat (sama se v ní pohybuju), nicméně se od začátku těhotenství nemůžu zbavit dojmu, že termín porodu 15.2. prostě nesedí a že to bude dřív. Malá teda v 27 tt měla víc než 1300g, takže Bůh ví :D

Poslední dva týdny jsou šílený. Naprosto sice zmizely bolesti zad, zato přibyl tlak v kříži a v podbřišku, že mám pocit, že mě Zoja snad roztrhne :,( :mrgreen: Od včerejška je prakticky nemožný chodit, protože jakmile se zvednu, chce se mi zvracet (ale není to ten pocit jako od pálení žáhy, jde to z břicha, ale nezvracím..).

Nic z vyšetření nenasvědčuje, že by bylo riziko porodu před termínem. My jsme teda s mužem předčasně narození oba, přičemž on taky do posledního dne nevypadal, že by se mu chtělo ven, a bylo :roll:… z porodu nijak trauma nemám, stres taky ne, extrémně se nepozoruju (jsem zvyklá na horší bolesti a fyzický průšvihy, takže těhotenství mě hned nestavělo do pozoru :roll: :D )

Ale poslední dny jsem tak vyřízená, prakticky jen ležím, spím a když se zvednu, už bych zase padala únavou a tíhou břicha, že si nedovedu představit, jak můžu ještě dva měsíce takhle s permanentním pocitem za zvracení a extrémní slabostí vydržet.

Tak se chci zeptat, trpěla jste některá takhle opravdu posledních osm týdnů? Jak jste to přežily? :mrgreen: :zed: Nebo stalo se Vám, že se mimčo narodilo 32tt bez předchozích indicií, případně že by se s termínem třeba o 4 týdny „sekli“? (Ještě podotýkám, že jsem měla dřív extrémně nepravidelnou menstruaci, třeba po dvou měsících..)

Je to na palici. Mám v sobě jasno a víru, že se malá narodí v pořádku a zdravá a za pár dní budeme doma a že není důvod jiného než zdravého scénáře. A přitom kolem toho tančí předtucha, že na Štěpána už bude s náma :nevim: 8o :zed:

Je to, jako by mi přišel do práce rodič s dítětem, který se sotva otočí, a řekl mi, že za rok bude chodit. Je to statisticky velmi nepravděpodobný, ale jedinečný případy, kdy se diagnostik mýlí, jsou, takže já nemůžu přísahat, že to tak nebude. Když mě napadne, jak bych na takovýho rodiče koukala, připadám si sama sobě nějak jako cvok :zed: :zed: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15324
15.12.18 21:18

Tak to záleží na tom miminku kdy se mu bude chtít ven, nicméně v tejhle fázi bych byla ráda za každý další týden a modlila se ať nerodim dřív nez ve 36tt, aby nebylo miminko zbytečně malé, nemuseli jste zůstávat dlouho v nemocnici a pak ani nesmět vystrčit paty z baráku :think: ten poslední trimestr je takový no, člověk je unavený, neohrabaný, kolikrát všechno bolí, ale to není důvod chtít o 2 měsíce předčasný porod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2400
15.12.18 21:21

@VánočníMáma no mamko, mě přijde z toho tvého popisu, ze se pozorujes dost. Nevím, proč si přeješ, aby se malá narodila tak brzo před termínem, jistě ti tady muže napsat spousta žen, že nedonošené děti nejsou žádná výhra, zvlášť pokud jsou dýchací potíže. Spis bych zapracovala na tom, jak se hodit do psychické pohody, ať jsou ty poslední týdny v pohodě. Nechci te strašit, ale ne taky na všech utz strasili, jak budu rodit dřív, gyndar mě kvůli tomu předal i dřív do porodnice, chodila jsem od 34. týdne… vahovy odhad byl, ze je o tři týdny větší než podle MS a to mám cykly pravidelne a rodila jsem 40+6… normálního kluka 50cm a 3400g… Holt těhotenství někdy nebývá úplná harmonie, pro mě byl poslední měsíc utrpení, protože mě nehorázně bolely krize a vystrelovalo mi to do trisel a chodila jsem v předklonu jak seniorka… ale říkala jsem si, ze si uziju poslední chvilky sama se sebou, klid a pohodu, protože pak už nikdy sama jen tak nebudeš, už nebudeš myslet sobecky jenom na sebe, co se ti chce. Takže si kup nějakou pěknou knížku, uzij si Vánoce, pust si pohádky a nechej malou v klidu dopect, v brisku je ji zatím nejlíp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13679
15.12.18 21:24

Já jsem se cítila podobně. Bylo to třetí těhotenství a měla jsem pocit, že ty dva poslední měsíce nedožiju. Odpočítávala jsem každý den a navíc jsem měla doma dvouletou dcerku. Bylo mi jako u prvního dítěte v devátým měsíci. Nakonec jsem se začala otevírat a porodila jsem 33+4tt. Strašně, ale opravdu strašně se mi najednou ulevilo. Dodneška nevím, jestli jsem si porod ze zoufalství přivolala nebo mi bylo tak hrozně, protože se porod blížil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1381
15.12.18 21:30

Já byla přesvědčená na 1000% že budu rodit dřív. Prvorozený syn byl o 3 týdny. Dcera se kvůli poloze narodila císařem v den termínu a k přirozenému porodu se to ještě ani nechystalo ;) Buď ráda že je v bříšku. Ještě to potřebuje. Ty konce jsou náročné, ale uteče to a za chvíli tu bude s vámi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1069
15.12.18 21:33

Noo ja furt mlela a mlela ze musime dodelat to a to ze klidne muzi porodit driv a ted uz vim ze jsem si to privolala,rodila jsem v 34tt a radsi se modli at ti je jeste par tydnu blbe,nez mit nedonosenatko,ver,ze by si se citila mnohem hur,kdyz by si lezela na pokoji s maminkama,co maji miminka u sebe a odchazi domu a ty sama bez miminka jelikoz bude v inkubatoru.a na stepana by si byla leda v nemocnici,pac driv jak 36+0 vas domu napustej.samozrejme musite mit i propousteci vahu a miminko musi dobre papat,takze radim nemysli radsi vubec na to a modli se at radsi prenasis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
15.12.18 21:36

A co zvýšit magnessium? Já brala Magnessium citrát 2 sáčky denně a ještě tabletu/dvě magnesia od Sviss… Malá měla předpoklad, že se narodí dříve a taky přišla 36+1..
držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9586
15.12.18 21:40

Starší dítě nemáš, tak prostě odpočívej jak je potřeba. Jinak si opravdu nemyslím, že by se doktoři mohli seknout o 4 týdny ve stáří těhotenství. A na porod je opravdu ještě hodně brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.18 21:44

Me doktorka vic jak dva mesice pred porodem naordinovala klid, ze uz se chystam…vydesena jsem nevytahla patu z domu vic jak mesic…byl jsem jak slon, vsechno me bolelo, hlavne spodek, uplne jsem se citila rozervavana zevnitr…tri tydny pred terminem jsem obcas vylezla aspon na chvilinku ven, uz jsem se modlila k porodu, do toho neustale poslicky, asi 10× jsem merila intervaly, ze uz jedeme a u toho jsem usnula a vse pryc…v noci bolesti zad na umreni, chytla jsem priserny zanet, kdy jsem myslela, ze se tam rozskrabu, nemohla jsem dychat, proste hruza..ale my zeny vydrzime pro zdrave miminko vsechno…nakonec jsem rodila 42+0 rano dve hodiny pred planovanym nastupem na vyvolavani…nadherny trihodinovy porod ctyrkiloveho chlapecka…na dobu pred porodem nerada vzpominam, psychika v haji, vse me desilo, brecela jsem, ze uz chci rodit…a to to bylo me druhe dite po 20 mesich…vedela jsem, ze po porodu bude masakr, ale stejne jsem se k nemu modlila…tohle obdobi je tezke, kdyz nejde vse podle predstav…ale vydrzte…ja nakonec m rodila v pulce ledna a Vanoce byly aspon nejakym rozptylenim…drzte se

• Nahlásit
  • Citovat
3098
15.12.18 21:46

Ten konec je blbej. Odhad vahy neznamena vubec nic. U mne se ve finale sekli o pul kila, u kamosky o cele kilo. Vyval se na gauc a odpocivej, at to doklepes do toho 36, dle odhadu lekare. Pro jistotu. Neni kam spechat. Na konci tehu mi bylo blbe, jak maly rost, tlacil na zaludek. Jinak muj mel odhad v 27tt 1800,takze je to klidne mozny, ze tech 1300 v tomto tydnu vazila ta tvoje. Jo a u druhyho mi planovali cisare o dva dny driv pred terminem a ja vyhrozovala jak prijedu driv a prd :D. Nechtelo se mu vubec ven. A ja uz fakt nemohla. Mel 4200,takze nevim, kam by dorostl :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.18 21:58

No podle popisu bych řekla, že se sleduješ dost :D u prvního jsem na tohle absolutně nemyslela (rodila jsem 41+0tt) teď jsem 35+1tt a k tomu 25 měsíční syn - všechno mě bolí do toho Vánoce a jen tak si nelehnu. Tak se v klidu natáhni na gauč a nic neřeš. A rozhodně nevěřím že by se doktoři sekli se stářím těhotenství o 4 týdny a víc a věř že prcka před 36+0tt nechceš, tak si nic nemaluj a nepředstavuj. Taky bych občas už ráda porodila - je to dlouhý, kopance bolí, milionkrát za den čůrám, pálí mě žáha a jsem věčně unavená, v noci s sebou házím ze strany na stranu, ale rozhodně si ani nepředstavuju, že bych porodila dřív než po novým roce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
15.12.18 22:30

Ahoj, nemyslim si, ze se sekli v tydnu. syn je narozen 33+2 a vazil 2620g. vypadal jak donoseny, ale samozrejme byl nezraly. byl unavenejsi, hur pil, nov. zloutenka. v porodnici jsme trceli 21 dni nez nas pustili. pak samozrejme Vojtovka skoro do 11m. doted ma valgozni kotniky a to nemluvim o jeho vyvojove dysfazii nebo PAS. Jestli ti je tak zle jak pises nech si udelat jaterni testy.

Od 25 tydne jsem lezela…vsechno me bolelo.
kosti, klouby, svalova hmota nikde…ten den co mi z niceho nic praskla voda a syn se do 2 hodin narodil jsem se probudila a nebolelo me nic. netuhlo mi bricho, bylo mi skvele. ten den jsem verila, ze to dotahneme do terminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
15.12.18 23:02

O 4 týdny by se doktoři nesekli. Termín porodu se určí podle MS ale i podle UTZ ve 12 tt. Takže nepravidelná ms nehraje roli.
Váhový odhad vůbec neberu v úvahu. Ten je nepřesný. Je to opravdu jen odhad, ne skutečná hmotnost dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
15.12.18 23:06

Tvoje strasti v těhotenství chápu. Taky jsem si s prvním „užila“ a teď si „užívám“ s druhým, přesto bych ti přála donosone zdravé miminko (ne předčasně narozené). Přeji hodně sil :hug: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
16.12.18 00:09

jj,znám,takovýhle pocity jsem měla u druhýho těhu,mezi prvním a druhým miminkem jsme o dvě přišli,a ač jsem si to nepřipouštěla,měla jsem pocit,že se rozpadnu,blila jsem ještě ve 40tt,rozvolnily se mi kyčle,že jsem pořádně nemohla chodit.. posl.měsíc jsem měla silný poslíčk a rodila jsem ve 42tt a vše úplně ok. občas nm to těhotenství dává zabrat,to první pro mě bylo na konci taky náročný,nechtělo se mi hýbat,taky byly vedra a ještě to šlo.. teď mám 10tt do porodu,mm chřipku a ještě s dětma pečem,nějak nemám čas se sledovat a úplně mi to vyhovuje… pohybu mám víc než dost a snáším to úplně nejlíp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama