3,5 lete dite nechce chodit na zachod

11
5.5.21 07:21

3,5 lete dite nechce chodit na zachod

Ahoj holky, prosim o radu. Mame 3,5 leteho syna a mame velky problem ho naucit na zachod. Do ted ma plinku jak pres den tak na noc taky samozrejme. Na zachod si nechce ani sednou a nechce o nem ani slyset. Sem tam ho zkusim pres den nechat bez plinky, ale ma to jen efekt takovy, ze necura cely den, vycura se az vecer do plinky. A dalsi co nas hodne trapi je to, ze kdyz se pokaka do plinky, tak nam to ani nerekne a byl by v tom klidne cely den a nevadi mu to, ale jako vubec mu to nevadi. A kdyz se ho zeptam proc mi nerekl, tak se na me diva tim stylem, ze ani nevi co po nem chci. Uz jsme z toho fakt zoufali. Vsichni nam porad rikaji, at pockame az k tomu dozraje, ale sakra je mu 3,5 kdy jako k tomu dospeje? V 5?6?7? Pujde jako do skoly v plince nebo co? Poradite prosim, co s tim?? :( :( moc dekuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31248
5.5.21 07:27

Ne, do školy s tím nepůjde. Přes den bych ho bez plenky nechala, dávala pít pravidelně, ukazovala, jak bude moct splachovat a koupila veselé redukční prkýnko. Nedělala z toho vědu a netrestala ho. U bobku bych říkala, že má zbytečně špinavý zadek a takhle by pěkně šplouchnul do záchoda a svezl se do přízemí. Syn mi nechtěl chodit na velkou na WC, byla jsem prostě přes kroucení hlavou v okolí trpělivá. Najednou se to zlomilo a bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
5.5.21 07:42

Nechávala jsem tohle úplně na synovi. Kdykoliv jsem se jen pokusila mu v minulosti vzít plíny, tak okamžitě ječel, že je chce zpátky. Tak jsem to nehrotila. No a pak jednou prostě ze dne na den tu plenu nechtěl a začal čůrat úplně bez nehod do nočníku. To mu bylo nějak dva roky a třičtvrtě, už nevím přesně. Do záchodu ale začal čůrat až půl roku nato. Fakt jsem už nevěřila, že to přijde a byl to tedy velký zlom. Podotýkám, že kadění zvládal ale do nočníku jen dva týdny a zase se vrátil k plenám. Takže na kadění si ještě teď řekne o plínu. Doufám, že to taky někdy přijde samo. Překecávat ho nepomáhá, ani když slibuju hory s horákama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
5.5.21 07:44

A co na to doktor? Takovy limit pro zbaveni se plen pres den jsou 3 roky. Dokonce pojistovna plati pleny detem, co jsou po tretim roce plne na plenkach. Jinak vyvoj je ok? Co nocnik nebo detsky pisoar?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31248
5.5.21 07:48
@Oriseka píše:
A co na to doktor? Takovy limit pro zbaveni se plen pres den jsou 3 roky. Dokonce pojistovna plati pleny detem, co jsou po tretim roce plne na plenkach. Jinak vyvoj je ok? Co nocnik nebo detsky pisoar?

Ale to platí asi ležáčkům nebo mentálně postiženým, ne? Syn kadil do pleny a jinak byl úplně normální, řeč i pohyb naprosto v pořádku. Prostě měl blok a nevadilo mu se ušpinit. To mu ostatně nevadí dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.5.21 07:50

@Oriseka

Dr mi na to vzdycky rekne co ostatni: pockejte az na to prijde sam :nevim:

Jinak s tim vyvojem, jako moc nemluvi to je pravda, ale jinak je to strasne chytry kluk, cokoliv mu reknu tak udela a pochopi, ale ten zachod nedokaze pochopit.

A zkouseli jsme jak nocnik, tak zachod a nic ani jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
5.5.21 07:59

@kkitta17 Ještě mě napadá… jsou takové ty vtipné dětské pisoáry. Třeba by vám to pomohlo alespoň s čůráním. Zkuste mrknout na internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
5.5.21 07:59

Tohle spíš vypadá na psychický blok a problém, protože když takhle vydrží, fyzický zádrhel tam nejspíš nebude. Nemá třeba dojem, že když se svlékne, schází mu soukromí, nestydí se? Nemočil by do WC nebo nočníku vestoje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
5.5.21 08:13
@Russet píše:
Ale to platí asi ležáčkům nebo mentálně postiženým, ne? Syn kadil do pleny a jinak byl úplně normální, řeč i pohyb naprosto v pořádku. Prostě měl blok a nevadilo mu se ušpinit. To mu ostatně nevadí dodnes.

Hodne kluku ma problem s tim kakanim. Zakladatelcin syn, ale neumi ani curat na nocnik. Ano, plati to od tri let, protoze do te doby je to normalni. Je to takova ta hranice. Jako, ze by dite melo chodit do 18 mesicu a kdyz ne, tak by se to melo dal resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16680
5.5.21 08:13

Do školky s tím nepůjde, protože ho tam nevezmou :P Ne, promiň, blbej vtip. Zkoušeli jste jiné metody odplenkování? Nočník, čůrat venku na kytičky, nástavec na WC, čůrat před ním atd.? To kakání bych řešila až poté, co bude umět čůrat jinam, než do pleny. Asi bych mu zkusila dávat víc pít a ve vhodný čas si sedla na wc proti němu - na nočník a společně bysme dělali „ččččč“. Ježiš, to zní hrozně jak to popisuju, ale na některé děti to funguje super. Zvlášť, pokud máš pocit, že nechápe, co po něm chceš. Jinak je ve vývoji v pohodě? Porozumění, komunikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
5.5.21 08:23
@kkitta17 píše:
@Oriseka

Dr mi na to vzdycky rekne co ostatni: pockejte az na to prijde sam :nevim:

Jinak s tim vyvojem, jako moc nemluvi to je pravda, ale jinak je to strasne chytry kluk, cokoliv mu reknu tak udela a pochopi, ale ten zachod nedokaze pochopit.

A zkouseli jsme jak nocnik, tak zachod a nic ani jedno

A co treba mu udelat na nocniku soukromi-nekam ho schovat, aby ho pri tom nikdo nevidel? Za kazde pouziti nocniku ziskat samolepku a za 10 samolepek si vybrat odmenu. Nebo za kazde pouziti nocniku dostat lentilku. Ja bych to teda v tomto veku resila a to i kvuli skolce. S tim chapanim. Odpovi na otazky typu, co sviti na obloze v noci? Cim se plati v obchode za jidlo? Co si vezmu na sebe, kdyz prsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16680
5.5.21 08:26

@kkitta17 A co takhle že by mu chlap ukázal, jak čůrá do záchodu? Pokud máš pocit, že nerozumí tomu, co má udělat, tak by mu to třeba pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3269
5.5.21 08:50

Ja před 3 narozeninama vzala plinku synovi a vždy když se vycural do nocniku dostal malou cokoladku.. tak zkusit úplatky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31248
5.5.21 08:51
@Oriseka píše:
Hodne kluku ma problem s tim kakanim. Zakladatelcin syn, ale neumi ani curat na nocnik. Ano, plati to od tri let, protoze do te doby je to normalni. Je to takova ta hranice. Jako, ze by dite melo chodit do 18 mesicu a kdyz ne, tak by se to melo dal resit.

A jak vyřešíš to, že se dítě prostě šprajcne? Nechat ho celý den v počůraném bych teda nechtěla. Nebo do postele. Tam je určitě hranice na plenu delší dobu než 3 roky. Myslím až do 5 let má nárok se počůrávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
5.5.21 08:54

Jestli je syn zdraví, měl by to chápat. Plenku bych vzala, aby chodil už bez ní. A ano, je na ni už velký. Důrazně bych vysvětlila, že takto by to nešlo, klidně plácla na zadek. Odplenkování bych řešila dřív, než ve 3,5 letech. :nevim:. Do školky to ho s plenkou nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat