Reklama

3,5 měsíční miminko - jak ho unavit ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.03.10 20:31
3,5 měsíční miminko - jak ho unavit ?

Ahoj holky…

kousek úvodem…náš Kubík je zhruba od čtvrtého týdne zvyklý chodit v sedm večer spinkat. Usíná sám, stačí položit do postýlky, pohladit a odejít. Maximálně mu někdy vypadne dudlík a je potřeba mu ho zase podat.
Před spinkáním je koupání v šest hodin, potom nakojím a jde spinkat. Už žádné blbnutí (to už i tak cca ůl hodinky před koupáním), hraní, jen takové zklidňování.

No a co je problém…poslední dva týdny se Kuba „zasekl“ a v těch sedm odmítá usnout. Pofňukává, mele sebou v postýlce. Když ho nesu z koupelny je v klidu, jakmile ho položím na postel, že ho nakojím, jako když do něj vjedou všichni čerti jak začne dovádět (cchce si hrát). Pak se mi ho ansolutně nedaří uklidnit, dokonce není schopen se pořádně ani najíst..pořád se od prsa neklidně odtrhává a „huláká“ na mně…myslím, že není spokojenej s tím, že mílko holt neteče hned a samo :lol: . Takže se ani pořádně nenají a nestane u něho taková ta únava z přežrání, která způsobí, že se zklidní a pěkně usne. Obecně mi připadá, že má nějak moc energie a potřeboval by se vybít.

Tak se vás ptám, myslíte, že ten neklid a všechno kolem je tím, že má moc nevybité energie ? Pokud ano, jak zabavit tří-měsíční mimčo..když je vzhůru, hraji si s ním (s chrastítky, v sedátku), točím ho na bříško (zatím moc nevydržím), skoro každý den chodíme na tříhodinové procházky…prostě nevím jak ho unavit, aby večer padl..je to škoda, on ten návyk usínání má a do teď to bylo fakt super :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 25.03.10 20:50

Já osobně si myslím,dítě roste,vyvíjí se,nemá už tak velkou potřebu spánku,budeš muset někde slevit se svých nároků a svého klidu..Už Ti nebude tolik spát.Třeba mu stačí hodinka méně.

Dítě nepotřebuje stálou stimulaci a společnost.Pot­řebuje být taky někdy samo,v klidu,v pos­týlce,pohrát si s hračkami,ruč­kami,zpracovat nové zážitky.To se spojuje i s častějším buzením.

Neustále věnování se dítěti se Ti časem může vymstit.Dítě bude vyžadovat společnost a nezabaví se ani na chvíli samo,budeš otrokem dítěte a nic dalšího neuděláš.S jedním to tak nepocítíš jako třeba s dvěma,více dětma.

Už si přesně nepamatuju,kolik hodin spaly moje děti ve třech měsícíh,ale Adámek celkově spával velmi málo přes den.

Když nechce spát,nenutila bych ho.Prostě bych ho nechala si hrát.Až se unaví,usne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 25.03.10 20:53

Ještě mě napadá,na té tříhodinové procházce spí?Pokud ano,myslím,že je potřeba spánku přes den plně pokryta.Aspoň Adámkovi to v té době stačilo.Spal několikrát denně max.půlhodinku.

Neber si to ale prosím zle,je to můj názor.Třeba někdo poradí ještě jinak.

A jak dlouho spí v noci?

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 25.03.10 20:58

Jak říká Jana, jestli ti tu prochajdu prospí, bude to zřejmě tím. Kolem třetího měsíce děti prý obecně snižují potřebu spánku. (Ten náš tedy naopak konečně začal pospávat i během dne…). A ještě mi napadlo - nemáte spurtík?

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.03.10 21:04

dovlim si nesouhlasit s Janou. 3.5 mesicni mimi preci musi spat hodne. Ted uz to vim na 100%. Pred 3 mesici jsem uvazovala stejne. Zhruba ve stejnem veku dejvi zacal mit podobne problemy. Vypadalo to, ze nechce a nepotrebuje spat, ani pres den. Pred tim usinal sam a krasne. Najednou prisel zlom. Usinal pouze v kocarku, v postyle rval. Odmitala jsem ho nosit, aby se na to nezvyknul. Byl treba unaveny, ale zrejme mel tolik zazitku, ze najednou „neumel“ usnout sam. Vecer to taky vypadalo jako kdyby ani nechtel spat. Kopal nozickami, byl akcni. Taky jsem to tady resila. Poradili mi nechat ho byt.Postupne zacal chodit spat dyl a dyl, kdyz uz doslova „padal na hubu“. Byla to ale chyba. Nakonec jsme rekli dost a navzdory nazorum supermatek tady na emimi jsme zkusili Estivillovou metodu. Bylo mu v te dobe, tusim, 4.5 mesice. Zabrala. Ne hned, ale zabrala. Od te doby mame rezim, spi 2× denne v postylce ve stejnou dobu, usina sam temer vzdy bez protestu. Vecer chodi spat v 7. Je to spokojene a usmevave mimco. Osobne si myslim, ze ho ta drasticka metoda nepoznamenala. Ale do hlavy mu nevidim. Kazdopadne nam pomohla a davidek je vyspaly a velmi spokojeny.
Snad ti nase zkusenost pomuze

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.03.10 21:07

Jana2006..není to tak, že bych skákala jen kolem něj. To naprosto souhlasím, že to není rozumné. Kuba si zvládne hrát sám..vždycky defacto zkouším jestli se nezabaví nějak sám a až potom se mu jdu věnovat.

V tom kočárku opravdu klidně klimbá..nespí tvrdě, ale očička má zavřený. co se týče potřeby spánku, přes den jej nijak neomezuju, nenutím..nechávám to na něm až si řekne, že je unavený. Jediné na čem jsem vzdycky trvala bylo večerní spánek, tj.že je nějaký režim ( na který si celkem rchle zvykl) a v sedm se chodí spinkat. Nechce se mi to posouvat směrem k osmé..v novém čase až deváté hodině. Zdá se mi to relativně pozdě. Tak prostě pátrám, zda těm jeho „po koupacím“ záchvatům nervozity jde nějak předejít. fakt nevím…asi řeším blbost…ale za to večerní usínání jsem vždycky byla moc vděčná…hlavně v prvních dvou měsících, kdy přes den naspal maximálně hodinu..teď už je to lepší.

Týnka Ahooj :) No myslím, že spurt to není. Není to takové to bojkotování kojení apod…je to fakt přemíra energie zničehinic, když ho chystám spát

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.03.10 21:11

susacek…jj, asi souhlasim. My jsme to perfektni spani vecer meli i bez Estvilla…nastes­ti..nic proti nemu asi nemam, ale kdyz to jde bez nej, cloveku je jaksi lip. Taky jsem nejak vnitrne presvedcena, ze maji minimka hcodit spat pozdeji..i rodice potrebuji klid a i mimco mit nejaky rad.

Muzu se zeptat ? Pres den se mi Kubu nedari „nasmerovat“ na nejaky pravidelny spanek pres den. jednou se vzbudi v sest, jindy o pul pate…tim padem dopoledne „padne“ v ruzne doby a tim padem pripadny rezim celeho dne jde do haje.
A troi jeste maly takovym vecernim blbnutim ? jako to kopani pred spanim apod..tak jako je to u nas ? Jde nejak tomu mimcu pomoct, aby se zklidnilo nebo je to holt normalne…jak jsi psala..moc zazitku apod. ?

Jeste…bohuzel u nas nejde „nechat byt“ aby si pohral s rucenkama a usnul..zavinu­jeme..jinak by neusnul :(

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.03.10 21:32

no Dejvi nez mu bylo 3.5-4m taky usinal krasne a sam, bez Estivilla i pres den. A najednou se to z nejakeho duvodu zlomilo. :nevim: Az pak jsme to resili Estivillem. A za zadnou cenu tu nechci Estivillovou metodu propagovat!!!! Jen pisu co pomohlo nam.
No a uplne pravidelni rezim taky bohuzel nemame. Taky se rano budi plus minus hodina. Takze to nejde. Dalsi vec je, ze dopoledne mi nekdy spi 45 minut, jindy 2h i dele. Planovat se nam taky moc nedari, asi to ani nejde s mimcem.
A jak ho sklidnit pred spanim, to ti neporadim. Nevim. My jsme to proste vyresli tak, ze se po vsech tech vecernich ritualech chodi spat a basta. Zadne kopani nohama. Brzo se na to zvyknul a ted uz mi usina jakmile vidi pyzamo :)
Jo a jeste jsem ti chtela napsat. Zjistila jsem, ze kdyz je takhle neklidny po delsi dobe co byl vzhuru: kope nozickami, toci se bok a jakoby strka hlavu do zeme, odmita prso- tak je unaveny a chtel by jit spat. Fakt. I ted to ze je ospaly casto poznam podle toho, ze zacne takto dovadet. Kdyz uz si mne ocicka a ziva - je pozde, uz je pretazeny a hur se mu usina. U nas je to takhle… :nevim: :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 25.03.10 22:01

Pokud se odpoledne dobře vyspí v kočárku, může být na usínání v sedm prostě brzo… Záleží jednak na tom posledním odpoledním spaní (usne-li v pět na půl hodiny, jasně že se mu v sedm nechce znova) a taky na celkové době spánku - pokud naspí hodně za den, je prostě vyspalý…

luciusek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.10 22:14

Anebo to může být tříměsíční kolika. Malá spinkala do 3 měsíců úplně úžasně (usínala v 8 večer) a najednou ve 3 měsících začala přesně v 8 hodin hrozně vyvádět - plakala, kopala nožičkama. Po týdnu (a po poradě s doktorkou) jsme zjistili, že je to 3 měsíční kolika (kdy miminka bolí bříško) - údajně se s tím moc dělat nedá - možná klasické metody proti nadýmání (SAAB, masáže bříška, kojící maminky by měly vynechat z jídelníčku mléko) - ale ať jsme dělali cokoliv, stejně to trvalo asi 45 minut každý den (u některých dětí údajně i několik hodin). Prostě jsme to museli vydržet - asi v půl roce to přešlo. Po mnohatýdenním zkoušení všeho možného se nám osvědčilo prostě odejít, zavřít dveře, chodit po 10 min. pouze kontorolovat.

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 25.03.10 22:21
susacek píše:
Zjistila jsem, ze kdyz je takhle neklidny po delsi dobe co byl vzhuru: kope nozickami, toci se bok a jakoby strka hlavu do zeme, odmita prso- tak je unaveny a chtel by jit spat. Fakt. I ted to ze je ospaly casto poznam podle toho, ze zacne takto dovadet. Kdyz uz si mne ocicka a ziva - je pozde, uz je pretazeny a hur se mu usina. U nas je to takhle… :nevim: :nevim:

U nás přesně to samé… natočí se na bok, začne rejdit čumáčkem v zemi a nabídnuté prso ho vytočí k nepříčetnosti … :lol:

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 25.03.10 22:55

U nás to bylo obráceně. Malá do 2,5 měsíců usnula asi jen dvakrát dřív než v půl jedenácté v noci. Pak jsme začali plavat ve vaně (doma), což ji unavilo a od té doby spí každý den zhruba od osmi. Usíná u prsu, ale alespoň že tak.

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 25.03.10 23:18
BohunkaP píše:
susacek píše:
Zjistila jsem, ze kdyz je takhle neklidny po delsi dobe co byl vzhuru: kope nozickami, toci se bok a jakoby strka hlavu do zeme, odmita prso- tak je unaveny a chtel by jit spat. Fakt. I ted to ze je ospaly casto poznam podle toho, ze zacne takto dovadet. Kdyz uz si mne ocicka a ziva - je pozde, uz je pretazeny a hur se mu usina. U nas je to takhle… :nevim: :nevim:
U nás přesně to samé… natočí se na bok, začne rejdit čumáčkem v zemi a nabídnuté prso ho vytočí k nepříčetnosti … :lol:

Přesně!!! Jako bych četla o Jájovi :palec: A ještě jedna věc. Měli jsme teď problémy s prdíkama, což doteď bylo úplně v pohodě. Totálně unavený a ospalý a nemohl usnout, svíjel se jako klubko hadů a brečel. Zkusila jsem rourku jako první pomoc, trochu ulevila a hned druhý den jsem frčela do lékárny pro Baby Calm a hned po jednom dni užívání ani zabrečení, usnul i přes den skvěle a hýřil úsměvy. :kytka:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 26.03.10 09:06

Naše Bára začala méně spát přes den až kolem toho 4 m. Večer také občas dělala problémy. Já sice Estvila neovládám, ale rozum mám svůj, takže jsem jí nechala osamotě brečet - jenže ono je to tak, že ona vydržela asi jen 5 - 10 min brečet, takže to nebylo tak drastické . Asi za 2 dny pochopila, že uspávání a hry se nekonají a spí se.
já bych nechala přes den spát jak chce s tím, že od posledního probuzení by měly uplynou 3 hodiny bdění než ulehne - může to být náročné, ale vyplatí se to..

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.10 14:17

Já jsem si původně taky myslela, že je třeba určitý počet probdělých hodin před usnutím. Teď už si myslím, že ne. Mám to vyzkoušené. I když mi usne hodinu a půl před tím, než jde spát, usne večer dobře. Prostě při klasickém rituálu už ví, že se bude spát a navíc už asi má zažitou hodinu, kdy spát chodí. Spíš bych řekla, že potřebuje přes den naspat určitý počet hodin (ale ten se hodně mění) a je vlastně jedno kdy je „vyčerpá“

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >