33+0 a miminko o týden menší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

levandulka123
Stálice 84 příspěvků 03.03.17 18:15
33+0 a miminko o týden menší

Ahoj, dnes jsem byla na ultrazvuku a doktor řikal, že je miminko o týden menší, než by mělo být, přitom před měsícem jsem byla hospitalizovaná v nemocnici a v té době miminko odpovídalo. Další kontrolu mám za 3 týdny. Mám strach, zda se něco nemůže během těch 3 týdnů zanedbat. :( Předem mockrát děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 03.03.17 18:25

Vůbec se neboj. Stačí mm, kdy lékař ultrazvukem spatne vidí třeba kousek briska a hned je miminko menší. A týden sem týden tam nic neznamená. :hug: Me například merilu mimo týden před porodem a říkali váhu 3500g a malý se narodil za týden 2930g. Takže se sekli jen o půl kg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No stres ;)

Ornwen
Závislačka 4540 příspěvků 03.03.17 18:29

Tyden nic neni. To je nejaky milimetr sem, milinetr tam. Je dobré, kdyz vsechny hodnoty plus minus sedi na stejno.
Jinak se resi az rozdil 14dni.
Ja mam ted ve 36 taky o tyden mensi, hlavicku dokonce o vic, ale neresim. Merila to holka v zacviku a na předchozím utz byla hlavicka zas o tyden napřed od zbytku :nevim:
A prvni dite bylo ve 36tt skoro o ty dva tydny mensi. Proste mam male deti.

(Edit preklepu)

Příspěvek upraven 03.03.17 v 18:59

levandulka123
Stálice 84 příspěvků 03.03.17 18:36

Holky dekuju moc :hug: ja se prave bala, aby miminko nezaostavalo behem tech 3 tydnu o vic, aby ho spravne vyzivovala placenta a tak :)

zuzanka003
Kelišová 7450 příspěvků 03.03.17 19:24

@levandulka123 týden nuc není…ja měla rozdíl 3 týdny. Dělal ti pruchody placenty?

levandulka123
Stálice 84 příspěvků 03.03.17 19:34

@zuzanka003 citim se hloupe, ze tak musim odpovedet, ale nevim. To se dela normalne na ultrazvuku? Ultrazvuk mi delal. Srdicko poslouchal a to bylo v poradku. Ale rikal, ze to neni takovy rozdil, ze by to resil az to bude rozdil 14 dnu. Jenze jsem si uvedomila, ze tri tydny do dalsi kontroly jsou dlouha doba, tak se bojim aby byl prcek dobre vyzivovan…

zuzanka003
Kelišová 7450 příspěvků 03.03.17 19:56

@levandulka123 to je právě kontrola jestli je vyživovány dobře dělá se přes UTZ

levandulka123
Stálice 84 příspěvků 03.03.17 20:11

@zuzanka003 tak to mi snad udelal, akorat mi to nerekl. Urcite by me nepustil domu, aniz by to zkontroloval, kdyz se mu prdola zdal malej. Teda aspon doufam :roll:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 20:20

Holky, já se k vám přidám. Doktor mě úplně zmátl a spíš si myslím, že se spletl??? Byla jsem ve 32 plus 2 na ultrazvuku a hlavička s bříškem odpovídá na 30 plus 6 a 30 plus 5. Nožičky 32 plus 4. A vážila 1770. A on mi řekl, že je větší 8o to se ale musel splést ne? Co si myslíte vy? Děkuju

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 20:22

Jinak tedy ultrazvuk tak rychlej, žádný průchody nekontroloval, jen tyto čtyři údaje… hlavička, nožičky, bříško a jesťe vzdálenost temenních kostí jinak nic :(

ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 03.03.17 20:28

Holky já bych se tim opravdu nijak nestresovala. Ty jejich váhové odhady přes UTZ jsou hodně orientační. Mě během 3 dnů co jsem ležela v porodnici, dělali 5× UTZ tři různí doktoři a všichni mi řekli, že miminko bude malé, prý rozhodně pod 3kg. No a syn se narodil a váhou 3750g. I předtím mi dr na běžných prohlídkách jednou řekl, že miminko je velké, podruhé podle mereni zas malé. Takže je určitě vše v pořádku!

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.03.17 20:33

Mne taky gynekolozka tvrdila, ze syn bude mensi miminko. Narodil se 55cm a 3750g :))))

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.03.17 20:35
@levandulka123 píše:
@zuzanka003 tak to mi snad udelal, akorat mi to nerekl. Urcite by me nepustil domu, aniz by to zkontroloval, kdyz se mu prdola zdal malej. Teda aspon doufam :roll:

Kkntroluje se prutok pupecnikovymi cevami. Urcite to kontroloval, dela se to rutine ;)

Ornwen
Závislačka 4540 příspěvků 03.03.17 20:53

@Divver @levandulka123
no, úplně rutině se to nedělá, dělá se to u rizikovek, když se jim něco nezdá, nebo ve vyšších stádiích (kolem porodu).
I když jsou doktoři, co si to zkouknou častěji.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 21:08

Mě tedy průtoky určitě nekontroloval, byla to taková rychlovka a ještě mi řekl že je velká a pritom má dvě hodnoty asi o 10 dní menší 8o

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >