33+6 špatné průtoky pupečníkem

10556
30.5.16 09:31

33+6 špatné průtoky pupečníkem

Ahoj holky, potřebuji poradit.

Včera večer jsem byla na pohotovosti, bolelo mě pod břichem, doslova mi křupalo mezi nohy a něco ze mě vytýkalo. Bála jsem se, tak jsme zajeli do nemocnice.

Monitor v normě, akorát malá chvilkama hrozně kopala, takže měla tep i přes 200,ale v normálu cca 150,kontrakce žádné, doktorka mi řekla že monitor je v pohodě.

Vyšetření, hlavička nenaléhá, k porodu se nic nepřipravuje, plodovka to nebyla, jen asi nějaký výtok.

Pak mi dělala ultrazvuk, váha a měření sedí, pak začala meřit průtoky a jeden mám špatný. Nevím teda o který se přesně jedná, ale doktorka mi řekla, že miminko má vysoký tlak. Měla jsem předtím rozpustné kafe s mlékem tak se neví jestli je to po tom nebo ne.

Řekla mi at se objednám na úterý do nemocnice, tak jdu zítra odpoledne. Pokud by průtoky byli špatné, malá bude muset ven, to by mi asi udělali císařský řez když není nic připraveno? A hlavně si myslím že kdyby mi vyvolávali porod že by to bylo riziko pro malou s tím tlakem.

Kafe piju jen rozpustné, velvet, dávám si půl lžičky napůl s mlékem, nechce se mi věřit že by to malá měla po kafi.Kafe jsem vysadila a uvidí se zítra.

Byla bych ráda jestli by jste mi někdo napsal svoje zkušenosti, kdo to měl stejně, jak to probíhalo a tak. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

351
30.5.16 09:35

Myslim, ze tak male mnozstvi kavy - a jeste rozpustne- by vliv na tlak nemelo. Take jsem mela spatne prutoky u druheho i tretiho miminka. S tou druhou jsem lezela i mesic v nemocnici a monitorovali ji v brisku - ona navic ale ani moc nepribirala. Ale narodila se v terminu. U druheho byly prutoky i pribirani na vaze taky horsi, ale nastesti se to pak zvladlo i bez hospitalizace. Jinak kdyby s malou neco bylo, tak by sla urcite cisarem. Ale dr. mi rikala, ze nez aby v brisku nerostla nebo mela spatne prutoky, tak ji bude lepe venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 09:37

Měla jsem to u prvního. Pořad to hlídali, byla jsem v nemocnici. Měl jen nižší porodní váhu, jinak to zvládl dobře. Porod vyvolávaný ve 38tt.

• Citovat
  • Upravit
10556
30.5.16 09:37

@martula78 Měla jsem teda včera celkově asi tři kávy, jednu ráno, jednu v poledne a jednu než jsme jeli. Malá teda přiirá v pohodě, v tom problém není jen s tím tlakem no. Jinak všechny průtoky kromě jednoho jsou normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 09:40

Jsou tam 3 cévy. Když je jeden špatný tak i to je dost. Pohlidaj Tě, neboj.

• Citovat
  • Upravit
351
30.5.16 09:50

I tak si myslim, ze to je male mnozstvi. Treba te budou v nemocnici jen hlidat, jako hlidali nas. Uvidis zitra. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
30.5.16 10:18

Také jsem to měla, malej šel 33+6 tt ven, císař, zajistili plíce, aby se vyvíjeli, jinak bylo vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10556
30.5.16 11:13

@Petrule78 děkuji,kolik měl malý váhu a jak dlouho jste byli v nemocnici? Malá má cca 2300g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
30.5.16 12:18

Měl právě malou, 1740g…byli jsme pak ještě měsíc na neonatologii, ale žádné přístroje nepotřeboval, jen mu trochu déle trvalo, než se rozkojil…byl malý, žloutenka, s tím spojená únava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10556
30.5.16 13:01

@Petrule78 Aha,no já počítám že malá by snad byla v nemocnici jen cca 14dní, když má váhu docela pěknou, myslím si že by nás pustili až by měla 2500g, je jasný že taky něco zhubne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
30.5.16 13:08

@peluani váha není podmínkou..mám nedonošené kluky 31 týden. podmínkou propuštění byl pomyslný 36 týden, váha nejméně 2 kg a bezproblémové dýchání krmení. Každá nemocnice má mírně jiné podmínky, někde nepustí dřív jak třeba 37 týden,2200 g atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
30.5.16 13:10

U nás puští s váhou 1900g, záleží na krmení, a ostatních okolnostech, žloutenka, to se pak na děti svítí světlem v inkubátorech…atd…atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama